Як перестати пити алкоголь взагалі самостійно - легкі способи і як допомогти хворому

Про шкоду алкоголю кожній людині відомо з дитинства. Однак багато людей вважають за краще знімати стрес за допомогою келиха вина або стопки горілки, забуваючи про важкі наслідки, які позначаться на роботі печінки, головного мозку, інших органів і систем. Відповідь на питання, як перестати пити алкоголь взагалі, можна зробити це самостійно в домашніх умовах, стане в нагоді не тільки хронічним алкоголікам і їх родичам, але і тим, хто перебуває в омані, що пляшка пива після роботи – це не алкоголізм.

Що буде, якщо не пити алкоголь взагалі

Вплив алкоголю на життя і особистість регулярно випиваючого людини величезне. Навіть коли мова йде не про алкогольної залежності, а про випивку, як про спосіб розслаблення на вихідних або свят. Крім шкоди для здоров'я, яке завдає розпивання спиртних напоїв, пияцтво формує психологічну залежність від самого процесу, від стану сп'яніння. Після повної відмови від вживання алкоголю змінюється світосприйняття, самовідчуття людини, він стає внутрішньо вільним, отримує можливість по-справжньому радіти життю.

Шкоду вживання спиртного широко відомий, алкоголізм є соціально несхвальним явищем. При цьому більшість людей періодично вживають алкоголь, і якщо хтось із найближчого оточення людини перестає пити алкоголь взагалі, це часто викликає подив або питання про причини такої поведінки. Страждає від шкідливої звички індивідуум повинен бути готовий до того, що крім алкоголю доведеться відмовитися від колишнього кола спілкування, звичних способів проведення дозвілля.

Чи можна кинути пити самому

Реалізувати бажання припинити пити взагалі без допомоги фахівців і підтримки близьких не так просто. Власного вольового зусилля може вистачити, якщо людина просто випиває келих вина по святах (при усвідомленому прагненні повністю відмовитися від спиртного). У більшості ж випадків необхідність в позбавленні від звички періодично випивати вимагає кардинальних змін у способі життя, найближчому оточенні, особистих переконаннях. Страждають алкоголізмом будь-якого ступеня тяжкості людям у боротьбі із залежністю, як правило, потрібна допомога професіоналів.

Причини не пити

Правильно підібрана мотивація сильно впливає на процес відмови від випивки, на те, чи зможе людина в підсумку прийти до повної тверезості. За наявності фізичної залежності потрібні сильні доводи, які допоможуть утримуватися від вживання спиртного. Потрібно сформулювати для себе головні позитивні наслідки відмови від шкідливої звички, щоб відповісти на питання, як можна перестати пити алкоголь взагалі. До таких результатів відносяться:

 • значне поліпшення фізичного стану і самопочуття;
 • поява здатності тверезо оцінювати свої можливості і таланти, повністю їх реалізувати;
 • поліпшення взаємин з близькими людьми;
 • поява здатності отримувати більше задоволення від повсякденних занять;
 • вироблення нових звичок, поява захоплень.

Способи кинути пити

Для лікування алкоголізму використовуються різні методи і способи. Краще всього діє комплекс заходів, що поєднує медикаментозну підтримку організму і психологічну допомогу пацієнтові, його найближчим родичам. Залежно від причин тяги (психологічна, фізична, соціальна) розробляється схема лікування. У кожному індивідуальному випадку допомагають різні засоби. Основа успіху криється в силі наміру людини, залежної від алкоголю, припинити пити взагалі; реалізація цього наміру – ключовий момент під час терапії.

Як кинути пити самостійно

Відповідь на питання, як не пити алкоголь взагалі, непростий. Фахівці сходяться на думці, що без чіткого бажання кинути пити, у що страждає алкоголізмом людини неминучі зриви. Весь процес припинення вживання спиртного умовно поділяється на кілька етапів:

 • усвідомлення залежності від алкоголю, визнання її існування;
 • усвідомлення бажання припинити вживати спиртне;
 • пошук особистої мотивації, усвідомлення складності завдання, що стоїть перед людиною завдання;
 • наступ абстинентного синдрому, депресивного стану, внаслідок повної відмови від продуктів з етиловим спиртом;
 • поступове поліпшення стану, настрою, самопочуття.

Як змусити себе не пити

Пошук правильного способу мотивації до відмови від спиртного – основний ключ до вирішення питання, як кинути пити назавжди. У кого-то краще працюють кардинальні заходи – використання медикаментозних препаратів, що викликають огиду до алкоголю (метод кодування). Комусь краще підходить метод психологічного навіювання (гіпноз) або інтенсивна психотерапія, яка допоможе зняти внутрішні причини пияцтва.

