Рольставні на вікна - металеві та пластикові, внутрішні і зовнішні, ціна на установку

Щоб ваш будинок був невразливою фортецею, скористайтеся зручною та практичною захисною конструкцією – рольставнями на вікнах. Ламелі в захисному коробі встановлюються у віконний отвір, оберігаючи житло не тільки від світла і звуків, але і від проникнення сторонніх. Управління ролетами може бути ручним або автоматизованим.

Що таке рольставні

Проста і надійна конструкція рольставней на вікна користується популярністю у власників приватних будинків, дач і квартир на першому поверсі. Ролети на вікна, або захисні рольставні – це внутрішні або зовнішні різновиди жалюзі, які встановлюються для укриття приміщення від інтенсивного денного світла, температури, звуків і попередження незаконного злому грабіжниками. Система являє собою дві направляючі і ковзаючі по ним металева, дерев'яна або пластикове полотно.

Які бувають рольставні

Класифікуються рулонні віконниці за кількома параметрами. Виробники прагнуть максимально різноманітити продукцію, задовольняючи різноманітні потреби споживачів. Розрізняють види рольставней за такими параметрами:

 1. За типом управління: автоматичний і механічний.
 2. За способом монтажу: зовнішній, внутрішній, комбінований.
 3. За матеріалом виготовлення: сталеві, алюмінієві, пластикові, дерев'яні.
 4. За типом профілю: роликової прокатки і екструдовані.

Як влаштовані рольставні

Хоча на ринку можна зустріти різні варіанти цієї продукції, конструкція рольставней завжди залишається незмінною. Система складається з трьох основних елементів:

 • полотно, яке складається з пластин-ламелей;
 • восьмигранний або круглий вал, на який намотується полотно;
 • напрямні, по яких рухається полотно;
 • короб, що забезпечує захист елементів системи від впливу атмосферних впливів.

Як працюють

Вузькі пластини (ламелі) рольставней для вікон з'єднані між собою шарнірами. З боків отвору розташовані напрямні, по яких ці ламелі переміщуються вгору або вниз. Полотно намотується на вал, розташований вгорі конструкції. При обертанні в протилежну сторону ламелі опускаються вниз під власною вагою. Фіксується полотно в закритому стані за допомогою нижнього замку або ж іншим способом, передбаченим системою. Принцип роботи рольставней однаковий для кожного виду захисної конструкції для вікон.

Способи монтажу

Існує кілька способів монтажу конструкцій ролетів. Частіше інших установка рольставней на вікна проводиться зовнішнім методом, але іноді доречніше спосіб внутрішньої установки. Кожен з них має свої переваги і недоліки. При вбудованому монтажі конструкція рольставен має меншу площу, що знижує її вартість. При накладному монтажі світловий отвір не звужується, тому він рекомендований в тих випадках, коли вікно маленького розміру.

Зовнішні

Накладної або зовнішній монтаж застосовується частіше інших видів установки рольставней на вікна. В цьому випадку не буде потрібно виготовлення спеціальної ніші для короба. При зовнішній установці короб з полотном фіксують над вікном, а вздовж бічних сторін розміщують напрямні. Зовнішні рольставні на вікна зручні тим, що їх можна використовувати для вже побудованих будівель з встановленими вікнами. Така система буде коштувати трохи дорожче, ніж вбудована, але зовнішні ролети не загороджують отвір вікна, підходять для установки будь-якого виду приводу, тому користується великим попитом.

Вбудовані

Коли напрямні і короб монтуються безпосередньо у віконний отвір, рольставні називають вбудованими. Перевага такого виду монтажу – висока стійкість до злому. Часто цей метод установки використовують для великих вікон, так як отвір частково перекривається стінкою короби і направляючими. Вбудовані рольставні на вікна оснащуються електроприводом з-за виходу вала на скло.

