Як заварювати іван-чай
Як приємно серед зими випити трав'яний чай, який нагадає про літніх днях, зарядить бадьорістю, та ще й підлікує. Іван-чай серед різноманіття рослин займає особливе місце. Містить джерело корисних речовин, великий список показань до використання для лікування захворювань. Головне – навчитися іван-чай збирати, сушити і заварювати.
Чим корисний напій з іван-чаю
На сонячних лісових галявинах зростає лікувальний кипрей – іван-чай, цвіте рожево-бузковими квітами. Для заварювання застосовують листя, які за літо накопичують вітаміни C і B. Білок в зеленій масі допомагає насичення організму енергією. Рослина має масу корисних елементів, серед яких:
- кальцій;
- залізо;
- мідь;
- калій;
- марганець;
- натрій;
- нікель.
Якщо знати, як заварити іван-чай, можна поліпшити здоров'я, впоратися з хворобами. Напій, має протизапальну, заспокійливу дію, надає допомогу при лікуванні:
- ангіни;
- простатиту;
- захворювань нирок, сечостатевої системи;
- аденоми простати;
- подагри;
- хвороб горла;
- неврозів;
- недокрів'я;
- мігрені;
- ознак психічних розладів.
Завдяки обволакивающему дії заварений іван-чай полегшує стан при гастриті, виразці шлунка. Антиоксидантні властивості допомагають впоратися з алкогольною інтоксикацією, вивести шлаки з організму. Напій з листя рослини сприяє:
- стабілізації обміну речовин;
- підвищення імунітету;
- нормалізації сну;
- зниження температури;
- збільшення чоловічої сили;
- зменшення ознобу, жару.
Навіть якщо ви знаєте, як правильно заварювати іван-чай, слід з обережністю поставитися до тривалого вживання напою у великих кількостях. Це може викликати діарею. Не рекомендують пити напій дітям, вагітним, жінкам під час лактації. Протипоказано вживання іван-чаю, якщо у вас:
- варикоз;
- тромбоз;
- проблеми зі згортанням крові;
- непереносимість рослини.
Як правильно заварити іван-чай
Мало знати, як заварити іван-чай. Важливо правильно зібрати і висушити. Можна купити готовий складу в аптеці, але не гарантовано, що він зібраний в екологічному районі. Якщо можливо, варто зайнятися заготовлением сировини самостійно. При цьому слід врахувати:
- збір проводити з липня по вересень – період цвітіння;
- рослина має бути здоровим;
- час збору – ранок в суху погоду.
Корисний та смачний трав'яний чай потрібно правильно заготовити. Проста технологія передбачає сушку листя іван-чаю притінення продувається місці. Процес триває три доби. Потім рослини треба подрібнити і досушити в духовці при невисокій температурі. Особливо цілющим і ароматним виходить чай, заготовлений методом ферментації. При цьому способі в траві відбуваються процеси бродіння і окислення, з'являються легкорозчинні речовини, що надають чаю вишуканого смаку.
Процес ферментації вимагає часу для здійснення передбачає:
- зав'ялення сировини в тіні – триває близько 12 годин;
- скручування листя тугим рулетиком між долонь, до зволоження;
- витримку цих заготовок під гнітом, прикритих мокрою серветкою 10 годин;
- розрізання рулетиків на маленькі шматки;
- висушування в духовці з температурою 120 градусів – дверку тримати при відкритій;
- зберігання в скляній тарі.
Як заварювати іван-чай? Існує багато рецептів. Краще спробувати різні способи і вибрати улюблений. Щоб заварювати іван-чай, бажано використовувати якісну воду. Найпопулярніший народний рецепт:
- взяти керамічний або скляний посуд;
- покласти 4 ложки заварки;
- залити літром окропу;
- витримати чверть години;
- не відкриваючи кришки, перемішати збовтуючи.
Як заварювати іван-чай тим, хто любить молоко? Вам сподобається рецепт, в якому чайну ложку заварки треба залити гарячим молоком – одним склянкою. Чай настояти чверть години. Цікавий рецепт холодного напою. Як приготувати чай з зніту в цьому випадку? Слід залити літром охолодженої води чайну ложку заварки. Витримати 12 годин, пити не розігріваючи.
Як заварювати трав'яний чай правильно? Однозначної відповіді немає. Всі методи хороші, варто їх спробувати. Для приготування відвару при захворюваннях ШКТ рекомендують на склянку окропу покласти 20 грам сухої сировини, настояти 20 хвилин, слідом процідити.
Ще рецепт смачного напою:
- заповнити чайник на третину заваркою;
- залити водою, у якій температура 80 градусів;
- через півгодини злити;
- пити чай;
- траву в чайнику таким способом заварюють до 7 разів.
Скільки разів можна заварювати іван-чай
Корисних речовин в іван-чай так багато, цілющі властивості такі дієві, що зберігаються, якщо багаторазово його заварювати. Зрозуміло, що найкраще використовувати чай свіжого приготування. Застосування подвоєної кількості заварки дозволяє заварювати напій до п'яти разів. Варто врахувати, що з кожним наступним випадком кількість корисних компонентів зменшується.
Як пити іван-чай правильно
П'ють трав'яний чай з зніту в гарячому і холодному вигляді. Дуже важливо, щоб був приготований з використанням якісної води – колодязної, бутильованої або джерельною. Велике значення має технологія приготування сировини. Щоб відчути багатий смак і насичений аромат іван-чаю, краще не додавати в нього цукор. Корисно пити цей напій з медом.
Як заварити чай в термосі
Щоб заварювати іван-чай в термосі, можна використовувати висушену траву або свіжі листя. Якщо взяти потроєне кількість сировини, – отримаєте заварку, яку потім слід розбавити гарячою водою. Щоб пити чай свіжого приготування за рецептом необхідно:
- сполоснути термос окропом;
- покласти жменю листя або 2 ложки заварки;
- залити літром окропу;
- почекати 15 хвилин;
- закрити кришку;
- пити через годину.
Відео: копорскій іван-чай
як заварювати Іван-чай (Василь Ляхів)
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!