Фолієва кислота для жінок після 40 років - показання та інструкція по застосуванню в таблетках або уколах
- 1. Що таке фолієва кислота
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакологічна дія
- 2. Чим корисна фолієва кислота для жінок після 40
- 2.1. При клімаксі
- 2.2. Після 50 років
- 3. Інструкція по застосуванню
- 3.1. Свідчення
- 3.2. Спосіб застосування і дозування
- 3.3. Лікарська взаємодія
- 3.4. Особливі вказівки
- 3.5. Побічні ефекти передозування і
- 3.6. Протипоказання
- 4. Умови відпуску і зберігання
- 5. Аналоги фолієвої кислоти для жінок після 40
- 6. Ціна
- 7. Відео
- 8. Відгуки
Для забезпечення бесстрессового гормональної перебудови і зменшення симптомів клімаксу жінкам після 40 років необхідна фолієва (птероилглутаминовая) кислота (вітамін B9). Вона синтезується кишковою мікрофлорою або надходить в організм ззовні з продуктами харчування, препаратами. Вітамін B9 відіграє важливу роль у підтримці імунітету, кровотворенні, регуляції обмінних процесів, профілактики деяких захворювань.
Що таке фолієва кислота
Це водорозчинний вітамін, що відноситься до групи B. Організмом людини виробляється невелика кількість фолієвої кислоти, в основному вона поступає з продуктів харчування. При збалансованому раціоні цього вистачає для нормального обміну речовин. В деяких випадках певну кількість вітаміну B9 доводиться приймати додатково в синтетичній формі.
Рекомендована медиками доза – 400 мкг/добу. Під час гормональної перебудови (вагітність, лактація, клімакс) добова доза збільшується до 500-600 мкг. Щоб набрати необхідну кількість вітаміну, потрібно вживати в їжу такі продукти харчування (без термічної обробки):
- зелень: петрушка, цибуля, шпинат, листя салату;
- овочі: качанова, брюссельська, цвітна капуста, брокколі, томати, буряк, морква;
- цитрусові: апельсин, лимон, минеола;
- фрукти; полуниця, смородина абрикос, груша, папайя.
- цільнозернові: жито, пшениця, гречка;
- горіхи, насіння: мигдаль, фісташка, фундук, кешью, насіння гарбуза, кунжуту, льону, соняшнику;
- бобові: сочевиця, боби, квасоля;
- продукти тваринного походження: сир, печінка, яловичина, яйця, ікра, сир.
Склад і форма випуску
Хімічна назва B9 – це 2-Аміно-1,4-дигідро-4-оксо-6-птеридинил. Його молекула складається з птеридинового ядра, залишків n-аминобензойной і L-глутамінової кислот. Вітамін випускається у вигляді порошку, розчину або таблеток. Препарати в капсулах продають по 10,50, 60 штук. Їх упаковують у блістери або полімерні банки з кришками. Випускають вітамін B9 фармацевтичні компанії світу. На російському ринку можна зустріти препарати власного виробництва, а також з Італії, Хорватії, України, республіки Білорусь, Угорщини.
Таблетки мають блідо-жовтий або жовтий колір, плоскоцилиндрическую круглу форму. Птероилглутаминовая кислота складається з наступних компонентів:
Діюча речовина | Кількість в 1 таблетці |
птероилглутаминовая кислота | 1 мг/5 мг |
лактози моногідрат (цукор молочний) | 72,20 мг |
мікрокристалічна целюлоза | 18,80 мг |
полівінілпіролідон (повідон або кросповідон) | 2,00 мг |
кукурудзяний крохмаль | 5,00 мг |
магнію стеарат | 1,00 мг |
Фармакологічна дія
Після попадання в організм фолієва кислота перетворюється в тетрагидрофолат (тетрагідрофолієву кислоту), який стимулює еритропоез (кровотворення), сприяє синтезу еритроцитів, бере участь у синтезі амінокислот та інших метаболічних процесах. Після прийому всередину вітамін B9 повністю всмоктується зі шлунково-кишковим трактом (ШКТ). Максимальна концентрація активної речовини досягається в плазмі крові через 30-60 хвилин. Через 5 годин виводиться нирками в незмінному вигляді (при великій дозі) або у формі метаболітів (якщо доза становила до 5 мг).