Як вибрати рольставні

Така серйозна покупка, як ролети для вікон, вимагає деякої підготовки, збору інформації про продукцію. Ви можете купити рольставні на вікна за рекомендацією компанії, в яку зверніться, але щоб бути впевненим у правильному виборі, краще вивчити пропозиції цього сегмента ринку. Основна помилка споживачів – гонитва за дешевим товаром. Недорогі рольставні можуть стати легкою здобиччю для зловмисників, принесуть незручність при експлуатації або інші проблеми. Підійдіть до вибору грунтовно, щоб ролети справно служили і прикрашали фасад будівлі довгі роки.

Виробник

Якістю своєї продукції на весь світ прославилися виробники рольставней з Німеччини, наприклад, Alutech. Якщо установка ролетів необхідна для захисту житла від проникнення злодіїв, то краще звернути увагу на продукцію цієї країни-виробника. Є й російські підприємства, які займаються виробництвом такої продукції, наприклад, DoorHan. Рольставні від цієї компанії будуть дещо дешевше, ніж німецька продукція, але якість її на гідному рівні.

Матеріал виготовлення

Основною характеристикою при виборі рольставней для вікон є матеріал, з якого виготовлена конструкція. Ламелі можуть бути зі сталі, алюмінію, пластику або дерева. Алюмінієві системи вважаються надійними і легкими. Металеві рольставні зі сталі (Веренд-Дизайн PD39(N)) володіють максимальною міцністю, але їх вага при цьому значний, а ще вони піддаються корозії. Механізми з пластику (GRANDELUX PL55) – це недорого, але недостатньо надійно. Дерев'яні ламелі використовують у цілях створення екологічної обстановки та особливого естетичного оформлення.

Функціональне призначення

Сучасні виробники пропонують різні види ролет. Всі рольставні виконують кілька функцій. Вони захищають приміщення від зайвого сонячного світла, вітру, стороннього шуму. Конструкції естетично доповнюють фасад будівель. Крім цих стандартних функцій, системи можуть мати і додаткове навантаження. За функціональним призначенням їх можна розділити на наступні види:

 • антивандальні – витримують серйозні механічні навантаження (AER55S Алютех);
 • протипожежні – блокують протягом довгого часу поширення вогню (Еко®Fire-Proof Flema).

Тип ламелі

На споживчому ринку захисні рольставні представлені з перфорованими і суцільними ламелями. Від традиційних ролетів перфоровані відрізняються наявністю отворів, які пропускають світло і забезпечують хорошу оглядовість. Такі системи часто використовуються для вікон магазинів, банків або інших громадських місць. перфорована конструкція не поступається за ступенем надійності глухий системі, але виглядає при цьому більш естетично. Прикладом таких систем може служити Алютех AEG 56 або RollHan RHS117P.

Спосіб управління

Ролети для вікон можуть бути автоматичними і механічними. Для приведення в рух автоматичних ролетів (Fakro ARZ) використовується електричний привід. Кілька компаній пропонують надійні пристрої для управління захисними системами, наприклад, Siemens і Legrand. Ця група рольставней зручна, коли вікон у приміщенні багато. При ручному способі управління(Веренд-Дизайн PD39(N)) використовується кілька механізмів. Полотно приводиться В рух стрічкою, воротковим приводом або редуктором.

Жалюзі-ролети

Велике число виробників і різноманітність моделей в ролетному сегменті ринку приводить у замішання навіть професіоналів, а звичайним споживачам розібратися з усім асортиментом пропонованого товару дуже складно. При виборі захисних рольставен для своїх вікон орієнтуйтеся на технічні характеристики, надаються виробників, і репутацію виробника. Нижче представлені кілька моделей ролетних систем, які користуються найбільшим попитом.

Російська компанія DoorHan на сьогоднішній день є лідером з продажу на території РФ своєї продукції. Виробник виготовляє захисні жалюзі на вікна згідно всім стандартам якості, що діють на території РФ і СНД. DoorHan зуміла зробити рольставні з урахуванням особливостей російського клімату, тому міцність системи зберігається навіть при суворих погодних умовах. Одна з популярних моделей виробника RH-45:

 • найменування моделі: RH-45;
 • виробник: DoorHan;
 • коротка характеристика: пенозаполненный профіль, призначені для вікон середнього розміру, полотно з легкого алюмінію;
 • плюси: високі теплозберігаючі та звукоізоляційні властивості, міцність і надійність;
 • мінуси: не виявлені;
 • ціна: від 2100 рублів за 1 кв. м.

