Пластика грудей - медичні показання для проведення операції, види корекції та протипоказання

Жінки вирішуються на операцію з різних причин: деякі хочуть зробити груди більше, іншим необхідна підтяжка після пологів, треті просять лікаря виправити асиметрію грудей. Які б не були мотиви, перед маммопластикою треба обов'язково розібратися в темі детально, зваживши всі «за» і «проти», щоб в майбутньому не страждати від можливих ускладнень і розчарувань. Пластику грудей краще проводити в перевірених клініках Москви або інших великих міст Росії, при цьому, варто врахувати, що ціна якісних грудних імплантатів не може бути низькою.

Що таке пластику грудей

Маммопластикою називають зміна анатомічної форми і об'єму грудей, а також замісне відновлення молочних залоз. Пластична операція грудей придбала свою популярність ще в початку 20 століття, тоді, щоб збільшити розмір грудей, використовували ін'єкції парафіну, які завдавали серйозної шкоди здоров'ю жінки. Зараз цей матеріал замінив силікон, причому імпланти весь час удосконалюються. Одночасно з операціями по зміні розмірів грудей розвиваються і інші методики корекції і відновлення погруддя.

Свідчення

Пластика грудей може проводитися як при наявності естетичних недоліків, так і за медичними показаннями. Хірургічне втручання може вимагатися в наступних випадках:

 • асиметрія молочних залоз;
 • обвисання грудей внаслідок годування дитини, яке неможливо виправити без хірургічної операції;
 • опущення молочної залози з-за вікових змін – мастоптоз (використовується метод класичної підтяжки з розрізом під грудьми);
 • маленький розмір і неможливість домогтися його збільшення за допомогою гормональних препаратів;
 • необхідність грудної реконструкції після серйозних хірургічних втручань (наприклад, після лікування раку молочної залози);
 • гінекомастія (розвиток чоловічих залоз з 1 або обох сторін);
 • вкрай великий розмір бюста, який доставляє жінці серйозний дискомфорт (в даному випадку проводиться видалення надлишку власних тканин, зменшення молочних залоз і корекція ареоли соска).

Види пластики

На сьогоднішній день існує чотири основні типи цієї естетичної операції, кожний з яких спрямований на вирішення тієї чи іншої проблеми: зменшення, зменшення грудей, пластика молочних залоз, корекція ареола соска. Зупинимося на кожному виді детальніше:

 1. Редукційна пластику. Хірургічне втручання, що передбачає зменшення розміру бюста.
 2. Терапевтична маммопластика (реконструкція). Здійснюється після мастектомії (ампутації залоз), показаної при злоякісної пухлини. Крім цього, терапевтичною процедурою називають часткову мастектомію, в ході якої молочна залоза висікається не повністю.
 3. Мастопексія (підтяжка). Дана маніпуляція дозволяє скорегувати контури грудей, покращуючи форму залоз, але не змінюючи їх параметри. Ліфтинг є складною процедурою, тому часто пацієнткам роблять комплекс операцій.
 4. Аугментація. Операція зі збільшення грудних залоз, метою якої є не тільки зміна обсягу, але і корекція форми грудей.

Протипоказання

Незважаючи на затребуваність і широку популярність пластики, зробити силіконовий бюст може не кожна жінка, оскільки існують певні обмеження для даної операції. До числа абсолютних протипоказань відносяться:

 • психічні розлади;
 • гематологічні патології;
 • хронічні захворювання в гострій стадії;
 • юний вік (до 18 років);
 • термін після лактації не досяг 6 місяців;
 • наявність злоякісних пухлин.

Поряд з абсолютними протипоказаннями існує ряд відносних. До таких негативних факторів належать:

 • наявність вогнищевих фіброзних вузлів;
 • ВІЛ-інфекція;
 • сифіліс;
 • ожиріння 2-3 рівня;
 • аутоімунні патології;
 • діабет на стадії компенсації;
 • хронічний гепатит В, С;
 • варикоз.

