Підшлункова залоза - симптоми захворювання у жінок, чоловіків та дітей

Будь-якому пацієнту відомо, що дисфункція органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту призводить до незворотних наслідків для здоров'я. У верхній частині черева зосереджений основний орган, відповідальний за виробництво ферментів, необхідних для розщеплення білків, ліпідів, вуглеводів.

Як болить підшлункова заліза

На таку важливу одиницю організму доводиться подвоєна навантаження. Це інтенсивна вироблення гормонів для прискорення процесу травлення і синтез інсуліну, глікогену. Пацієнт повинен знати, як болить підшлункова залоза, щоб своєчасно усунути інтенсивний напад, запобігти запалення, протягом аномального процесу і небезпечні ускладнення.

Біль і відчутний дискомфорт – провідні симптоми захворювання підшлункової залози. Вони мають різний характер, вогнище локалізації, посилюються під час рецидиву та послаблює хватку при ремісії. Частіше це больові напади ниючого характеру, які перетворюються в простріли, ріжучі болі верхньої зони живота. Важливо визначити хворобу, інакше її затяжне лікування посилить клінічну картину.

Де болить

Головний джерело болю зосереджений у верхній частині черева, наростає при натисканні. Якщо пацієнт не розуміє, де болить підшлункова залоза, краще звернутися до гастроентеролога, пройти діагностику. Біль може віддавати в спину, не зв'язуватися з прийомом їжі, розвиватися незалежно від часу доби. Ненадовго слабшає після прийому знеболюючих, але все одно потрібно відшукати першопричину.

Рак підшлункової залози - симптоми

Щоб визначити злоякісне новоутворення, важлива діагностика. Візуальні ознаки запалення підшлункової залози відсутні, особливо на ранній стадії. А ось аналізи сечі і крові здатні модифікувати ракові клітини, змусити пацієнта пройти повне обстеження. Прогресуючі ознаки раку підшлункової нагадують симптоми доброякісної пухлини в стадії зростання, оскільки характерне новоутворення має підвищений тиск на сусідні органи. Присутні такі ознаки недуги:

 • загострення хронічних діагнозів;
 • гострий больовий напад;
 • візуалізація при діагностиці метастаз;
 • ниркова недостатність;
 • втрата апетиту та зниження маси тіла.

Гострий панкреатит

Якщо зародився панкреатит, больовий синдром – перше, на що звертають увагу. Такий рецидив з часом тільки посилюється, а в запущеній стадії може призвести до шокового стану. Больові симптоми при панкреатиті складно диференціювати, оскільки за характером нагадує напад серцевий. Захворювання визначить не стільки збір даних анамнезу, скільки повне клінічне обстеження.

Каміння

Якщо в жовчному міхурі з'явився пісок, потрібно звернутися до уролога. Якщо в запальний процес втягнута підшлункова залоза - симптоми захворювання тільки ускладнюють клінічну картину. Таке порушення супроводжується гострим приступом болю, що посилюється при неправильному харчуванні. Локалізується у верхній частині живота, що віддає у поперек і між лопатками. Необхідна лікувальна дієта, яка скорочує число нападів. Ознаки захворювання підшлункової залози можна усунути консервативними методами.

Холецистопанкреатит

Розвиток такого захворювання стихійне, біль – гострий, ріжучий. Якщо не звернути уваги на перше загострення, проблема набуває хронічного характеру. Порушене виділення жовчі і ферментів призводить до вуглеводному, ліпідному дисбалансу. Важливо своєчасно розпізнати ознаки хвороби підшлункової, звернутися до гастроентеролога за консультацією. Характерний недуга проявляється так:

 • ознаки диспепсії;
 • здуття живота;
 • різке зниження ваги;
 • поява домішок жиру в калі;
 • погана робота печінки, збільшення органу в розмірах.

Симптоми хвороби підшлункової залози у жінок

Оскільки цей важливий орган одночасно приймає участь в роботі травної та ендокринної системи, його дисфункція може призвести до серйозних проблем в жіночому організмі. Головні симптоми запалення підшлункової залози у жінок розвиваються стихійно, лякають фахівців своєю інтенсивністю:

 • рідкий стілець;
 • ознаки диспепсії;
 • біль у шлунку;
 • блювота, нудота;
 • зміна кольору шкіри, висипання;
 • зниження маси тіла;
 • спад працездатності.

У чоловіків

У представників сильної статі характерний діагноз зустрічається не рідше, ніж у жінок. Симптоми при захворюванні підшлункової залози ідентичні, а починаються з гострих болів області епігастрії, порушення стільця без видимих причин. Чоловік не може нормально жити і працювати, тому вкрай важливо негайне лікарське участь, діагностика та лікування.

У дітей

У дитячому віці патологія зустрічається рідше, але при наявності такої відбувається збій всього організму. У дитини починає сильно боліти живіт, а вогнище патології локалізується ближче до пупка. У маленького пацієнта різко порушується температурний режим і колір шкірних покривів (проявляються жовтяничні плями). Інші симптоми:

 • потемніння сечі;
 • обілення калу;
 • нервова збудливість;
 • часті напади нудоти, блювання.

Захворювання не з'являється самостійно, частіше стає небезпечним ускладненням гепатиту, інших інфекційних захворювань. Якщо вчасно не переступити до інтенсивної терапії, серед наслідків для здоров'я лікарі виділяють виразку шлунка, яка не лікується в будь-якому віці. Дитини важливо показати спеціалісту, почати консервативне лікування за показаннями.

Дізнайтеся більше інформації про захворювання на рак підшлункової залози - перші симптоми, діагностика на ранній стадії.

Відео

Симптоми запалення підшлункової залози | Симптоми панкреатиту

Ознайомтеся з тим, як проводиться лікування підшлункової залози в домашніх умовах.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!