На Яремчанщині проходять конкурсні етапи Х Всеукраїнського (V Міжнародного) збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки»

На Яремчанщині проходять конкурсні етапи  Х Всеукраїнського (V Міжнародного) збору-змагання  юних рятувальників «Школа безпеки»Другий день Х Всеукраїнського (V Міжнародного) збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки» видався не менш цікавим, аніж перший. Конкурсна програма була насиченою: конкурс з надання першої медичної допомоги проходив безпосередньо на території наметового містечка, де мешкають учасники збору, змагання на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища» пройшли на скелях Довбуша, а конкурс представлення команд – в Народному домі м.Яремче.

Як повідомили paralleli у прес-службі МНС в області ще до початку проходження дистанцій із юними рятувальниками працювали професійні психологи. Вони провели низку спеціальних тестів, за допомогою яких визначили лідера кожної команди, психологічний клімат та рівень взаєморозуміння між її членами. Психологічний фактор у таких змаганнях відіграє не менш важливу роль, аніж знання та фізична витривалість, – впевнені психологи. Чим сильніший командний дух, тим більше шансів на перемогу.

Надавати першу медичну допомогу повинна вміти кожна людина – впевнені і організатори змагань, і самі юні рятувальники. Саме тому медичній підготовці учасників змагань судді надають велике значення. Білети, розроблені для цього етапу змагань, містять чотири теоретичні та одне практичне завдання. Запитання у білетах найрізноманітніші: як і за яких умов накладати певні види пов’язок, яким чином надавати першу невідкладну медичну допомогу потерпілій людині.

Цікавим та видовищним був конкурс «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища». Юні рятувальники тут мусили стовідсотково задіяти не лише свій інтелектуальний потенціал, а й спритність, фізичну витривалість, здобуті постійними тренуваннями. Учасники змагань повинні були правильно зорієнтуватися у незнайомій місцевості та позначити своє місце перебування на карті, а також різними способами транспортувати умовного потерпілого у безпечне місце та надавати йому першу медичну допомогу.

Цього ж дня відбулося і засідання круглого столу на тему «Удосконалення роботи з дітьми та молоддю з формування у них культури безпеки життєдіяльності». В роботі засідання взяв участь начальник Управління освіти і науки МНС України Олександр Євсюков, т.в.о. начальника Інституту ІДУ ЦЗ генерал-майор служби ЦЗ Віктор Босак, заступник начальника Головного управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА Іван Будзак, лідери ВГДР «Школа безпеки», начальники навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД АР Крим, міст Києва і Севастополя, усіх областей України, представники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти і науки України. Ріст дитячого травматизму нестримно зростає – йшлося на засіданні круглого столу. У 2009-му році, за даними Держкомстату, через надзвичайні ситуації невиробничого характеру загинуло 47000 осіб, з них 1084 – діти віком до 14-ти років. Цифра тривожна, а щоб зменшити її, потрібна чітка співпраця педагогів, рятувальників, громадських організацій у проведенні масово-роз’яснювальної, профілактичної роботи серед учнівської молоді з питань безпеки життєдіяльності. Учасники круглого столу обмінялися досвідом роботи, обговорили подальші перспективи розвитку Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». А завершилася конкурсна програма представленням команд. Окремі виступи юних рятувальників були схожі на справжнє театралізоване дійство. Цікавими і змістовними були виступи юних рятувальників з Луганської, Тернопільської, Чернігівської областей. Запальним танцем привітали Прикарпатський край юні азербайджанці. Колоритні національні костюми, змістовні пісні та жарти – усе приємно вражало.
04 Липня 2010, 13:06
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

Дострокові парламентські вибори підтримують майже половина українців
28 липня в Україні прогнозують дощі і до +36
Ситуація у зоні АТО станом на 27 липня (Мапа)
МОЗ зобов'язав медзаклади з 2018 року звітувати за зібрані благодійні внески
У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів зможуть отримати українці за зекономлені субсидії