Цитокинотерапия і онкоиммунология в клініці

До останнього часу 4 стадія раку була фактично вироком пацієнту. Традиційні методи лікування допомагали слабо, вся терапія зводилася до купірування симптоматики. Однак кілька десятиліть тому почали активно розвивати иммуноонкологию і, конкретно, цитокинотерапию – спосіб лікування препаратами на основі білків організму, який, за відгуками, має дуже високу ефективність. Клініка онкоиммунологии і цитокинотерапии в Москві за позитивними показниками вважається однією з кращих у світі.

Що таке цитокинотерапия

Дана методика лікування розвинулася на основі иммуноонкологии – розділі онкології, який вивчає функціонування імунної системи при ракових захворюваннях. В основі методу – лікування раку, інших захворювань препаратами на основі білків (цитокінів) організму людини. У певних умовах вони можуть знищувати різні патогени: чужорідні клітини, віруси, антигени, ендотоксини та ін. Принцип роботи цитокінів:

 • активізація імунологічної відповіді організму на атаку патогенів;
 • контроль роботи імунітету, кілерна клітин (елементів, які безпосередньо борються з захворюванням);
 • провокування поновлення клітинної маси на здорову;
 • нормалізація роботи систем організму.

Позитивне дію

Додавання роботи з цитокінами при комплексному лікуванні онкології допомагає досягти абсолютної позитивної терапії у 10-30% пацієнтів, а частковий успіх досягає 90%. Може здатися, що це мало, але для важких ракових пухлин останніх стадій – це величезне досягнення. Тим більше, що методика може і повинна поєднуватися з традиційними методами (медикаментозним, хіміотерапією).

Цитокинотерапия якісно і точково працює проти пухлин, метастазів і при цьому не має токсичного ефекту на організм. Окремо варто відзначити позитивний посилення якості хіміотерапії. Методика вже довела свою ефективність у клінічних дослідженнях (у РФ допускається до лікування даної методики вже більше 50 патологій різного типу). Крім онкологічних захворювань, цитокинотерапия успішно бореться з іншими патологіями:

 • онкологія аж до 4 стадії;
 • вірусний гепатит В, З;
 • меланоми;
 • саркома Капоші на фоні ВІЛ;
 • СНІД і ВІЛ;
 • ГРВІ, грип, бактеріальні кишкові та ротавірусні інфекції;
 • туберкульоз;
 • оперізувальний лишай;
 • шизофренія;
 • розсіяний склероз.

Онкоиммунология і цитокинотерапия

Фактично всі злоякісні пухлини з важким перебігом відбуваються на тлі пригніченого імунітету. Онкоиммунологи (фахівці в иммуноонкологии) розробляють на тлі клінічного вивчення нові методики та препарати лікування ракових захворювань, грунтуючись на діях імунної системи. Базується метод цитокинотерапии на використанні цитокінів, особливих білків, а сама методика з'явилася ще в 80-х роках 20 століття. Основною проблемою була висока токсичність препаратів. Сучасні засоби на основі цитокінів мають токсичність нижче в 100 разів.

Функції цитокінів в організмі

Цитокінів величезну кількість в організмі людини, всі вони виконують різні функції. Цитокинотерапия використовують це різноманіття для лікування великого спектру хвороб та активізації внутрішніх процесів організму. Доведено, що фактично людські системи можуть боротися з будь-якою проблемою. Головне – запустити потрібні процеси. Функції цитокінів у організмі:

 • контроль за тривалістю і якістю імунної реакції;
 • протизапальні цитокіни контролюють запальні процеси;
 • стимулювання розвитку аутоімунних реакцій (протизапальні та прозапальні цитокіни);
 • участь в механіці алергії;
 • зменшення пухлини або її руйнування;
 • стимулювання або пригнічення росту клітин;
 • уповільнення розвитку онкології;
 • координування імунної, ендокринної та нервової систем;
 • попередження рецидиву пухлини;
 • підтримання гомеостазу (здорового сталості) організму.

