Перехід на цифрове телебачення в Росії в 2019 році

Щоб підвищити якість прийому, ввести новий формат сигналу, за допомогою якого зображення та звуку передаються без перешкод, розробили спеціальне обладнання. Перехід на цифрове телебачення («цифру») надає можливість жителям всіх регіонів Росії приймати до 20 безкоштовних телеканалів. Важливо знати, як це правильно зробити.

Терміни переходу на цифрове мовлення

Попередня дата відключення аналогового формату (15.01.2019) була переглянута, так як у багатьох громадян Росії є телевізори, які не в змозі прийняти «цифру». Для придбання приладу (пристрою, який отримує сигнал і передає його на екран) і обладнання телецентрів необхідно деякий час. Тому був запропонований поетапний перехід до нового типу мовлення.

Спочатку Прем'єр-міністр РФ Д. Медведєв заявив, що відключення аналогового телебачення в Росії займе близько 6 місяців.

За словами А. Воліна (заст. міністра цифрового розвитку) поступовий перехід прийому нового ТВ сигналу відбудеться лише до 2020 року. Він повідомив, що аналогове телевізійне мовлення вже перестало субсидуватися державою у багатьох населених пунктах з кількістю мешканців менше 100 тис. осіб.

Відмінності від аналогового ТБ

При старому форматі кожен канал займав повністю одну з частот метрового або дециметрового діапазону. Щоб виключити перешкоди, накладення сигналу, були розроблені спеціальні стандарти.

Основні правила трансляції старого типу:

 • рознос частот по зображенню повинен бути не менше 8 МГц, а по звуку – 6,5 МГц;

 • заборонялося мати канали на суміжних гармоніках сигналу.

Нове мовлення Росії вільно від цих стандартів. Звук і зображення, що передаються окремими потоками. З однією частотою можуть працювати відразу багато телеканалів. Такий принцип називається мультиплексным.

При переході на цифрове ТБ поки діють дві установки, кожна з яких транслює по 10 каналів. З часом їх кількість передбачається збільшити.

Головний мінус нового починання Росії – телеглядачам необхідно придбати нове обладнання (ресивери). Без них сигнал приймати та передавати не можна.

Переваги

Перехід на цифрове телебачення в Росії 2019 року має позитивні моменти. Це відмінна якість, яке не залежить від погоди, великий вибір каналів. «Картинка» і звуковий супровід передаються без перешкод, які фільтруються обладнанням студії і користувачів. Якщо виникнуть серйозні викривлення, то прийом припиниться до усунення неполадок.

Цифрова технологія Росії відкриває ряд нових сервісів, які були недоступні аналогового мовлення.

На будь-якому (навіть старому) телевізорі при включенні ресивера з'являється меню з безліччю функцій. Маючи сучасну апаратуру, користувач може вільно зупинити фільм, передачу, додивитися їх пізніше, записати все це на флешку або жорсткий диск.

Основні переваги:

 • HD «картинка» і високоякісне звучання;

 • багатомовність – вибір голосового супроводу на одному з кількох мов;
 • налаштування власного меню часто використовуваних каналів.
 

Відповідні моделі телевізорів

У Росії формат телебачення з 2019 року змінюється на DVB-T2, але подивитися «цифру» можна буде за допомогою будь-якого, навіть лампового, телеприемника. Різниця полягає лише в способі підключення апаратури.

Якщо телевізор старий, потрібно вказати його марку при покупці ресивера.

На більшості приставок є роз'єми для підключення всіх типів приймачів телесигналу:

 1. HDMI – для моделей з плоским екраном, крім апаратів формату DVB-T2 (у них ресивер вбудований всередині).

 2. SCART і «тюльпани» для телевізорів, випущених з 1980 по 2000 рік.
 3. Вихід для підключення приставки з антенним гніздом у старих моделей.

