Нацбанк знизив облікову ставку

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 14 квітня 2017 року до 13% річних з 14% річних. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

"Відновлення циклу пом'якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей по інфляції в 2017-2019 роках і надасть підтримку темпами економічного зростання", - заявили в центробанку.

За даними НБУ, споживча інфляція в березні 2017 склала 15,1% в річному вимірі. Зростання цін прискорилося в основному внаслідок ефекту бази порівняння і збільшення виробничих витрат.

Регулятор вказує, що фактичне прискорення споживчої інфляції було очікуваним й одночасно нижче траєкторії прогнозу НБУ, опублікованого в інфляційний звіті в січні 2017 року, коли Нацбанк очікував прискорення інфляції в березні до 16,4% річних.

Центробанк підкреслює, що фундаментальні фактори інфляції залишалися контрольованими. Зокрема, помірна фіскальна і монетарна політика та поліпшення інфляційних очікувань стримували прискорення базової інфляції - 6,3% в річному вимірі в березні 2017 року.

"Ситуація на валютному ринку сприяла ослабленню тиску на ціни. Світова цінова кон'юнктура для українських експортерів з початку року покращилася за рахунок зростання цін на сталь, залізну руду і зернові", - відзначили в НБУ.

Читайте також:

- Пасхальні традиції

- Перелік ліків, які надаватимуться пацієнтам безкоштовно за програмою "Доступні ліки"

- Що треба знати про перельоти лоукостами

13 Квітня 2017, 18:57
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

30 червня в Україні до +36
В Україні запроваджують нові тести з правил дорожнього руху
За добу в зоні АТО 1 боєць загинув, 4 - поранено (Мапа)
Рішення про продовження санкцій ЄС проти Росії набуло чинності
29 червня в Україні спека, на заході - дощі