Як зберігати віники для лазні - умови для березових, дубових і смерекових

Гаряча лазня – це споконвічно російська традиція, запорука чистоти і здоров'я. Велику роль у відвідуванні парної відіграють атрибути, найважливішим з яких є віник. Вони бувають різні: дубові, ялицеві, березові, комбіновані. Щоб виріб прослужило вам не один день, про нього треба дбати й правильно зберігати.

Де зберігати віники для лазні

Заготівля віників для лазні робиться в травні-червні і має свої секрети. Наприклад, березовий робиться з берези пухнастої. Пов'язувати гілочки потрібно за допомогою пеньки або марлі. У сільському будинку знайти місце для зберігання та сушіння просто. Це має бути сухе темне приміщення з хорошим повітрообміном. Багато використовують сінник, в який просто закопують віники і дістають при необхідності.

Що стосується міських квартир, то тут справа йде складніше. Банний «букет» немаленький, він вимагає багато простору. Для цієї мети можна використовувати:

  • Балкон або лоджію. Мова йде про закритому утепленому приміщенні. Краще, якщо це буде спеціальний шафа або великий дерев'яний ящик або картонна коробка, встановлена на балконі.
  • Комору. Вона повинна бути сухою і вільною.
  • Шафа. Якщо у вас є порожній шафа під одяг, то на імпровізованих «плічках»атрибут для баньки буде почувати себе відмінно.

Для зберігання можна використовувати підвали, там дуже волого. Листя і гілки можуть швидко відволожитися і згнити. Деякі любителі попаритися зберігають свої запаси на горищах. Це дозволяється у разі, якщо під дахом не дуже жарко або холодно.

Як правильно зберігати

Віник для лазні збереже свій колір, аромат і корисні властивості, якщо ви будете дотримуватися таких правил зберігання, незалежно від виду дерева, з якого він був зроблений:

  1. Пов'язувати їх разом в один пучок не можна. Для зберігання краще використовувати спеціальні гачки, за які потрібно підвісити вінички. При цьому стежте, щоб при розташуванні вони не торкалися один одного. Оптимальне відстань дорівнює 30 див. На це піде багато місця, тому будьте готові звільняти шафа побільше.
  2. Вибирайте місце, захищене від сонячних променів. Банний віник не повинен перебувати на сонці.
    В іншому випадку хлорофіл, що міститься в листі, зруйнується, і ваш головний атрибут для парилки придбає бурий колір. При самому гіршому розкладі гілки позбудуться листя або голок, «букет» стане «голим».
  3. Приміщення повинно бути провітрюваним. В умовах застояного повітря гілочки можуть згнити і запліснявіти. Якщо ви зберігаєте їх в шафі або комори, то час від часу потрібно залишати дверцята відкритими.

Хвойний віник

Приміщення для зберігання пихтового або ялівцевого атрибута для лазні має бути сухим та захищеним від сонця. Досвідчені банщики радять залишати ялицеві віники на горищі. Для цього на горизонтальну поверхню потрібно розстелити простирадло. На ній слід розкласти хвойні гілки так, щоб вони не торкалися один одного, а зверху накрити соломою. Раз на тиждень їх потрібно перевертати, щоб не завелася цвіль, а солому міняти на нову.

Березові віники

У листі берези міститься багато вітамінів А і С, дубильних речовин. Щоб зберегти їх корисні властивості, листяні березові віники для лазні потрібно тримати в прохолодному темному місці. Вони не терплять сухе повітря, сонячні промені, швидко пересушується, стають жорсткими і «лисіють». Якщо вірити відгукам, то такий виріб залишиться тільки викинути.

Дубові

Після використання віника з дуба його необхідно добре просушити, інакше він може швидко запліснявіти. Щоб цього не сталося, не забувайте забирати його з лазні і вішати в сухому темному приміщенні, де є хороша циркуляція повітря.

Відео

Як заготовити березові віники для лазні

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!