Врослі волосся на ногах: засоби для лікування
Кожна дівчина стикається з небажаною рослинністю на тілі і робить епіляцію, збриває волоски. Неправильне видалення волосся на ногах призводить до вростання. Є маса способів, як усунути цю неприємну проблему в домашніх умовах або у фахівця.
Причини вростання волосся
Провокуючих факторів чимало. До генетичних причин відноситься занадто щільний шар епідермісу (гіперкератоз), крізь який волосок не може прорости нагору. Частіше вростає в шкіру жорсткий і темний волосся, характерний для смаглявих людей. До генетики відноситься і гормональний дисбаланс.
В першій половині менструального циклу або після тривалого лікування гормонами відбувається збій в організмі, провокуючий вростання волосся.
До другої категорії факторів, що провокують цю проблему, відносяться механічні причини. До них відноситься:
- Серйозні пошкодження волосяних каналів на тлі неправильного видалення волосся (проти зростання).
- Природне ущільнення верхнього шару шкіри з-за зловживання скрабами для тіла.
- Рубцювання волосяних каналів на тлі травм епідермісу.
- Гоління ніг верстатом з тупими лезами.
- Порушення кровотоку із-за вузького одягу.
Симптоми
Складно не помітити врослий волосся на нозі (псевдофолликулит). Він розвивається через деякий час після епіляції. Ознаки захворювання:
- почервоніння шкіри;
- роздратування;
- набряклість;
- запалення;
- висип у вигляді папул (запалених вузликів) або пустул (гнійних бульбашок);
- тверді болючі гулі;
- гіперпігментація;
- рубцювання тканин.
Чим небезпечні
Важливо своєчасно почати боротьбу з вросшими волосками на ногах. Псевдофолликулит небезпечний розвитком таких ускладнень:
- Виникнення вогнища запалення з гноєм.
- Болючість, свербіж, поганий зовнішній вигляд шкіри.
- Підвищення температури тіла (в запущених випадках).
- Утворення рубців і шрамів на місці гнійників.
Як видалити в домашніх умовах
Позбутися від врослих волосків на ногах можна самостійно в домашніх умовах. Популярні способи:
- Розпарювання. Щоб волоски могли пробитися назовні, під час прийняття ванни рекомендується потерти жорсткою мочалкою проблемні зони. Не можна проводити процедуру при глибоких запаленнях.
- Скрабування. Метод застосовують при глибокому розташуванні врослих волосків. Можна купити готовий склад для скрабування ніг або приготувати засіб самостійно.
- Механічне видалення. Для цієї процедури застосовується стерильний пінцет або голка. Після усунення волосся варто продезінфікувати область пошкодження, щоб уникнути зараження.
Засіб від врослого волосся
Для боротьби з вросшими волоссям широко застосовуються косметичні засоби. Підбирати препарат важливо з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Популярні косметичні засоби представлені в таблиці:
Назва | Форма випуску | Склад | Ціна в рублях |
Saona Cosmetics | Скраб (300 мг) |
| Шістсот дев'яносто |
Ecosugaring | Лосьйон (100 мл) |
| 1009 |
SHELKA VISTA | Крем-вершки (120 мг) |
| 400 |
Салонні процедури
Щоб видалити врослі волоски з ніг або запобігти їх появі, варто розглянути салонні процедури епіляції. Найбільш ефективні та безпечні:
- Фотоепіляція – проводиться косметологом. Врослі волоски руйнуються під дією світлового випромінювання. Процедура не підходить людям з дуже світлими волосками. Ціна фотоепіляції ніг починається від 5500 рублів.
- Електроепіляція – проводиться тільки кваліфікованим фахівцем. Врослі волоски видаляються голками – електродами, що пропускають струм. Вартість процедури – 1500 в годину.
- Лазерна епіляція – найефективніша методика на сьогодні. Врослі волоски видаляються лазером. Процедура підходить людям з будь-яким кольором шкіри. Вартість – близько 4800 рублів.
Народні засоби
Крім спеціалізованих препаратів для боротьби з псевдофолликулезом, є народні засоби. Найпопулярніші:
- Домашній скраб від врослого волосся. Для приготування беруть кавову гущу, трохи гелю для душу, касторову олію. Застосовувати засіб можна до 2 разів щотижня.
- Лосьйон. Готується з двох таблеток аспірину, 1/4 склянки холодної води, 1 ч. л. гліцерину. Всі компоненти потрібно з'єднати, дочекатися повного розчинення таблеток. Протирати ноги лосьйоном потрібно 3-5 разів щодня, поки волосок не проросте назовні.
- Сольовий скраб. Беруть 100 г солі, 50 г зволожуючого крему, 2 ч. л. апельсинового масла. Всі компоненти добре перемішують, використовують кожні 3-4 дні при прийнятті душу.
- Компреси трав. В аптеці можна купити ромашку або календулу. Роблять відвар: 1 ст. л. збору заварюють склянкою окропу, настоюють 30 хвилин. Склад використовують для накладання щоденних компресів на проблемну зону.
Методи профілактики
Набагато простіше запобігти появі псевдофолликулеза, ніж лікувати його. Профілактичні заходи:
- Перед епіляцією потрібно прийняти прохолодний душ і відлущити шкіру ніг.
- Рекомендується чергувати різні способи епіляції, щоб запобігти звикання шкіри.
- Під час гоління не можна тиснути на верстат. Бритва повинна легко ковзати по шкірі, не пошкоджуючи верхній шар.
- Після депіляції варто обробляти шкіру ніг саліцилової кислотою, мурашиних спиртом або настойкою календули. Це запобіжить закупорку пір, заспокоїть запалені ділянки, продезинфікує наявні мікропошкодження.
- Відразу після епіляції не варто приймати ванну, адже тепле вологе середовище спровокує розмноження мікробів.
Відео
Врослі волосся? Червоні точки після гоління? ТИСНИ!
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!