Класифікація цитокінів

Кількість вивчених білків-цитокінів вже перевищує 200 найменувань. Види взаємодії цитокінів – це складний комплекс з різними функціями. Спочатку їх поділяють за типом активності. Спрощена класифікація передбачає поділ по біологічного впливу: регулятори запалень (протизапальні та прозапальні цитокіни), регулюють клітинний імунітет і гуморальний імунну відділ. Більш точна систематизація розбиває білки за їх характером впливу. Види цитокінів:

 • регулятори імунної активності (інтерлейкіни та їх біологічні функції забезпечують правильне взаємодія імунітету з іншими системами організму);
 • противірусні регулятори – інтерферони;
 • ФНП (фактори некрозу пухлин) – регуляторне або токсичну дію на клітини;
 • хемокіни – контроль переміщення лейкоцитів всіх типів, інших клітин;
 • чинники зростання – управління ростом клітин;
 • колонієстимулюючі фактори – стимулювання розвитку кровотворних клітин.

Цитокіни як лікарські препарати

Ингарон – цитокинотерапевтическое засіб для посилення ефекту хіміотерапії, одночасного захисту організму від токсичних наслідків. Додатково знижує можливе виникнення метастаз і пухлин. Препарат Ингарон провокує розвиток імунітету, який після хімії не дозволить розвиватися інфекційних захворювань, знизить потребу в антибактеріальних препаратах. Засіб володіє мінімальною токсичністю в порівнянні з західними аналогами.

Препарат Рефнот спрямований на обмеження розвитку новоутворень за рахунок цитокіну ФНП у складі. Засіб також має якісно зниженою токсичністю, що допускає його підшкірне або внутрішньовенне введення, стимулює руйнування злоякісних утворень без ураження супутніх тканин. Для визначення динаміки лікування потрібно 1-2 курсу. Для отримання максимального ефекту застосовують обидва препарати в комплексі, щоб активувати потрібні цитокіни при онкології.

Побічні прояви

Лікування цитокінами може викликати негативні ефекти в залежності від морфології захворювання, загального стану пацієнта, комбінації препаратів. В більшості своїй побічні явища не несуть небезпеки для пацієнта, а вказують на реакцію пухлини на ліки. При появі вторинних реакцій курс терапії призупиняють або коректують схему лікування. Можливі негативні прояви організму:

 • підвищення температури тіла на 2-3 градуси через 4-6 годин після введення цитокінів;
 • хворобливі відчуття і почервоніння в місці ін'єкції;
 • отруєння організму продуктами розпаду пухлини (у разі великого розміру освіти).

Кому метод цитокинотерапии не підходить

Препарати на основі цитокінів фактично не мають протипоказань і можуть використовуватися для будь-яких пацієнтів. Однак, як і для інших лікарських засобів, існує ряд хворих, яким не рекомендують використовувати подібну методику лікування. Не застосовують цитокинотерапию вагітним, в період годування груддю, при наявності аутоімунних захворювань, рідкісної особистої алергії організму на препарати.

Вартість цитокинотерапии

Ефективне використання цитокінових препаратів досягається в спеціалізованих центрах (наприклад, Центр онкоиммунологии і цитокинотерапии в Москві – найкраща клініка за відгуками врятованих пацієнтів). Вартість такого типу лікування сильно варіюється від типу використовуваного препарату і конкретного захворювання. Приблизні ціни на деякі цитокинопрепараты в Москві:

Назва препарату

Середня вартість, крб

1

Рефнот 100000 МО 5 фл.

14 000

2

Ингарон 500000 МО 5 фл.

5 000

3

Інтерлейкін-2

5 500

4

Еритропоетин

11 000

Відео

Вступне слово на презентації Дураджи Н.Р.

Відгуки

Наталя, 46 роківУ минулому році підтвердили рак кишечника. Спочатку думала, що проблеми з легенями, але виявилося, що перші прояви відбуваються в інших органах. Пройшла всі традиційне лікування, але метастази продовжували зростати. У результаті син побачив рекламу у передачі доктора М'ясникова. 4 курсу рефнота, і перестали рости метастази.
Ольга, 27 роківМама бореться з раком молочної залози. Курс хіміотерапії, ліки і операція не допомагали, пухлина продовжувала зростати. Вийшли на клініку цитокинотерапии і побачили ефект лікування: після 2 етапів ингарона зупинили метастази, обсяг їх почав поступово зменшуватися, імунітет підвищився. Попереду ще один курс лікування, але позитивний результат очевидний.
Давид, 43 рокиЯ, як нейрохірург-онколог, не уявляв такого результату після комплексу Рефнот-Ингарон. Відзначається некроз і руйнування пухлини, зменшення больового синдрому. Побічним ефектом було токсичний фактор через продуктів розпаду пухлини, але він купірується допоміжними препаратами. У перспективі повне руйнування освіти або його мінімізація.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!