Як заспокоїти себе за лічені хвилини

Майбутнім молодим мамам часто радять дихати повільно і глибоко на заняттях з йоги. І тепер вчені виявили, що сама ідея повільного глибокого дихання має цілком науковий зміст, так як допомагає мозку створювати відчуття спокою. В ході експерименту з'ясувалося, що миші бували більш розслабленими після уповільнення дихання.

Подібного роду дихальна гімнастика використовується сотні років, і її рекомендують жертвам нападів паніки, але до останнього часу дієвість методики не підтверджувалася науково, і саме це вирішили зробити вчені з Університету Стенфорда в США.
 
Причому перевірити справедливість поради про глибоке дихання їм вдалося випадково, коли вони вимкнули в мозку мишей нейрони, які контролюють дихання. Через кілька днів вчені помітили, що тварини, які раніше демонстрували вкрай знервовану поведінку, несподівано заспокоїлися. Автори дослідження підкреслюють, що варто було помістити мишей в нову для них обстановку без запахів, зазвичай збудливу та нервову, і вони починали посилено себе вилизувати. Це показник надзвичайно спокою серед гризунів - еквівалент ефекту від занять йогою. І добитися його вдавалося завдяки виключенню нейронів, контролюючих дихання.

Вчені з'ясували, що існує близько 175 спеціалізованих нейронів, що відповідають у мишей за даний процес. Дихальні центри є і в мозку людини. Після відключення ряду нейронів миші поводилися спокійніше і менш агресивно, перебуваючи в явному релаксуючому стані. Тим самим, порада про глибокому диханні цілком виправдана, і до цієї практики можна вдаватися, якщо людині потрібно терміново заспокоїтися.

medikforum

Читайте також:

- Магнітні бурі у квітні 2017

- Продукти, які допоможуть перемогти переїдання

- Продукт, що викликає рак грудей

14 Квітня 2017, 5:39
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментар



Останні новини з категорії Здоров’я:

6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40
5 порад, щоб волосся росло швидше
Чим загрожує спільне споживання білків і вуглеводів
Від яких шкідливих продуктів насправді не повніють