Чим корисна фолієва кислота для жінок після 40
Коли у жінки починаються гормональні зміни в організмі, це позначається на стані шкіри, волосся, нігтів. Додатковий прийом препаратів з вітаміном В9 допоможе контролювати ці процеси, призупиняючи утворення зморшок, сповільнити настання клімаксу. У цей віковий період організм жінки починає поступову перебудову, яка супроводжується неприємною симптоматикою:
- збільшення інтервалів між менструаціями;
- больові відчуття під час сексу, що пояснюється сухістю слизової піхви;
- головні болі, що супроводжуються припливами;
- порушення психоемоційної рівноваги.
Відсутність потрібної кількості вітаміну B9 в організмі жінки після 40 років не тільки посилює всі перераховані вище симптоми, але і викликає передчасне старіння шкіри, анемію, облисіння, підвищену пітливість, зайві жирові відкладення. Без нього неможлива повноцінна робота серцево-судинної, ендокринної, нервової систем, шлунково-кишкового тракту.
При клімаксі
Клімактеричний період виникає у жінки в різному віці (від 45 до 56 років). Він характеризується зменшенням вироблення естрогену, який відповідає за стан репродуктивної системи. Недолік гормону при клімаксі викликає у жінки наступні симптоми:
- Припливи жару до голови, іноді супроводжуються нудотою, запамороченням, стрибками тиску. Це відбувається на тлі змін у таких частинах мозку, як гіпоталамус і гіпофіз.
- Щитовидна залоза починає виділяти велику кількість тироксину – гормону, що провокує проблеми з серцем. На тлі цього у жінки постійно присутній задишка, прискорене серцебиття, поганий сон. З'являється почуття підвищеної тривожності з приводу стану свого здоров'я.
- Естроген виділяє кора надниркових залоз. При клімаксі відбуваються збої в роботі цього органу, що супроводжується сильними болями в області нирок.
Фолієва кислота при клімаксі допомагає нормалізувати загальне самопочуття жінки, ліквідувати всю симптоматику. Завдяки фармакологічній дії вітаміну B9 на організм жінки, прийом препаратів, що його містять, дозволить нормалізувати роботу серцево-судинної системи, знизити інтенсивність головних болів, збалансувати гормональний фон.
Після 50 років
Особливо необхідна фолієва кислота при менопаузі, яка, як правило, настає у віці 50-55 років. Клімакс – це збірне поняття, яке передбачає поступове згасання репродуктивних, дітородних і статевих функцій у жінок. Клімактеричний період може тривати більше 10 років. Менопауза – це вже період повної відсутності менструацій протягом 1 року.
Вітамін B9 необхідний жінці в цей час. Додатковий його прийом нормалізує діяльність органів статевої системи, знижує ймовірність виникнення злоякісних новоутворень. Регулярне застосування птероилглутаминовой кислоти – це відмінна профілактика інфарктів, інсультів. На тлі прийому вітаміну проходять шкірні висипання свербіж, сухість шкірних покривів, поліпшується стан волосся, нормалізується кислотність ШКТ.
Інструкція по застосуванню
Торгова назва птероилглутаминовой кислоти – Фолацин. Для медичних цілей синтезують вітамін штучним шляхом. Таблетки і капсули приймають в лікувальних і профілактичних цілях. Фолацин в ампулах нерідко застосовують для косметичних процедур. Середня тривалість курсу лікування – 60 днів. Тривалість терапії для жінок після 40 років визначається лікарем і може становити від 1 до 4 місяців.
Свідчення
Призначається Фолацин для лікування і профілактики дефіциту вітаміну B9. Жінкам після 40 років його прописують при наступних станах:
- порушення функцій щитовидної залози;
- анемія;
- порушення обміну речовин;
- ожиріння;
- профілактика цукрового діабету, інфаркту міокарда, онкології;
- зниження проявів симптоматики клімактеричного періоду і менопаузи.
Спосіб застосування і дозування
Фолацин показаний для прийому всередину. Таблетки, капсули, порошок вживають, незалежно від прийому їжі. Профілактична доза для жінок становить 1 мг/добу. В залежності від вираженості симптоматики, для лікувальних цілей вітаміни можуть призначатися дозуванням до 5 мг/добу. Схему прийому та тривалість курсу визначає лікар індивідуально для кожного випадку. У середньому фолієва терапія триває 20-30 днів.
Лікарська взаємодія
Застосування птероилглутаминовой кислоти знижує плазмовий рівень барбітуратів: фенобарбіталу, примідону або фенітоїну, що може спровокувати епілептичний припадок. Одночасний прийом Фолацину знижує ефективність етанолу (алкоголю) і контрацептивів перорального застосування. Зниження біодоступності вітаміну B9 спостерігається при сумісному застосуванні з такими речовинами, як:
- протисудомні препарати;
- анальгетические медикаменти;
- антибіотики;
- цитостатики;
- антациди.
