Лікар-паразитолог - ціна на прийом і консультацію, здача аналізу і лікування від глистів

При інвазії гельмінтами паразити потрапляють в тіло людини і живуть в ньому, викликаючи системні порушення в роботі внутрішніх органів і запальні процеси різної локалізації. При первинних ознаках зараження хробаками потрібно звернутися до фахівця: лікар-паразитолог оцінить, які розлади були викликані мікроорганізмами, проведе комплексне обстеження організму і призначити адекватну терапію.

Що таке паразитологія

Велика область медицини вивчає паразитують у тілі людини організми і займається створенням засобів проти патологій, збудниками яких є ті чи інші паразити. Якщо давати точне визначення, то паразитологія – це наука, що вивчає всі типи паразитів, їх морфологічну специфіку, життєдіяльність, етіологію, принципи паразитування, патогенез та методи боротьби з цими організмами.

Що лікує паразитолог

На питання «який лікар лікує від паразитів» слід відповісти - інфекціоніст-паразитолог. Це спеціаліст, в чию компетенцію входить діагностика і терапія різних патологій паразитологічного характеру. Чим займається паразитолог? Він проводить профілактику та лікування хвороб, які були викликані паразитами, при цьому фахівець повинен знати про розвиток і життєвому циклі різних гельмінтів. Ключовим завданням лікаря-паразитолога є запобігання паразитарного зараження людей шляхом навчання їх профілактичним заходам.

Робота інфекціоніста гельмінтолога пов'язана з діагностикою і лікуванням патологій, причиною розвитку яких стали гельмінти будь-яких видів. Які паразити і захворювання це можуть бути:

 • гострики провокують энтеробиозы, інші кишкові хвороби;
 • грибки (теж вважаються паразитами) стимулюють безліч патологій, включаючи онкологічні;
 • ехінококки стають причиною розвитку ехінококозу – захворювання, при якому в тілі виникають кісти (як правило, з локалізацією в печінці);
 • зараження такими паразитами, як лямбліями призводить до формування патологій печінки, серця, травного тракту, інших органів;
 • токсоплазми стимулюють прояв зовнішнього каліцтва у дітей і виникнення хронічних захворювань;
 • трихомонада є паразитарної патології, при якій гельмінти безсимптомно і повільно розмножуються, вражаючи тканини, що оточують внутрішні органи;
 • патологія опісторхоз локалізується в жовчних протоках, виникає через вживання сирого м'яса або риби;
 • стрічкові черв'яки провокують розвиток цестоза;
 • при зараженні кишковими паразитами – угрицами – виникає стронгілоїдоз, який протікає з гастроинтеральными симптомами і викликає алергію;
 • потрапляння в організм аскарид призводить до розвитку токсокарозу, аскаридозу – патологій, з-за яких страждають шлунок, кишечник, підшлункова залоза, тощо;
 • трихінели стають причиною трихінельозу – гельмінтозу, який провокує сильні алергічні патології;
 • внаслідок зараження анкилостомидами у людини розвивається анкілостомідоз (при анкилостомозе паразит потрапляє через шкіру у кров, уражує кровоносні судини, органи ШКТ);
 • адолескарии (тропічні паразити) стають причиною асциолопсидоза – патології, при якій розвивається анемія, страждає травна система;
 • такий паразит, як хламідії викликають хламідіоз, передається статевим шляхом, може стати причиною безпліддя;
 • зараження людини амебами провокує виникнення патології амебіазу, при якій на товстій кишці утворюються виразки;
 • бичачий або свинячий ціп'як стає причиною тениаринхоза – патології, яка викликає системні запалення, алергічні висипання, біль різної локалізації, вражає травну систему, інші органи;

Консультація паразитолога

Перш, ніж шукати, який лікар лікує глисти у дорослих, варто знати, при яких симптомах необхідна консультація паразитолога. Зараження деякими паразитами відбувається безсимптомно, інші гельмінти дають серйозну клінічну картину. Лікар-гельминтолог вам знадобиться, якщо ви виявите такі ознаки гельмінтозу:

 • часті головні болі;
 • хронічна втома;
 • дерматити, інші шкірні патології;
 • порушений обмін речовин, неможливість скинути або набрати вагу;
 • больовий синдром у суглобах, м'язах;
 • активне слиновиділення;
 • необґрунтоване підвищення температури тіла;
 • надмірний апетит або його відсутність;
 • діарея, газоутворення, запори, інші проблеми з ШКТ;
 • повільне загоєння ран;
 • алергічні реакції;
 • депресивність, тривожність;
 • бронхіальна астма;
 • слабкий імунітет (часті респіраторні хвороби).

