Ферезол – інструкція по застосуванню і відгуки

Згідно лікарської класифікації, Ферезол (Pheresolum) відноситься до припікаючою розчинів, використовуваних зовнішньо. До складу засобу входять фенол та трикрезол, які коагулюють освіти і роблять шкіру гладкою. Препарат випускається російською фірмою Ретиноїди. Ознайомтесь із інструкцією по застосуванню препарату.

Склад Ферезолом

Ліки випускається у форматі розчину для зовнішньої обробки шкіри. Склад препарату:

Опис

Масляниста рожевувато-коричнева рідина з жовтим відтінком, запахом фенолу

Концентрація фенолу, %

60

Концентрація трикрезолу, %

40

Упаковка

Флакони по 10 г, поміщені в пачку з інструкцією по застосуванню

Властивості препарату

Антисептичний засіб Ферезол коагулює білки, має припікаючою дією. Комбінований препарат виявляє бактерицидний ефект. Механізм його дії полягає у необоротній коагуляції білків, які входять у життєво важливі структури мікроорганізмів, що веде до втрати їх функцій, загибелі. Ферезол впливає на віруси, бактерії, найпростіші, гриби. Після нанесення на шкіру відбувається хімічний опік, макромолекули клітин шкіри, слизових волокон піддаються деструкції. Засіб не проникає в системний кровотік, діє зовнішньо.

Показання до застосування

В інструкції по застосуванню вказано на показання до використання Ферезолом. Це такі захворювання або стану:

  • ниткоподібні, звичайні або підошовні бородавки;
  • кератоми;
  • папіломи;
  • сухі мозолі;
  • гострі шкірні кондиломи.

Спосіб застосування і дозування

Використовувати Ферезол можна тільки зовнішньо. Препарат точково наносять на уражену ділянку тонкою дерев'яною лопаткою, не допускаючи попадання на здорові ділянки шкіри, слизові. На папіломи до 2 мм у діаметрі, ниткоподібні бородавки вистачить одноразового застосування. Більш великі утворення до 2-3 мм змащують 3-4 рази з перервою для підсихання рідини.

Якщо належить видалення щільних ороговілих бородавки на кистях, підошовних утворень, сухих мозолів або кератом, спершу треба усунути рогові нашарування. На утворення наноситься кератолитическая мазь (наприклад, 10%-ная саліцилова), накривається плівкою, марлевою пов'язкою або пластиром. Через кілька годин витримки пов'язки знімають, шкіру розпарюють в гарячій ванні з милом, содою протягом 10-15 хвилин, зрізають нашарування щипцями або ножицями.

На суху шкіру після видалення нашарувань кілька разів наносять Ферезол з 3-4-хвилинними інтервалами для висихання. Бородавки на підошвах ніг та кистях обробляють 7-10 разів, кератоми, сухі мозолі – 3-4 рази. Якщо засіб наноситься кілька разів, щоб уникнути опіку здорової шкіри її змащують цинковою пастою. Після висихання останньої нанесеної дози мазь видаляють сухою тканиною.

Видаляти самостійно гострокінцеві кондиломи не рекомендується, для цього потрібно звернутися до дерматовенеролога, гінеколога або уролога в процедурний кабінет. Препарат наноситься на кожну кондилому 1-2 рази з періодичністю 3-4 хвилини. Повторна обробка проводиться через 6-8 днів після того, як відпаде скоринка. Всього допустимо не більше 4-5 процедур.