Німецька якість і білоруська цінова доступність об'єдналися в продукції німецько-білоруського підприємства Alutech. Компанія пропонує виключно рольставні з алюмінію, вироблені екструдуванням. В каталогах інтернет-магазинів Москви представлено понад 6 тисяч найменувань ролетів з фото, кожен з яких можна замовити. Вибір споживачів часто зупиняється на профіль AR/39:

 • найменування моделі: профіль AR/39;
 • виробник: Alutech;
 • коротка характеристика: висока стійкість до злому, відмінні показники звуко - і теплоізоляції;
 • плюси: висока компактність намотування в короб, можливість закрити отвір до 2,12 м у ширину;
 • мінуси: не дуже високі захисні властивості;
 • ціна: від 3100 рублів за кв. м.

Для вікон мансардного типу данська компанія Velux розробила кілька захисних систем. Особливе місце в модельному ряді рольставней займає конструкція SSL, яка управляється сонячною енергією. Відкривати і закривати систему можна за допомогою дистанційного пульта, на якому вибираються автоматичні налаштування для створення оптимального мікроклімату в приміщенні. Випуск рольставен проводиться в 12 стандартних моделях, що відрізняються тільки розміром:

 • найменування моделі: SSL;
 • виробник: Velux;
 • коротка характеристика: алюмінієві рольставні з живленням від сонячних батарей;
 • плюси: сенсорний пульт управління, можливо ручне управління, надійні, довговічні, хороші показники теплоізоляції;
 • мінуси: висока ціна;
 • ціна: від 18 тисяч рублів за штуку.

Компанія Fakro пропонує захистити приміщення від звуків, температури і проникнення зловмисників, використовуючи рольставні на вікна. Асортимент компанії включає модель ролетів ARZ - E/P, відрізняється високим ступенем надійності. Клас стійкості представленої моделі – Р5 , що дозволяє використовувати ролети в приміщеннях з високими вимогами до безпеки:

 • найменування моделі: ARZ - E/P;
 • виробник: Fakro;
 • коротка характеристика: матеріал виготовлення – легкий алюміній, клас надійності – Р5, тип відкриття – вертикальний, тип управління – автоматичний;
 • плюси: висока стійкість до злому, відмінні показники тепло - і звукоізоляції;
 • мінуси: висока вартість;
 • ціна: від 22 тисяч рублів за готовий виріб.

Навіть не надто дорогий профіль зможе стати надійною антивандальним захистом. Гідним представником серед захисних систем є AER /42 від компанії Alutech. Відмінне співвідношення ціни і якості виводять цю модель в лідируючі позиції:

 • найменування моделі: AER /42
 • виробник: Alutech;
 • коротка характеристика: антивандальні рольставні, товщина алюмінію – до 0,9 см, максимальна ширина отвору – до 2,5 м;
 • плюси: висока стійкість до злому, підходить для інтенсивної експлуатації, доступна вартість;
 • мінуси: немає теплоізоляційної функції.
 • ціна: від 6000 рублів за погонний метр.

Відео: Віконні ролети

Ролети для вікон (Захисні ролети)

Відгуки

Валерій, 46 роківКоли купили дачу, спочатку поставили на вікна грати, але почували себе в хаті, як у в'язниці. Поставили антивандальні ролокасети – захист надійна і вигляд не зіпсований. Загальна вартість була високою, але з урахуванням довгого терміну експлуатації вийшло не так вже й дорого.
Марина, 34 рокиЖивемо в приватному будинку, в минулому році встановили на всі вікна, ролокасети. Брали Alutech з високими показниками теплоізоляції. Витрати на опалення взимку істотно скоротилися. Система управління у нас механічна, але щоб відкрити або закрити ролети виходити на вулицю не потрібно. Якщо їдемо надовго, то закриваємо їх на замок.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!