Санаторно-курортна карта для дітей і дорослих. Як оформити санаторно-курортну карту в поліклініці

Незважаючи на зростаючу популярність закордонного відпочинку, є ще патріоти, які воліють відпочивати в російських санаторіях. Однак потрапити на такий курорт не так просто, як хотілося б. Для початку вам доведеться купити путівку і взяти медичний висновок від свого терапевта.

Що таке санаторно-курортна карта

На жаль, уникнути походу в поліклініку не вийде. Санаторна карта – це спеціальна медична довідка встановленого зразка, необхідна для відпочинку на курорті. Без неї ваша путівка буде недійсною, вона потрібна незалежно від спеціалізації закладу. Навіть якщо санаторій загальнооздоровчий, доведеться пройти огляд і отримати документ у фахівця, який вас спостерігає.

Терапевт пропише рекомендації, протипоказання, якщо вони є, заповнить всі необхідні папери. Залишиться лише проконтролювати правильність заповнення, зібрати речі і чекати потрібного години. Після санаторного відпочинку ви отримаєте заповнену оздоровчим закладом обмінну карту, яку необхідно буде повернути в поліклініку для прикріплення.

Санаторно-курортна карта – як оформити в поліклініці

Пройти медкомісію можна в будь-якій районній поліклініці, необов'язково за місцем проживання, а не в спеціалізованій лікарні, як санітарний мінімум. Щоб оформити санаторно-курортну карту, треба відвідати терапевта, пояснити, який вам потрібен бланк. Лікар проведе огляд, випише направлення в залежності від діагнозу на всі необхідні обстеження, а після проходження невеликий комісії заповнить документи. Вагітним жінкам може додатково знадобитися пологова карта та інші документи про перебіг вагітності.

Що потрібно для санаторно-курортної карти

Вирушаючи в поліклініку, не забудьте прихопити особисті документи (паспорт та медичний страховий поліс). Для санаторно-курортної карти потрібно взяти, щоб отримати талон на візит до лікаря. Якщо ви збираєтеся проходити комісію на території санаторію, заздалегідь уточніть, чи є можливість отримання необхідної довідки, щоб не витрачати дорогоцінний час на вирішення питань і пошуки фахівців в останній момент. Не всі санаторії проводять обстеження на своїй території, тому краще заздалегідь дізнатися, щоб потім не «сісти в калюжу».

Бланк санаторно-курортної карти

Коли всі важливі обстеження пройдені, і отримані результати аналізів, вам доведеться знову відвідати свого лікаря. Спираючись на отримані дані, він власноручно заповнює бланк санаторно-курортної карти форми 072/у-04. Приклад заповнення бланка ви можете взяти в будь-якому лікувальному закладі або скачати на сайті. Важливо правильно зробити санаторно-курортну карту, де зазначаються всі відомості про пацієнта, санаторії, куди направляється хворий:

 • реквізити установи, відповідального за видачу документа;
 • ПІБ, посада, фах лікаря, яким видається бланк;
 • ПІБ, дата народження, професія, місце роботи пацієнта;
 • номер ОМС і СНІЛС;
 • адреса прописки;
 • номер амбулаторної карти;
 • дані про наявність чи відсутність інвалідності і необхідність супроводу;
 • відмітки про пільги;
 • рекомендації лікуючого лікаря.

Інформація із зворотного боку (зворотний талон) заповнюється безпосередньо установою, де ви проходили лікування. На довідці обов'язково повинна стояти підпис лікаря, членів комісії і «жива» кругла печатка, без них ваш бланк буде недійсним, а гроші, витрачені на купівлю путівки, викинуті на вітер. Навряд чи така перспектива вас влаштує.

Аналізи для санаторно-курортної карти дорослому

Щоб отримати висновок, доведеться трохи напружитися і пройтися по кабінетах, адже санаторно-курортна книжка не може видаватися без обстеження. Крім звичайного обходу, необхідно здати аналізи для санаторно-курортної карти, але не забувайте, що термін дії аналізів невеликий, не зволікайте з візитом до терапевта. Вам знадобиться зробити:

 • аналіз сечі;
 • аналіз на цукор;
 • загальний аналіз крові;
 • кардіограму;
 • флюорографію;
 • відвідати деяких вузьких спеціалістів;
 • запитати довідку від гінеколога в жіночій консультації.

Багатьох не приваблює перспектива ходити по лікарнях, лаятися в чергах і чекати півдня потрібні папери. У такому випадку можна звернутися в приватні клініки і пройти обстеження у платних лікарів. Цей спосіб швидше і спокійніше, але, на жаль, дорожче. Тут вже треба вибирати по можливостям. У будь-якому випадку, результати досліджень необхідно зібрати і надати терапевта для отримання висновку.

Санаторно-курортна карта для дітей

З метою загального зміцнення здоров'я нерідко в санаторії відправляють дітей. Путівка для дитини може бути видана по рекомендації дільничного терапевта при наявності хронічних захворювань. Головне, щоб хвороба не була в гострій стадії на момент поїздки, а діагноз стояв точний. Якщо відпочивати їде неповнолітній, який перебуває на обліку, то заповнюється санаторно-курортна карта для дітей конкретним фахівцем.

Список досліджень, необхідних для отримання висновку дітям, аналогічний тому, що ви читали вище для дорослих. Правда, іноді додатково призначають зішкріб на ентеробіоз та супутні види досліджень. В окремих випадках лікар може призначити спеціальне обстеження виходячи з діагнозу. Для дівчат може знадобитися довідка від гінеколога.

Санаторно-курортна карта – строк дії

Ще один важливий нюанс, про який не можна забувати – термін дії санаторно-курортної карти всього два місяці. Не зволікайте з проходженням медкомісії і враховуйте фактори, які можуть вам перешкодити, тобто вирушати за заповітним бланком потрібно не раніше, ніж за кілька місяців. Крайній термін отримання довідки – за 10 днів до поїздки, інакше ви ризикуєте залишитися вдома. Існує і швидкий спосіб зробити документ, але краще не ризикувати і пройти обстеження самостійно. Не втрачайте зворотний талон, який ви отримаєте. Він підлягає прикріплення до амбулаторній картці.

Санаторно-курортна карта – зразок

Як отримати санаторно-курортну карту, зрозуміло. Залишається розібратися із заповненням: вам необхідно дуже точно внести інформацію в усі поля. Ви можете попросити зразок санаторно-курортної карти в місцевій поліклініці або завантажити на сайті санаторію, який плануєте вирушити. Заповнення, у будь-якому випадку, є завданням фахівця. Вам залишиться лише перевірити, щоб дані були вірні, а реквізити зазначені правильно для пред'явлення за місцем вимоги. Одна неправильна галочка може все зіпсувати. Будьте уважні.

Відео: оформлення санаторно-курортної карти

Правила оформлення санаторно-курортної карти

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!