Штраф за прострочені права - розмір і порядок оплати

Водійське посвідчення в Росії має свій період функціонування. При закінченні цього часу дана ліцензія обов'язково потребує оновлення. Автомобіліст, який після закінчення строку продовжує їзду на машині або передає управління нею людині з чинним посвідченням, ризикує отримати адміністративний штраф за прострочені права, що спричиняє не тільки плату круглої суми, але евакуацію і затримку транспортного засобу. Щоб уберегти себе від втрати грошових коштів і неприємних клопотів з документами, важливо бути обачним і не порушувати закон.

Скільки можна їздити з простроченими правами

Період функціонування водійських прав триває 10 років. Після закінчення призначеного часу застаріле свідоцтво втрачає силу, тобто вважається недійсним. Водіння автомобіля з недіючими правами означає теж саме, що і їздити, взагалі не маючи дозволу, що є адміністративним порушенням закону. Навіть якщо час дії довідки закінчився в той день, коли водія зупинив для перевірки документів співробітник ДПС, йому загрожують санкція у вигляді грошового стягнення та затримання транспортного засобу.

Покарання за прострочені права

Слідуючи КоАП РФ (Кодекс про Адміністративні Правопорушення Російської Федерації), пересування на автомашині після закінчення періоду функціонування прав вважається правопорушенням. Шофер, який не має дозволу на керування авто, затриманий співробітником ДПС за кермом машини, повинен нести адміністративну відповідальність. Покарання за дане правопорушення полягає в обмеженні шофера в контролюванні автомашиною і накладення штрафу за прострочені права. Хоча якщо шофер з минулого ліцензією не водить машину, йому не загрожує покарання за правопорушення.

Відсторонення від керування автомобілем

Їздити з недійсним свідченням водіння – серйозне порушення. У разі перевірки співробітник ДПС, крім накладення грошової санкції, може обмежити повноваження на пересування транспортним засобом. В даному випадку автомобіль заберуть на спеціальну стоянку, де вона перебуватиме до того, поки власник не сплатить стягнені гроші. Для того, щоб забрати машину, крім оплати санкції, власник авто повинен оплатити вартість послуг евакуатора, знаходження автомобіля на стоянці і інші податки. Приблизна сума податків становить 15000 рублів.

Штраф за прострочене посвідчення водія

Пересування на транспортному засобі з недійсними правами карається законом, бо це означає пересування на автомашині людиною, яка не має на це жодних повноважень. Після того, як закінчуються терміни прав, автоводитель позбавляється дозволу на водіння машини. Кодекс Росії про адміністративні порушення, 12.7 стаття передбачає накладення санкції за нечинну довідку. Водій зобов'язується сплатити штраф за прострочення прав, який становить розмір суми від 5000 до 15000 рублів.

Який штраф за передачу керування особі з простроченими правами

Передати керування авто персони, яка не має на це повноважень (за винятком навчальної машини), або має недіючі документи – більш серйозне порушення. Кпап передбачає покарання як для водія з недійсними правами, так і для власника автомобіля. Якщо в момент передачі управління у довіреної особи були чинні права, то власник невинний. Якщо ж власник авто заздалегідь знав про те, що у довіреної особи повноваження були недійсні, то він не уникне санкції у вигляді стягнення. Фіксований штраф становить 30000 рублів.

Покарання іноземним громадянам

Не має реєстрацію на території Російської Федерації громадянинові не видається посвідчення періодом на десять років. Іноземному громадянину видають спеціальний сертифікат міжнародного рівня. Період дії такого свідоцтва становить три роки. Однак термін функціонування міжнародного водійського посвідчення також залежить від строку дії національної реєстрації. Іноземний громадянин зобов'язується нести ту ж адміністративну відповідальність, що й громадянин Російської Федерації, тому їздити з простроченими правами не можна.

Порядок заміни водійського посвідчення

Заміна застарілого документа на свіже – обов'язкова процедура для того, щоб не довелося потім платити штраф за прострочені водійські права. Цю процедуру можна пройти не лише після закінчення часу, але ліцензію можна оновити заздалегідь. Для оновлення застарілого шоферської посвідчення потрібно звертатися в будь-яке відділення або філія ГИБДД, написати там заяву, заплатити держмито, яка становить 2000 рублів, і надати перелік таких паперів:

  1. Старе, недіюче посвідчення;
  2. Документ (наприклад, паспорт), який підтверджує особисті дані людини;
  3. Медична довідка (психоневрологічного диспансеру, наркологічного диспансеру, окуліста, терапевта);
  4. Атестат про закінчення навчання водіння (бажано).

Чи потрібно здавати іспити при заміні прав

При оновленні не потрібно заново готуватися і перездавати іспити. Незалежно від того, скільки років минуло з закінчення терміну дії прав, ні практичного, ні екзаменаційний квитки не перездають. Здача іспитів на отримання повноважень автовождения відбувається тільки один раз. Для заміни свідоцтв потрібно лише написати заяву в ГИБДД і підготувати відповідні папери. Хоча якщо автоводитель давно не керував автомобілем, йому слід ознайомитися з правилами дорожнього руху, бо з часом вони зазнають суттєвих змін.

Відео

Поміняти водійські права тепер можна по інтернету

Що робити, якщо закінчився термін дії водійського посвідчення

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!