Оциллококцинум при вагітності - інструкція щодо застосування противірусного препарату

Вибір засобів для лікування вагітної потребує особливої виваженості та поміркованості. Не тільки медикаментозні препарати, але і ліки народної медицини здатні заподіяти шкоду малюкові. У зв'язку з цим виникає питання про безпеку лікування вірусних хвороб, який лікаря задають майбутні мами, при цьому нерідко фахівці радять їм проводити терапію гомеопатичним Оциллококцинумом при вагітності. Дійсно це засіб не принесе шкоди плоду?

Що таке Оциллококцинум

Даний лікарський засіб належить до групи гомеопатичних, його випускає французька фармацевтична фірма Буарон. Діючі активні речовини Оциллококцинума містяться в маленьких гранулах, які розфасовані в невеликі циліндричні тюбики. Вперше препарат надійшов у продаж в 1925 році, з тих пір його активно застосовують для лікування грипу та ГРВІ. Оциллококцинум – це одне з небагатьох засобів гомеопатії, якими лікують вірусні інфекції під час вагітності і в маленькому віці.

Основні компоненти Oscillococcinum – це витяжка з печінки та серцевої м'язи барбарийской качки. Додатковими речовинами медикаменту служать сахароза і лактоза. Чим пояснюється такий склад? Качки є основними переносниками різних вірусів, що провокують розвиток грипу та застуди, тому екстракт їх печінки, взятий у мінімальній концентрації, дозволяє отримати речовину, що володіє противірусним ефектом.

Оциллококцинум в першому триместрі

Оскільки спеціальні дослідження не проводилися, підтвердити 100-відсоткову безпека препарату для жінки на ранніх термінах вагітності неможливо. Тим не менш, на питання «чи можна вагітним оциллококцинум?» багато фахівці відповідають позитивно. Згідно відгуками, засіб гомеопатії не чинить негативної дії на плід або протягом вагітності.

Сам виробник препарату переконує, що Оциллококцинум при вагітності 1 триместр дозволено, адже він не здатний спричинити ускладнення і проблем зі здоров'ям жінки або дитини: у складі таблеток утримуються виключно натуральні речовини. Тим не менш, пацієнткам у положенні не варто самочинно починати прийом препарату від вірусних захворювань, так як невідомо, як на активні компоненти відреагує її організм або яка реакція на Оциллококцинум буде у малюка.

Оциллококцинум при вагітності 2 триместр

Застуда – часта проблема при вагітності, особливо на 1 і 2 триместрах, при цьому вона ускладнюється тим, що майбутнім мамам заборонений прийом більшості противірусних препаратів. Вибрати безпечний спосіб лікування грипу вагітній жінці складно, але ігнорувати хворобу не можна, оскільки є ризик розвитку ускладнення, аж до викидня. Гомеопатичні противірусні препарати для вагітних 2 триместр можна, але приймати їх слід тільки під наглядом лікаря. До таких засобів відноситься Оциллококцинум, який є нешкідливим противірусним засобом.

Оциллококцинум при вагітності 3 триместр

У цей період вагітності медикаментом можна не тільки лікувати, але і проводити профілактику застуди. Це обгрунтована міра, оскільки у вагітних жінок ослаблена імунна система і вірусам легше вражати організм. Противірусні препарати для вагітних 3 триместр типу Оциллококцинума, згідно з відгуками, допомагають швидше впоратися із застудою і усувають неприємні симптоми нездужання. Пити засіб гомеопатії слід так, як описано в інструкції.

Оциллококцинум - інструкція по застосуванню

Испробовавшие препарат люди стверджують, що максимальний ефект Оциллококцинум забезпечує, якщо прийняти його в перші кілька годин після виникнення симптомів застуди. Препарат затребуваний у вагітних, оскільки допомагає уникнути тривалого лікування грипу. Інструкція по застосуванню Оциллококцинума свідчить про актуальність прийому кошти жінками в положенні для профілактики ГРВІ в осінній і зимовий періоди, коли ризик підхопити вірус сильно зростає.