Як підготуватися до операції

Якщо у жінки немає протипоказань і в силу анатомічних особливостей або з будь-яких інших причин вона зважилася на операцію, то за 2 тижні до пластики слід почати підготовку. На цей строк слід відмовитися від вживання алкогольних напоїв та куріння. Крім того, пацієнтка пластичного хірурга зобов'язана поінформувати лікаря про прийом будь-яких препаратів, включаючи вітамінні комплекси і, при необхідності, тимчасово припинити їх прийом. Оскільки маммопластика – повноцінне хірургічне втручання, перед нею необхідно пройти обстеження, яке включає:

 • здати загальний аналіз крові;
 • визначити згортання крові за допомогою протромбінового індексу;
 • пройти тести на інфекції, включаючи сифіліс, гепатит В, ВІЛ;
 • зробити кардіограму;
 • пройти огляд у терапевта, мамолога. гінеколога;
 • зробити рентгенографію грудної клітки.

Суть операції

Маммопластика – тип процедури в реконструктивної хірургії, мета якої полягає в поліпшенні естетичного вигляду грудей. Цей результат досягається шляхом заміщення молочних залоз, надання йому бажаних розмірів, форми грудям, корекції окремих частин органу. Операція проводиться із застосуванням загального наркозу і триває, в середньому, від 1,5 до 4 годин, залежно від виду процедури, типу доступу, місця проведення розрізу, індивідуальних особливостей пацієнтки.

Операція по збільшенню грудей

Збільшує ендопротез встановлюється через хірургічний розріз, який лікар може виконати під грудьми, в пахвовій западині або по контуру ареола соска. Місце розрізу підбирається індивідуально для кожної пацієнтки, в залежності від особливостей конституції. Виконавши його, хірург формує спеціальний карман для імплантату. Після установки штучного матеріалу під шкіру хірург накладає шви. Операція на груди не вимагає тривалого перебування в лікарні. При відсутності ускладнень пацієнтку виписують через добу.

Способи установки грудних імплантів

Силіконовий матеріал імплантується кількома способами, найбільш затребуваним серед яких є субмаммарный (здійснюваний через подгрудную складку). Крім нього існують чотири інших методики впровадження імплантатів. Розглянемо кожен тип детальніше:

 1. Субмаммарна пластику. Оптимальний для формування великих грудей. Основна умова для проведення такої операції – наявність достатньої кількості залізистої тканини, яка відповідає за пружність бюста. При їх наявності шви і рубці після операції практично непомітні. Крім того, при установці протеза даними способом тканині молочної залози залишаються неушкодженими, що є перевагою субмаммарного способу перед іншими операціями.
 2. Періареолярний метод. Імплантат встановлюється крізь нижню півколо сосочного ареола. Головна перевага даного виду втручання полягає в тому, що шрам після розрізу практично непомітний, оскільки зливається з темною ареолою. Недоліком методу вважається невеликі практично неминучі ушкодження залоз і тимчасова втрата чутливість сосків.
 3. Трансумбілікальна маммопластика. Імплантати поміщаються в бюст через маленький надріз в пупку, що допомагає уникнути формування помітних шрамів. Для такої незвичайної методики підходять лише сольові імплантати, які наповнюються спеціальним розчином безпосередньо під час операції (маленький надріз вони проникають у спущеному вигляді. Встановити імплантати крізь пупок можна лише перед великим грудним м'язом, а створення тунелю від живота до грудей для переміщення протеза є травматичною процедурою.
 4. Трансабдомінальна методика. Протези вводяться через розріз, виконаний на передній стінці очеревини.
 5. Аксиллярная пластику грудей. Втручання здійснюється через пахвовий доступ. Протези імплантуються під великий грудний м'яз, і вони практично не перекривають огляд молочної залози при рентген-діагностики. Цей метод не тягне втрату чутливості органу і допомагає уникнути помітних рубців. Основними показаннями для аксиллярной пластики є відсутність птозу і невеликий обсяг залозистої тканини.