Як не пити, якщо випити полювання

У процесі боротьби з алкогольною залежністю бажання випивати зникає поступово і не до кінця. Важливо навчиться заміщати шкідливу звичку, якщо не вдається швидко усунути провокуючі її причини. Зміна звичної обстановки, нові захоплення, зміна способу життя – ось основні способи відволікання від думок про нову дозі спиртного. Управління емоціями і думками необхідно, щоб перемогти шкідливу звичку і перестати пити алкоголь взагалі. Можна навчитися цього з допомогою психолога. Подолати залежність допомагають:

 • заняття спортом;
 • подорожі;
 • всілякі хобі;
 • духовні практики.

Швидко кинути пити

Кожен страждає від алкоголізму людина мріє про магічний спосіб, який допоможе йому назавжди забути про горілку. Відповідь на питання, як швидко перестати пити алкоголь взагалі, на жаль, може бути лише одна – ніяк. Буде потрібно маса часу і величезні зусилля, щоб перестати регулярно випивати і при цьому відчувати себе щасливим повноцінною людиною. Незалежно від причин алкоголізму або його стадії, перемогти захворювання вкрай складно, та способів зробити це швидко і без зусиль не існує.

Не пити алкоголь жінці

При лікуванні від жіночої алкогольної залежності важливо враховувати потребу жінки в підтримці її близьких, адже для більшості представниць слабкої статі сімейні відносини є головним життєвим пріоритетом. Психологічна терапія буде потрібно не тільки пацієнтки, але і її найближчого оточення. Важливо не лише надавати підтримку страждає залежністю, але і дати їй відчути себе потрібною дітям, чоловікові, іншим рідним і близьким. У цьому випадку, психологічно жінці буде набагато легше впоратися з проблемою.

Перестати випивати по вихідним

Відмова від вживання пляшки пива на вихідних – важливий крок, який допомагає кинути пити алкоголь назавжди. Серйозна залежність завжди починається непомітно, з малих доз, і до пори до часу нічим себе не проявляє. Проте в більшості випадків приймаються дози спиртного з часом збільшуються, як і частота нерегулярних прийомів. Щоб припинити пити алкоголь на вихідних, спробуйте:

 • перестати відвідувати місця, де вживання спиртного є нормою (бари, нічні клуби);
 • спланувати вільний час на вихідні так, щоб не мати можливості випити (наприклад, їздите за кермом або відвідуйте спортивне тренування);
 • не тримати алкоголь у будинку;
 • знайти коло однодумців і разом з ними організувати цікаве та незвичайне проведення часу.

Як допомогти кинути пити

Бажання кинути пити похвально, і людина, який вирішив перестати вживати алкоголь, дуже потребує підтримки близьких. Робити це правильно – непросте завдання, що вимагає в кожному випадку індивідуального рішення і допомоги фахівця-психолога. Із загальних рекомендацій виділяють наступні:

 • Не випивайте самі, не пропонуйте цього людині з алкозалежністю.
 • Не читайте повчання і нотації про згубність вживання алкоголю.
 • Уникайте сварок або закидів за алкогольної залежності близької людини.
 • Не забороняйте людині пити, якщо він не усвідомлює своєї залежності.
 • Не говоріть порожніх погроз і не користуйтеся іншими нездійсненними маніпуляціями.
 • Постарайтеся вести себе як можна спокійніше.

Як жити без алкоголю

Сприйняття життя без алкоголю (частого похмілля, почуття сорому і провини, нервових переживань і бажання позбутися від залежності) набагато приємніше, ніж очікує людина в період подолання залежності, що супроводжується фізичної та психологічної ламкої. Перед не вживають алкоголь людиною відкривається маса можливостей, він починає бачити і розуміти, як правильно ними користуватися.

Чим зайнятися

Після відмови від спиртного доведеться кардинально перебудувати життя. У перший період часу постарайтеся проводити години дозвілля якомога різноманітніше – подорожуйте, пробуйте займатися хобі, видами спорту. Поступово ви зрозумієте, на що вам хочеться направити вивільнену енергію, коли вдасться повністю зав'язати з алкоголем і пережити всі негативні наслідки цієї залежності.

Відео

★Як КИНУТИ ПИТИ алкоголь НАЗАВЖДИ самому. Конкретні рекомендації.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!