Види діагностики

Знаючи, який лікар лікує від глистів і паразитів, слід записатися до нього на прийом і здати всі призначені фахівцем аналізи калу, крові, сечі. Крім того, лікар-паразитолог, ймовірно, попросить вас пройти флюорографію. За допомогою отриманих результатів фахівець призначає додаткові дослідження. Поширені види діагностики при підозрі на паразитарне захворювання:

 1. Імунологічні дослідження. Вони дозволяють виявити амебіаз, лямбліоз, аскаридов, пр. Як правило, лікар-паразитолог вивчає розгорнуті аналізи фекалій для визначення наявності в ньому яєць гельмінтів. Крім того, в процесі діагностики можуть братися зіскрібки з періанальної області і подногтевых фаланг.
 2. Біопсія. Береться шматочок ураженої тканини шляхом висічення, після зразок вивчають шляхом мікроскопії на патологічні процеси і паразитуючі мікроорганізми.
 3. УЗД. За допомогою даного методу діагностики лікар-паразитолог може виявити захворювання ШКТ.
 4. Гистокопрология. За допомогою спеціальної речовини (реагенти) фахівці детально досліджують тканини і фекалії.
 5. Тестування вегетативно-резонансне. Пацієнт приймає гістологічний препарат, що допомагає лікарю-паразитологу виявити уражені органи і визначити тип паразита.

Дитячий паразитолог

Даний фахівець потрібен тим, хто не знає, до якого лікаря йти з глистами у дитини. Лікар-паразитолог займається обстеженням і терапією діток, у яких є гельмінти – глисти, гострики, амеби, пр. Симптоматика паразитарних патологій у малюків, при цьому, не відрізняється від притаманної цим же захворювань у дорослих. Дитячий паразитолог підбере відповідні і максимально щадні методи знищення гельмінтів, а також порадить заходи захисту від повторного зараження дитини паразитами.

Де здати аналізи на паразитів

Перевіритися на паразитів можна безкоштовних клініках або приватних медичних центрах, де є відділення гельминтологии. Такі установи є в багатьох російських містах, включаючи Москву, Санкт-Петербург, Краснодар, пр. Проконсультуватися у фахівця, крім того, можна онлайн, зайшовши на офіційний сайт будь-якого лікаря-паразитолога з великим досвідом роботи. Тим не менш, здати аналізи на паразитів доведеться в умовах лабораторії. Обстеження пацієнта з підозрою на гельмінтоз включає різні аналізи та імунологічні дослідження.

Паразитолог у Москві

Консультація лікаря-паразитолога потрібна людині, який має характерну для гельмінтозу симптоматику. Пацієнт може потрапити до такого фахівця за напрямом від інших лікарів – терапевта, кардіолога або гастроентеролога. Під час прийому лікар-паразитолог збирає анамнез, що припускає вивчення епідеміологічного оточення пацієнта, проводить огляд і призначає аналізи. Досвідчений лікар-паразитолог в Москві допоможе вам в мінімальні терміни усунути проблему і порадить ефективні заходи попередження повторного зараження.

Інститут паразитології в Москві

Лікувати гельмінтози краще в столиці – в інституті паразитології. Фахівці цієї установи займаються не тільки вивченням пов'язаних з черв'яками і грибками патологій, але і розробляють нові методи боротьби з такими проблемами, проводять пов'язані з цим клінічні випробування. НДІ паразитології включає 5 різних кафедр, які вивчають медичну протозоологию, гельминтологию і ентомологію. Лікарі-паразитологи займаються аналізами препаратів і постійно вдосконалюють методи боротьби з паразитами.

Ціна консультації паразитолога

Головним спеціалістом з питань паразитології є лікар-паразитолог, який зможе підібрати відповідні заходи терапії для ефективного знищення гельмінтів. При підозрі на наявність в організмі паразитів не варто починати самолікування, а звернутися до фахівця. Ціна консультації буде залежати від міста, в якому знаходиться клініка, досвідченості/відомості лікаря-паразитолога та інших факторів. Під час первинного огляду фахівець збере анамнез, огляне пацієнта і дасть направлення на проведення аналізів.

Місто

Назва установи

Послуга

Ціна

Москва

Медцентр Сервіс

Консультація лікаря-паразитолога+діагностичні дослідження

5200-4500 р.

Челябінськ

Медцентр Естетик

Консультація лікаря-паразитолога+ загальний лабораторний аналіз на паразитів

1500 р.

Красноярськ

Сибірський федеральний науково-клінічний центр

Консультація лікаря-паразитолога

1000 р.

Санкт-Петербург

Медичний центр «династія»

Консультація лікаря-паразитолога

2400 р.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!