Способи прийому сигналу

Цифрове телебачення Росії приймається домашньої або зовнішньою антеною (індивідуальної або загальної). Можна отримати сигнал зі супутникової тарілки, встановленої на даху власного або багатоквартирного будинку.

Інтернет-провайдери підключають цифрове ТБ по кабелю, але за таку послугу деякі компанії стягують плату кожен місяць.

Алгоритм підключення

Щоб вдома з'явилося «цифра», можна зателефонувати за номером 8-800-220-2002, дізнатися у оператора, яка організація відповідає за її підключення у вашому регіоні, зв'язатися з нею. Фахівці принесуть все необхідне обладнання, здійснять монтаж апаратури, налаштують її.

Перехід на цифрове ТБ можна провести своїми силами. Для цього потрібно купити антену ДМВ (якщо її немає) і ТВ-тюнер або ресивер.

Антена

При самостійному підключенні цифрового телебачення потрібно враховувати розташування будинку. Якщо будівля знаходиться недалеко від телецентру, то прийняти сигнал можна внутрішньою антеною. Вона не допоможе при віддаленні від джерела мовлення. В цьому випадку потрібно ставити зовнішню антену.

Якщо прийом ослаблений, потрібно оснастити її підсилювачем сигналу. Найкраще домовитися з найближчим постачальником про каналів передачі по кабелю безкоштовно.

Обладнання

При переході на цифрове телебачення для впевненого прийому і обробки сигналу сучасним моделям з форматом DVB-T2 додаткова апаратура не потрібна.

Більш старих телевізорів (навіть з плоским екраном) потрібно ресивер або тюнер, що підтримує цей формат. У коробці є інструкція з встановлення, налагодження апарату. Якщо у вас два телеприемника, для перегляду різних каналів потрібно придбати окремі ресивери.

Ціна обладнання починається від 700 руб. Для малозабезпечених громадян держава передбачила компенсацію. Щоб її отримати, потрібно звернутися в органи Соцзахисту за місцем проживання.

Підключення більше одного телевізора

Якщо в квартирі встановлено 2-3 пристрою і їх не дивляться одночасно, наприклад, спочатку на кухні, потім переходять у вітальню і т. д., то можна підключити один ресивер відразу до трьох приймачів телесигналу, подовживши кабель. На всіх буде демонструватися одна і та ж передача.

У такого методу є недолік. Якщо ресівер встановлений на кухні, а перегляд ведеться у вітальні, то треба йти туди, включати телевізор і перемикати канали.

Найлегше від антени зробити відводи до кожного приймача телесигналу, а ресивер переносити з однієї кімнати в іншу і підключати там.

Настроювання устаткування

Щоб почати приймати цифровий сигнал, під'єднайте антену і телевізор до ресивера кабелями, які вказані в інструкції. Підключіть адаптер приставки до мережі, почніть налаштування обладнання.

Порядок дій:

 1. Пультом телевізора переведіть його в режим прийому відеосигналу, натиснувши кнопку AV.

 2. Увімкніть приставку. Зачекайте, поки з'явиться список опцій.
 3. Прочитайте інструкцію, як вибрати мову, на якому демонструватиметься меню, увімкніть потрібний. Якщо ні російської, – залиште англійська.
 4. Встановіть годинник та інші параметри.
 5. Перейдіть до налаштування каналів, увімкніть автоматичний пошук. Під час сканування не можна натискати кнопки – це зіб'є процес установки.
 6. Зачекайте, поки всі канали не будуть у списку.
 7. Виберіть будь-який з них і почніть перегляд.

Якщо користувача не влаштовує порядок каналів, він може перейти в режим ручного налаштування і переставити їх, як йому потрібно.

При невірному напрямку домашньої антени деяких каналів (чи всіх) може не опинитися в списку. Для підстроювання потрібно трохи повернути антену і включити сканування ефіру ще раз. Так діяти до тих пір, поки не з'являться назви всіх 20 каналів.

Відео

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!