Куди можна піти працювати в 14 років

Самостійність підлітка – це не небезпечна річ, якщо направити її в потрібне русло. Робота для підлітків на літо не завжди є чимось жахливим. Коли дитина починає шукати способи заробити і отримує за свою працю гроші, то цінність купюр для нього зростає. Ким можна працювати в 14 років, які варіанти заробітку існують?

Робота для підлітка

Правила відправлення дитини працювати так само існують. Якщо ви – батьки молодого «трудяги», то перш ніж шукати вакансії для підлітків 14 років, вам потрібно врахувати багато нюансів:

 1. В такому віці договір про працевлаштування укладається, якщо один з батьків (опікун, піклувальник) дав згоду, написав заяву (офіційний документ). Праця не повинен бути важким і заважати навчальному процесу.
 2. Давайте рекомендації дитині ненав'язливо, щоб підліток не сприйняв це як тиск. Надайте йому право міркувати і вибирати кроки самостійно. Зайві емоції, максималізм ні до чого, вибір підробітку повинен бути усвідомленим.
 3. Підготуйте майбутнього працівника до того, що праця – це обов'язки, які потрібно дотримуватися. Що виконується не завжди швидко і легко. Гроші не приходять без зусиль, особливо до людини, яка відправляється працювати перший раз.
 4. Якщо дитина буде працювати в колективі, налаштуйте його на такі поняття, як «толерантність», «відповідальність», «почуття такту».
 5. Вивчіть разом трудовий кодекс, щоб уникнути несподіваних неприємних сюрпризів. Шарлатанів багато, тому вивчайте відгуки які працюють в компанії, перевірте особисто її існування. Ніяких внесків за офіційне працевлаштування! Це ознака того, що вас обманюють.

Вакансії для школярів на літо

Зараз часте явище – робота для підлітків 14 років у літній період. Навчальний рік закінчився, а бездарно просиджувати час не хочеться, тому багато хлопців хочуть підзаробити. Деякі організації свідомо шукають на літній час працівники школярів і студентів вже з весни. Почніть пошук місця роботи з розпитувань у знайомих. Є варіант, що комусь з них потрібен працівник в офіс або помічник по дрібних доручень.

Вивчіть вакансії в газетах, почитайте оголошення. Для деяких організацій пошук співробітників через друковані видання досі є актуальним. Проведіть моніторинг в кадрових агентствах та інформаційних інтернет-ресурсах. Якщо підробіток буде здійснюватися, не виходячи з дому, вам буде спокійніше, так легше контролювати робочий процес.

Робота для підлітків 14 років на дому

Оплачувана праця вдома та під контролем батьків – прийнятний варіант для багатьох. Одним з кращих виборів є пошук вакансій серед інтернет-компаній. Робота для школярів 14 років в мережі полягає у виконанні нескладних завдань. Головне, щоб претендент був грамотним, розбирався в робочих моментах. Підходящі вакансії:

 1. Тестування комп'ютерних та онлайн-іграшок. Якщо підліток добре розбирається, любить гри, то така робота стане не тільки обов'язком, але і задоволенням.
 2. Платні інтернет-опитувальники. Величезних грошей отримати таким шляхом не можна, але для легкого підробітку – це ідеальний варіант. Почитайте відгуки про сайт, не обманювали чи здобувачів, і спробуйте.
 3. Фріланс. Грамотному підлітку, який розбирається в граматиці, стилістиці і має здатність створювати цікавий текст, можна спробувати зайнятися копірайтингом або рерайтинг.

Підробіток під час навчання

У будь-якого виду зайнятості є свої плюси і мінуси, тому розгляньте їх перш, ніж пропонувати роботу школяру під час освітнього процесу. Куди можна піти працювати в 14 років у період навчання? Роздавати листівки, клеїти оголошення, працювати на дому, кур'єром, підсобником, мийником – список великий. Які плюси роботи під час проходження шкільної програми:

 1. Корисний досвід у професійній сфері, колективній роботі.
 2. Вміння долати перешкоди, нести відповідальність за вчинки.
 3. Розпорядження часом, самостійне складання графіка роботи.
 4. Можливість піднятися вгору по кар'єрних сходах з допомогою раніше отриманих знань і навичок.

Робота в 14 років під час навчання не завжди володіє тільки плюсами, існують і мінуси такої діяльності:

 1. Тут немає «– Я не хочу! – Чому? – Тому що!». Обов'язки потрібно чітко і правильно виконувати. Якщо здобувач не знає чогось, можна попросити підказку, інструкцію, але не відмовлятися від праці.
 2. Графік роботи не повинен заважати освітнього процесу або замість нього.
 3. Не можна зациклюватися тільки на роботі. Підлітка чекають іспити, вступ, тому необхідність поповнення багажу знань ніхто не відміняв.

Де можна знайти роботу

На трудовому ринку багато вакансій і пропонують роботу не тільки в газетах або на сайтах. На питання, куди можна піти працювати в 14 років, вам допоможе знайти відповідь Центр зайнятості населення або Центр зайнятості молоді. Консультанти цих організацій розкажуть вам про види робіт, які вакансії є за вашим профілем і не суперечать робочі моменти законодавства РФ.

На початку літнього сезону центри з працевлаштування можуть робити ярмарки зі спеціальними вакансіями для школярів. Організації додатково пропонують консультації психологів, юристів з приводу роботи. Вони підкажуть, що актуально, доречно на ринку праці. Якщо ваша робота буде оформлена за заявкою з центру, то ви законно отримаєте зарплату, плюс вас оформлять на робочому місці.

Роздача листівок з 14 років

Дуже популярний вид роботи серед молоді – це промоутер. Працівник повинен розповсюджувати рекламні листівки компаній, бути учасником промо-акцій, розклеювати оголошення. Робота не дуже скрутна фізично, гнучкий графік, а оплата подобова або погодинна. Знайти таку роботу можна по вакансіях друкованих або інтернет видань. Якщо здобувач хоче працювати в продуктових промо-акціях, буде потрібно оформлення медичної книжки.

В Макдональдсі

Куди можна піти працювати неповнолітньому у 14 років, якщо потрібен колективний досвід роботи? Для самих тямущих підійде робота в Макдональдсі, де пропонують зайнятися миттям посуду, роздача флаєрів, прибиранням. Мережу швидкого харчування забезпечує офіційне працевлаштування, високу заробітну плату, згуртований колектив. Там легко приймають співробітників, але і легко розлучаються з недобросовісними людьми. Дотримання всіх робочих інструкцій, умов закладів такого плану строго фіксується.

Робота для школярів кур'єром

Де можна працювати в 14 років після навчання кур'єром? Влаштовуватися доставляти піцу, паперу, легкі вантажі для молодих претендентів не забороняється законом. Потрібна мобільність, організованість співробітника, пунктуальність і хороше знання міста та районів, щоб не гальмувати робочий процес. Навчають такої роботи швидко, дуже підходящий варіант. Шукати роботу потрібно серед служб доставок вантажів, їжі, квітів, друкованих видань.

Скільки годин можна працювати в 14 років

Глава 15 державного Трудового кодексу говорить, що дитині у віці 14 років дозволяється в тиждень проводити на роботі не більше 24 годин. Щоденні рамки – це 5 трудових годин. Ці норми актуальні під час канікул, коли учень вільний від навчання. Коли дитина вчиться і одночасно працює, то час, витрачений на працю, скорочується наполовину. Не можна порушувати межі закону, бо це загрожує надмірним навантаженням на організм.

Відео: де знайти роботу на літо підлітку

Де знайти школяреві вигідну роботу на літо

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!