В Івано-Франківську українські та закордонні науковці дискутують про соціяльну політику і націоналізм

Сьогодні, 19 травня в Івано-Франківську розпочалась VII Всеукраїнська наукова конференція "Cоціяльна політика в теорії і практиці українського націоналізму: історія і сьогодення", присвячена 75-ій річниці УПА.
В Івано-Франківську українські та закордонні науковці дискутують про соціяльну політику і націоналізм

Цьогоріч на конференцію з'їхались 39 науковців з цілої України, а також гості з Білорусі, Польщі та Німеччини.

Як зауважив ініціятор конференції, голова Івано-Франківської обласної ради Олексадр Сич, таку тему для цьогорічної конференції обрали не просто так, адже соціальна політика є одним з найактуальніших питань у державі.

"За роки незалежности українці втратили більше 10 мільонів осіб і ці втрати збільшуються. За різними дослідженнями до 2050 року українців може залишитись від 26 до 35 мільйонів, а до кінця століття наша нація може взагалі зникнути. Якщо зникне носій національних цінностей, тоді не буде потреби ставити питання про захист ідентичности та самостійности. На конференції є ряд доповідей, як соціяльні питання були відображені в Тараса Шевченка, Миколи Міхновського, в програмах ОУН і як це є в сучасній ідеології націоналізму. Також ми поставили питання, як впливає на соціяльну політику процес глобалізації і як на неї реагують праві партії в Європі. Глобалізація понижує соціяльні стандарти в европейських державах і це потрібно враховувати при розробці державної політики в Україні", - вважає Олександр Сич.

Теоретик підкреслює, що конференція є хорошим майданчиком для науковців, адже в сучасній ситуації університети не можуть оплатити їм участь в таких конференціях. Тож ВО "Свобода" та він особисто повністю фінансують проведення конференції, проживання та харчування учасників.

"Я намагаюся долучити науковців до модернізації ідеологічних основ українського націоналізму. Наші збірники з конференції можуть використовувати всі політичні сили, які зацікавлені в розбудові держави",-  підсумував він.

Важливо, що на конференцію приїхали науковці з інших держав, які цікавляться націоналізмом. Зокрема з доповіддю виступить відома білоруська науковець та історик Ніна Стужинська, яка досліджує атирадянський рух у міжвоєнний час.

"Я цікавлюся і дослідженням України, тож для мене дуже почесно, що організатори запросили мене на цю конференцію. Я тут представляю історію Слуцького повстання, першого повстання за незалежність проти Росії та Польщі", - каже науковиця.

Читайте також:

- В Івано-Франківську підрядник переробляє вулицю за власний кошт (Фото)

- Легально чи приховано таксують водії в Івано-Франківську? (Відео)

- Морські піхотинці отримали у подарунок вишиванки з Прикарпаття (Фото)

19 Травня 2017, 18:19
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:

Директора "Івано-Франківськтеплокомуненерго" нагородили медаллю "За високий професіоналізм" (Фото)
21-му прикарпатському бійцю АТО вручили відзнаки "За бойову звитягу" (Фото)
Яремчанська міськрада просить державу прийняти закон про передачу земель за межами населених пунктів громадам
Фронтові каплички від колишнього сільського голови
На Прикарпатті знайшли бідон з документами УПА (Відео)