Танцювальна спортивна аеробіка

Здоровий спосіб життя, різні види спорту вважаються модною тенденцією серед молодого російського населення. Вперше аеробіка з'явилася в 1989 році на одному із занять столичного університету. Вона включає рухову активність самої різноманітної спрямованості, а результатом занять стає оздоровлення організму, виведення шлаків, токсинів, відновлення емоційного стану людини.

Що таке спортивна аеробіка

Заняття аеробікою – це не просто комплекс вправ, які спрямовані на схуднення. Даний вид спорту є складним та емоційним, адже він включає художні елементи, запозичені з фітнесу, гімнастики, танцю. Рухи виконуються під ритмічну музику. На виступах судді (якщо це змагання) звертають увагу на взаємодію партнерів, мистецтво рухів, емоції виступаючих.

Спортсмен повинен бути витривалим, володіти хорошою координацією, артистичністю, гнучкістю. На змаганнях важливо продемонструвати всі перераховані якості, складність підготовленої програми, як групами, так і сольно. Виступають за віком: дитячі, юнацькі, дорослі групи. Нижня вікове обмеження для спортсменів – 10 років. Для досягнення успіху в цьому спортивному напрямку займатися потрібно з самого дитинства.

Починаючі спортсмени тренуються в даному виді спорту від трьох разів на тиждень, при цьому поступово кількість занять збільшують до двох разів на день. Навіть якщо людина, займаючись аеробікою, не стане олімпійським чемпіоном, він обов'язково виховає в собі витривалість, характер. Крім того, цих спортсменів відрізняє граціозність, міцне здоров'я, постава, прекрасна фізична підготовка. Можна з упевненістю сказати, що заняття аеробікою – вірний шлях до здоров'я і щасливого життя.

З якого віку починати заняття дітям

Дозволяється починати займатися даним видом спорту з 5-7 років. Важливо щоб не було протипоказань, дитина відрізнявся пластичністю, бажання тренуватися. Регулярні заняття направлять дитячу гіперактивність в мирне русло, допоможуть збільшення рівня енергії, поліпшать стан здоров'я. Слід пам'ятати, що спортивні вправи з аеробіки дуже складні і вимагають багаторічних тренувань, тому не варто чекати швидких результатів від дитини.

Важливо правильно підготувати форму для занять цим видом спорту, адже одяг має підкреслювати спрямованість тренувань:

  • Неприпустимо вдягати прозорі костюми.
  • Купальники для спортивної аеробіки повинні бути злитими і закінчуватися на максимум на зап'ястях.
  • Не повинно бути занадто глибоких вирізів попереду і позаду верхньої частини купальника.
  • Для ніг вирізи не повинні перевищувати лінію талії.

Як проходять заняття

Вправи для кожного уроку підбираються у відповідності з віком, рівнем підготовки, віку тренуються. Наприклад, базовий комплекс з низьким навантаженням Low impact підходить усім. Якщо вправи припускають високу навантаження, то комплекс називається High impact: уроки включають розминку м'язів, біг, ходьбу, стрибки, комбінації рухів різної навантаження для рук і ніг.

Комплекси низького навантаження виконуються при обов'язковому знаходженні однієї ноги на підлозі. Амплітуда рухів руками по горизонталі не перевищують висоти плечей спортсмена. При ударній високої навантаженні всі вправи виконуються в нетривалому польоті. Тобто, обидві ноги відриваються від підлоги при виконанні елементів (на деякий час), при цьому руки піднімаються вище рівня плечей.

Основні елементи

У аеробіки використовуються гімнастичні та акробатичні елементи:

  1. Перший вид вправ включає віджимання різного типу.
  2. Другий вид елементів передбачає демонстрацію статичних сил спортсмена (наприклад, таку вправу, як куточок).
  3. До третього виду відносяться стрибки і обороти тіла в повітрі.
  4. Четвертий вид елементів (танцювальний) показує пластичність і гнучкість тіла спортсмена.

Дізнайтеся,як швидко сісти на шпагат в домашніх умовах.

Відео: спортивні змагання з аеробіки

Федерація спортивної аеробіки Росії проводить щорічні чемпіонати. Програма кожного спортсмена включає в себе комплекс довільних вправ, де кожен елемент націлений на демонстрацію підготовки виступаючого. Крім фізичної форми оцінюється артистичність спортсмена і хореографічна складова. Вправи повинні поєднуватися з музичним супроводом, бути виконані до кінця. На представленому відео ви побачите, як проходять змагання.

трійка Чемпіонат України зі спортивної аеробіки 2010

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!