Особливі вказівки
Гемодіаліз сприяє виведенню з організму надмірного птероилглутаминовой кислоти, тому пацієнти, які очищають нирки за допомогою цього методу, потребують підвищених кількостях вітаміну B9. При тривалому вживанні Фолацину можливий дефіцит ціанокобаламіну (вітаміну В12). У цьому випадку рекомендується їх сумісне застосування.
Побічні ефекти передозування і
Медичній практиці відомі випадки передозування Фолацином. Небезпека надмірного вживання вітаміну B9 полягає в порушенні видільної функції нирок, підвищеній збудливості центральної нервової системи, виникнення судомних нападів, що нагадують епілептичні. Можливі побічні ефекти від фолієвої терапії:
- кишкові розлади;
- гіркота у роті;
- здуття живота;
- еритема (почервоніння шкіри);
- бронхоспазм;
- анорексія.
Протипоказання
Як і будь-який інший лікарський засіб, Фолацин має свої протипоказання. Самостійно призначати препарат собі з цієї причини не рекомендується. Не можна приймати Фолацин при:
- дефіцит кобаламін (вітаміну B12);
- наявність злоякісних новоутворень;
- перніціозної анемії, що обумовлена недоліком вітаміну B12;
- підвищеній чутливості до будь-якої речовини, що знаходиться в складі препарату.
Умови відпуску і зберігання
Фолацин можна придбати в аптечній мережі без рецепту від лікаря. Зберігати препарат слід в темному місці при температурі не вище +25 °С, недоступному для дітей та домашніх тварин. Термін придатності лікарського засобу – 5 років з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.
Аналоги фолієвої кислоти для жінок після 40
Якщо Фолацину з якої-небудь причини немає в найближчій, то його можна замінити на медикаменти, схожі по показанню і фармакологічною дією. Перед покупкою рекомендується ретельно вивчати анотацію для порівняння з призначеним ліками. До поширеним аналогам Фолацину відносяться препарати:
- Мамифол;
- Аскофол;
- Фолінат кальцію;
- Тифоль;
- Вітрум фоликум.
Ціна
Купити препарат можна в будь-якій аптеці або інтернет-магазині. Вартість варіюється, в залежності від виробника, місцезнаходження та маркетингової політики торгової точки. Середня ціна на медикаменти з фолієвою кислотою та її містять:
Назва препарату | Ціна/рублі |
Фолацин 5 мг/30 штук | 120,00 |
Тифоль 0,4 мг/30 штук | 420,00 |
Медін форте 0,6 мг/90 штук | 890,00 |
Вітрум фоликум 0,4 мг/30 штук | 300,00 |
Відео
★ФОЛІЄВА КИСЛОТА запобігає рак, ІНФАРКТ і ранню сивину. А коштує копійки.
Відгуки
Наталія, 49 роківЛікар сказала, що моя симптоматика (хронічна втома, депресія) – це нормальний стан для жінки мого віку. Це спричинено нестачею вітамінів. Особливо потрібна фолієва кислота для жінок після 40, щоб довше зберегти молодість і красу. Я прислухалася і купила в аптеці вітаміни B9 всього за 28 рублів.
Надія, 60 роківПісля чергового курсу вітамінів ще раз переконалася, що фолієва кислота для жінок після 50 років просто необхідна. П'ю вітаміни 2 рази/рік по 30 днів. Відразу відчуваю зміни: проходять мігрені, заспокоюється нервова система, зменшується випадання волосся. Навіть пігментні плями на обличчі стають менше, зникають дрібні зморшки.
Людмила, 42 рокиМій досвід прийому вітаміну B9 – два місяці. Хоча ефект не настає миттєво, вважаю дану кислоту кращою для жіночого здоров'я. Приблизно через тиждень застосування (2 таблетки/добу) у мене пройшла сонливість і відчуття постійної втоми. Трохи пізніше налагодився жіночий цикл, хоча до цього не було регулов 3 місяці.
Анжеліка, 45 роківФолацин в ампулах використовую разом з біотином, параамінобензойної кислотою і вітаміном Е для відновлення пошкодженого волосся. Роблю маску 1 раз/тиждень – результатом задоволена. Волосся після процедури такі гладкі та м'які, як після салону. Змішую 1 ампулу Фолацину, 1 капсулу параамінобензойної кислоти, щіпку біотину і 5 крапель вітаміну Е.