Збільшення грудей без імплантів

Зробити розмір бюста більше без використання імплантатів можливо за допомогою власного жиру. Дана процедура називається липомоделированием або липофилингом. Під час її проведення жир з живота/стегон або інших проблемних зон пересідає в області молочних залоз. Великою перевагою операції є її безпека через натуральності матеріалу, крім того груди після пластики зберігає свою природну форму, купуючи додатковий обсяг.

Перед хірургічним втручанням пацієнтка проходить медичне обстеження, в ході якого виключається наявність протипоказань. Процедура триває близько 3 годин і включає кілька етапів:

 • знеболювання (загальне);
 • паркан жирової тканин шляхом створення міні-надрізів з допомогою спеціальних канюль;
 • обробка отриманого матеріалу протягом декількох хвилин за допомогою спеціальної центрифуги для очищення від згустків крові і збільшення життєздатності жирових клітин;
 • розподіл жиру в потрібні області молочних залоз за допомогою ін'єкцій;
 • накладення швів, приміщення пацієнтки в стаціонар на 1-2 добу;
 • оцінка результату (через тиждень після операції, коли зійде набряк).

Реабілітаційний період після мамопластики

У післяопераційний період жінку тримають в умовах стаціонару протягом 1-2 днів, після чого відправляють додому, де пацієнтка залишається на лікарняному ще тиждень або два. В перші п'ять днів після пластики жінці забороняється піднімати руки вище рівня грудної клітини, мати статеві контакти, вживати спиртне. Протягом 1,5-2 місяців їй не можна займатися спортом, засмагати, піднімати тяжкості. Інші правила, знижують ризик розвитку ускладнень після пластики грудей:

 • спати в перші 2 тижні дозволено лише на спині, після можна повертатися на бік, на живіт можна лягати по закінченню місяця;
 • приймати перший душ можна через 2 доби після пластики і з дозволу лікаря;
 • 1,5 місяці після мамопластики потрібно використовувати компресійну білизну, знижують післяопераційні болі, що запобігають розходження швів і міграцію імплантатів.

При вдалому проходженні реабілітації, лікар знімає шви на 10-14 день після пластики. Відновлення передбачає прийом медикаментів і триває від кількох місяців до року під наглядом лікаря. Через це час шрами повинні повністю зарубцюватися, а до пацієнтці повернутися відчуття при тактильному контакті, тоді можна буде оцінити результат виконаної операції і, при необхідності, усунути косметичні шви лазером.

Ціна

Пластика грудей є складною операцією, у зв'язку з чим має високу вартість. У Москві ціна процедури становить від 110 до 300 тисяч рублів, і залежить від типу імплантатів, методики їх установки, препарат для анестезії. Крім того, у вартість пластики входить плата за перебування у стаціонарі. Деякі медичні заклади пропонують пацієнткам комплект компресійного білизни, ціна якого теж виходить в загальну суму послуги. Рівень фінансових витрат, крім того, залежить від кваліфікації хірурга. Передопераційна діагностика оплачується додатково.

Відео

Тер-Нікогосян Грігор: - збільшення грудей (маммопластика)

Відгуки

Анастасія, 28 роківЦіна пластики в обраній клініці (в Москві) склала 200 тисяч рублів. Додатково купувала антибіотики і проходила обстеження (ще 10 тисяч). Після операції дуже задоволена своїм зовнішнім виглядом в одязі, але на дотик відразу відчувається ненатуральність грудей: є неприродна жорсткість, так і за формою помітно, що вставлені круглі імпланти.
Ліля, 35 роківРобила пластику грудей після другої дитини, оскільки бюст обвис і спортом повернути йому пружність не вдалося. Операція в Москві обійшлася мені приблизно в 350 тисяч, але воно того варте – фігура виглядає відмінно. Тим не менш, є недоліки, включаючи біль у період відновлення (кілька місяців) і твердість грудей під час ПМС.
Наталя, 32 рокуПовторно не пішла б на пластику грудей, оскільки результат затьмарили пекельні болі під час відновлювального періоду, крім них постійно трималася температура, порушився сон. Страх і переживання про невдалий результат операції у підсумку призвели до неврозу, який довелося лікувати декілька місяців. Без крайньої необхідності не раджу лягати під ніж.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!