Як проростити пшеницю

Останнім часом набирає обороти нова тенденція – вживання «живих» продуктів харчування. Така їжа вирощується самостійно і вважається максимально корисною для організму. Наприклад, багато людей їдять пророщені будинку зерна пшениці. Дізнайтеся, як пророщувати насіння, що для цього необхідно і з якими продуктами вони краще всього поєднуються.

Чим корисна пророщена пшениця

Рослинна їжа завжди відрізнялася своїми корисними якостями. Проросла пшениця теж не виняток. Цей живильний злак має велику кількість позитивних функцій. Перед тим, як проростити пшеницю, варто дізнатися про її основні плюси:

  • зерна допомагають зміцнити імунну систему, яка нерідко страждає в холодні пори року;
  • нормалізує обмін речовин, сприяючи схудненню;
  • значно покращує мікрофлору кишечника, здійснює лікування шлункової системи;
  • містить безліч вітамінів і мікроелементів, завдяки яким омолоджується шкірний покрив;
  • виводить шлаки, токсини, холестерин;
  • ефективно зміцнює роботу серцево-судинної системи;
  • пшеничні паростки дуже корисна для чоловічого здоров'я.

Яка потрібна пшениця для пророщування

Щоб оздоровити організм і отримати позитивний результат, треба знати не тільки, як проростити пшеницю, але і насіння вибирати. Ще вивчіть інформацію про їх підготовку. Ось кілька корисних порад від прихильників здорового і правильного харчування:

  1. Рекомендується купувати спеціальні зерна, які не підходять для посіву.
  2. Зберігати насіння можна не більше одного року.
  3. Перед тим, як пророщувати пшеницю, треба впевнитися в тому, що зерна стиглі, без плям і пошкоджень.
  4. До початку процесу пшеничні зерна замочують. Перед цим і після замочування їх ретельно промивають проточною водою.
  5. Краще поміщати злак у ємність із глини, фарфору, скла або в емальований посуд.
  6. Не рекомендується пророщувати велика кількість зерен за прийом (одному дорослій людині вистачає 80-100 грам відростків).
  7. Їсти можна лише ті насіння, які осіли на дні посуду, спливли потрібно викинути. Перший етап замочування – від 6 до 12 годин. Після цього рідину зливають і вимочують зерна другий раз, щоб не залишилося гіркого присмаку.

В яких умовах з'являються паростки пшениці

Як проростити корисну пшеницю будинку? Щоб все вийшло, варто дотримуватися певних правил отримання зерен з відростками. Умови грамотного пророщування злаку виглядають наступним чином:

  1. Щоб паростки успішно з'явилися, потрібні: оптимальна температура приміщення (22-24 градуси), темне, тепле місце, волога і непрямі промені світла.
  2. Насіння промиваються щодня по 3 рази (вранці та ввечері) з допомогою холодної води. Це необхідно для забезпечення живильної рідини і захисту від появи цвілі.
  3. Щоб отримати паростки, пшеницю замочують на 2 доби, а для зеленого спраутса – 8-10 діб.
  4. При розрахунку інтервалу замочування зерен варто враховувати, що більш активне зростання відбувається у нічний час.
  5. Довжина паростків не повинна бути більше 3 мм, в іншому випадку вони стануть отруйними і замість користі принесуть тільки шкоду організму.
  6. Ту пшеницю, яка не проросла, не рекомендується їсти. Це говорить про те, що зерна уражені захворюванням або вже відмерли.

Пророщування насіння в домашніх умовах

В процедурі отримання злакових паростків немає нічого складного, головне – строго слідувати інструкції. Пророщування пшениці в домашніх умовах відбувається за таким алгоритмом:

  1. Стакан зерен висипаємо в миску або невелику каструльку, заливаємо водою.
  2. Ретельно перемішуємо, щоб кожне зернятко осіло на дно ємності.
  3. Насіння, що залишилися на плаву, треба прибрати і змінити воду. Залишити на ніч.
  4. Вранці рідину зливаємо, зерна пшениці промиваємо чистою проточною водою.
  5. Висипаємо насіння на тарілку, зверху накриваємо вологою марлею, яка попередньо складена в три рази.
  6. Злак промиваємо кожні 6 годин.
  7. Вже через 12-15 годин повинні з'явитися перші відростки.

Як вживати проростки пшениці

Багато хто цікавиться, як і з чим вживати пророслу пшеницю? Щоб забезпечити організм усіма необхідними речовинами, цілком вистачить 3 столові ложки паростків на період 24 години. Перед вживанням злаку варто промити його водою. Пророщені зерна бажано в обідній час. «Живий» продукт потрібно ретельно пережовувати.

Можна змішувати проростки пшениці з іншими злаками (нутом, сочевицею, махаємо), адже разом бобові і зернові культури краще приймаються травною системою. Пророслі насіння змішують з різними стравами (кашами, салатами, супами), їдять з горіхами, медом, маслом, різноманітними сухофруктами. Якщо паростки відразу не вживаються в їжу, помістіть їх в холодильник (зберігати не більше 2 діб).

Найпростіший рецепт приготування пророщеної будинку пшениці – подрібнити за допомогою блендера разом з овочами або фруктами. Нерідко готують пшеничні коржі, є прекрасною альтернативою хліба. Ще перемелені паростки можна додати свіжий сік, який виготовлений в соковижималці, або в живильний коктейль. Цю корисну злакову їжу небажано змішувати з молочними продуктами, щоб не виникло сильне газоутворення або навіть розлади шлунка.

Відео: як пророщувати пшеницю

Пророщування пшениці в домашніх умовах. Японські фільтри-генератори живий (водневої) води

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!