Особливі вказівки

Правильне застосування Ферезолом допоможе уникнути негативних реакцій. Для цього є розділ особливих вказівок інструкції:

  1. Фенол і трикрезол розчиняються мазями, тому після обробки шкіру не можна нічим змащувати, а протягом доби бажано її і не мочити.
  2. Заборонено допускати потрапляння препарату на слизові оболонки, особливо очей. Якщо це сталося, негайно промийте очі великою кількістю води, зверніться за допомогою до лікаря.
  3. Бинтувати оброблені ділянки заборонено, як і заклеювати пластиром, змащувати мазями або видаляти скоринки. Заборонено наносити препарат раніше покладеного терміну. Після обробки не можна допускати тертя, дотику синтетичних тканин.
  4. Лікарі не радять наносити Ферезол на утворення в шкірних складках (пах, анальна область, проміжки між пальцями) і сильно потіючі поверхні, тому що є ризик опіків здорової шкіри при контакті поверхонь або стікання розчину по вологому покрову.
  5. Оброблені ділянки висихають на повітрі природним шляхом.
  6. Якщо препарат випадково потрапив на здорову шкіру, то його треба швидко, без розтирання видалити з шкіри, а потім обробити її 10-40%-ним етиловим спиртом або спиртовмісними одеколонами, горілкою, лосьйонами. Після цього ділянку промивається теплою водою з милом.
  7. Якщо виник опік, можна застосовувати загоюють і противоожоговые кошти.
  8. Особливо обережно слід використовувати ліки на дітях.
  9. Застосування препарату при вагітності можливе після співвідношення ризику і користі.

Побічні дії

Правильне застосування Ферезолом не призводить до рубців або серйозних побічних дій. Можливими негативними реакціями інструкція називає набряк, почервоніння очей (проходять самостійно), алергію, печіння, інтоксикацію, відкладення кристалів на сітківці.

Протипоказання

Засіб з обережністю використовується у дітей, вагітних жінок. Протипоказаннями є:

  • гіперчутливість до компонентів складу;
  • пігментні невуси, висипання, родимки на слизових оболонках, червоній каймі губ;
  • обробка шкіри площею більше 20 квадратних сантиметрів;
  • дитячий вік до 7 років;
  • новоутворення на молочних залозах і кистях рук при лактації.

Умови продажу та зберігання

Препарат не належать до рецептурних, зберігається в захищеному від світла та дітей місці, в щільно закритому флаконі. Умови зберігання: 18-22 градуси, не довше 5 років.

Аналоги Ферезолом

Замінити препарат можна аналогічними прижигающими засобами з таким же або іншим складом. Аналогами Ферезолом є:

  • Солкодерм – місцевий некротизуючий розчин, що містить оцтову, азотну, щавлеву, молочну кислоти та нітрат міді.
  • Мозоль Ка – розчин на основі екстракту чистотілу.
  • Ургокор мозольний – аналог Ферезолом у вигляді розчину на основі рослинних екстрактів.

Ціна Ферезолом

Придбати препарат можна в інтернет-аптеках або звичних відділеннях. Вартість засобу залежить від торговельної націнки та об'єму флакона. По Москві ціни на Ферезол і його аналоги складуть:

Найменування препарату, об'єм пачки

Інтернет-ціна, рублів

Аптечна ціна, рублів

Ферезол 15 мл

45

50

Солкодерм 0,2 мл

860

900

Мозоль Ка 15 мл

105

115

Відео

Кондилин, Кондилайн, Ферезол, Солкодерм, Солковагин, Малаві, перекис водню від кондилом

Відгуки

Анастасія, 31 рікУ мене на нозі утворилася щільна кератома, яка ніяк не хотіла йти при розпарювання і зіскоблюванні. Я вивчила відгуки в інтернеті і вирішила спробувати Ферезол від бородавок. Він сильно пече шкіру при нанесенні, але за рахунок багаторазового нанесення припікає освіти і усуває їх. Через тиждень моя стопа була чистою.
Антон, 48 роківУ мене на руці є застаріла бородавка, яка ніяк мені не заважає, але псує зовнішній вигляд. Я вирішив її видалити, вивчив думки фахівців і вибрав ліки Ферезол. Мене привабила його доступна ціна і простий склад. Я завдав розчин на бородавку, повторив тричі, почекав тиждень і ще раз провів обробку. Від неї і сліду не залишилося!
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!