Виробник говорить, що чим раніше ви почнете приймати Оциллококцинум під час вагітності, тим легше усуньте недугу. Препарат гомеопатії надає таку дію для дорослого організму:

  • нормалізує температуру тіла;
  • знижує інтенсивність симптомів;
  • скорочує тривалість хвороби;
  • усуває стан нездужання.

Як приймати вагітним Оциллококцинум

Гомеопатичний медикамент може застосовуватися вагітними протягом усього терміну: від перший тижнів, до 9 місяця, оскільки яких-небудь заборон на його прийом немає. Тим не менш, не варто починати лікування препаратом без консультації лікаря. Лише досвідчений лікар може призначити Оциллококцинум для вагітних, зваживши всі «за» і «проти», оцінивши стан жіночого здоров'я і можливі побічні ефекти.

Дозування

При будь-якому терміні доза залишається постійною. Крім того, не впливає на кількість необхідного для терапії ліки і вік жінки в положенні. Стандартна дозування Оциллококцинума при вірусному захворюванні в гострій формі - 2 тюбика на добу (зранку і ввечері). Гранули слід приймати за 20 хвилин до їжі або через годину після. При цьому їх не ковтають, а розсмоктують, висипавши вміст коробочки мовами. Для профілактики (щоб не захворіти грипом) гомеопатичний медикамент використовують один раз в тиждень. Якщо ж хвороба тільки починається, рекомендована добова доза – 1 тюбик.

Протипоказання

Інструкція містить інформацію, що застосування ліків вагітними допускається лише за показаннями лікаря: забороняється приймати будь-які гомеопатичні медикаменти безконтрольно, оскільки це може стимулювати розвиток більш серйозних патологій. Незважаючи на те, що в більшості випадків прийом гранул добре переноситься пацієнтками, не виключені алергічні реакції. При виявленні яких-небудь побічних дій після прийому ліків, слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Основні протипоказання Оциллококцинума – це:

  • індивідуальна негативна реакція на активні речовини (обережно потрібно приймати медикамент жінкам, які мають алергію на тваринний білок);
  • непереносимість лактози або сахарози.

Ціна на Оциллококцинум

На сьогоднішній день ліки зареєстровано понад півсотні різних країн світу, включаючи Росію. Популярність гомеопатичного препарату в Санкт-Петербурзі, Москві та інших великих містах РФ безупинно зростає, незважаючи на скептичне ставлення до його ефективності та механізму дії багатьох фахівців. Високі продажі тюбиків з гранулами пояснюються безпечним, натуральним складом, завдяки якому ліки практично не має побічних дій і протипоказань.

Об'єм упаковки

Ціна Оциллококцинума

8 тюбиків

350 рублів

12 тюбиків

660 рублів

30 тюбиків

1300 рублів

Відео: Оциллококцинум

Лікування грипу та застуди. Оциллококцинум

Відгуки

Анна, 25 роківВирішила купити гомеопатичні ліки від грипу, коли була вагітна. Засіб виявилося не дешевим, але вартість була не в пріоритеті – мені хотілося знайти щось безпечне для малюка. Почала лікуватися після появи першої простудної симптоматики. Через пару днів краще не стало, стан погіршувався, тому перейшла на засоби народної медицини.
Неля, 31 рікЦіна медикаменту відносно висока, але це плата за нешкідливість. Я пила драже і під час і до вагітності, причому мені вони швидко допомагають впоратися з вірусами. Купую ліки, як правило, в аптеках, але можна замовити в інтернет-магазині з доставкою додому. Руками кульки чіпати не можна, оскільки драже покриті діючим компонентом.
Катерина, 29 роківДля мене 350-400 рублів за ефективне ліки – не так вже й дорого, при цьому Оциллококцинум нешкідливий для вагітних і це головний його плюс. Якщо пошукати в інтернеті, які противірусні препарати можна вагітним, то нічого не знайти, крім народних засобів. Драже в тюбиках – одне з одиничних медикаментозних безпечних засобів проти ГРВІ.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!