Ливарол при вагітності - свічки від молочниці для жінок
- 1. Ливарол – інструкція щодо застосування при вагітності
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Дія препарату
- 2. Показання до застосування
- 2.1. 1 триместр
- 2.2. 2 триместр
- 2.3. 3 триместр
- 3. Спосіб застосування і дозування
- 4. Особливі вказівки
- 5. Побічні ефекти і протипоказання
- 6. Умови продажу та зберігання
- 7. Аналоги Ливарола
- 8. Ціна
- 9. Відео
- 10. Відгуки
Чекаючи дитину жінка стає особливо вразливою. Організм відчуває підвищені навантаження, імунітет падає, підвищується ризик проникнення інфекцій. Одним з поширених захворювань при вагітності є молочниця, інфікування грибком Кандида. В цьому випадку виникає об'єктивна проблема – безліч ефективних препаратів небезпечні для плоду і повинні застосовуватися дуже обережно.
Ливарол – інструкція щодо застосування при вагітності
Ливарол – активний протигрибковий препарат, що довів свою ефективність при боротьбі з молочницею і схожими вагінальними кандидозами. Для вагітних препарат рекомендують з великими обмеженнями на ранніх термінах, щоб не пошкодити дитині що розвивається. У більшості випадків жінкам доводиться боротися з молочницею, яка проявляється на тлі зміненого гормонального фону, ослабленого імунітету. Ливарол слід приймати суворо на підставі аналізів, не змінюючи дозування або курс без консультації з лікарем.
Склад і форма випуску
Свічки Ливарол – це вагінальні таблетки білого, біло-жовтого і кремового кольору. Препарат випускається у картонній упаковці, блістери по 5 штук (в одній коробці знаходиться 5 або 10 таблеток). Активна речовина кетоконазол становить 99,9% складу свічки.Інші компоненти формують основу супозиторія. Можливість алергічної реакції на склад – мінімальна.
№ | Речовина в складі | Функціональна роль |
1 | Кетоконазол 400 мг | Діюча речовина при інфекціях піхви |
2 | Бутилгидроксианизол 500 мкг | Допоміжна речовина |
3 | Макрогол 1500 (400) | Основа супозиторія |
Дія препарату
Препарат Ливарол ефективно діє проти дріжджів Candida, Pityrosporum і грибів дерматофітів Trichophyton, Microsporum. Меншою мірою ефективний проти стафілококів і стрептококів. Кетоконазол (похідна імідазолдіоксолану) – речовина місцевого застосування. Він чинить фунгістатичну та фунгіцидну дію: пригнічує біосинтез ергостеролу і змінює ліпідний склад мембрани грибків, що не дозволяє їм далі розвиватися.
Показання до застосування
Вагінальні свічки Ливарол при вагітності призначаються гінекологом для боротьби з грибковими, дріжджовими інфекціями. Основний напрямок – лікування хронічного і рецидивуючого гострого вагінального кандидозу. Також препарат Ливарол застосовується для профілактики грибкових інфекцій або зміненої мікрофлори піхви на тлі використання антибіотиків або інших антибактеріальних засобів в період вагітності. Окремо присутні обмеження для вагітних жінок, які змінюються в залежності від терміну.
1 триместр
Ливарол при вагітності в 1 триместрі намагаються не використовувати силу його впливу на формування дитини. Допускається його призначення виключно фахівцем, якщо можлива користь організму матері перевищує потенційні ризики для плода. Рішення про використання препарату приймає тільки лікар: самолікування загрожує шкодою дитині (може виникнути небезпека викидня), до того ж здатне викликати перетікання молочниці у хронічний кандидоз та інші захворювання піхви.
2 триместр
Після 12 тижнів застосування супозиторіїв допустимо при лікуванні молочниці. При інтравагінальному використанні всмоктування кетоконазолу в кров становить менше 1%. При короткому курсі лікування (до 10 днів) його попадання в організм плода мінімально. Протипоказаннями до застосування стає індивідуальна непереносимість препарату, алергічні реакції на компоненти, загроза викидня.
3 триместр
У цей період Ливарол спокійно використовується для лікування кандидозів піхви або санації пологових шляхів перед пологами. Обмеження ті самі, що і у 2 триместрі вагітності: алергії, несприйняття кетоконазолу і загроза втрати дитини. Незадовго до пологів Ливарол можуть призначати для профілактики кандидозів, в цілях виключення ризику інфікування дитини при проходженні через родові шляхи матері. При нормальній переносимості жінкою й плодом супозиторії вагінальні по статистиці використовують у більшості діагностичних випадків.
Спосіб застосування і дозування
Дозування і тривалість курсу призначає лікуючий лікар. У 99% випадків добова доза – 1 свічка Ливарол під час вагітності в добу. Середній період застосування становить 3-5 днів, але може продовжуватися до декади. Супозиторій слід виймати з упаковки безпосередньо перед введенням. Свічку вводять глибоко у піхву, лежачи на спині. Лікарі рекомендують робити це на ніч і вже не вставати з ліжка. Частину ліків буде витікати, тому бажано використовувати гігієнічні прокладки.
Особливі вказівки
Препарат Ливарол намагаються не застосовувати при годуванні грудьми, так як кетоконазол може потрапляти у грудне молоко (в цьому випадку клінічні випробування не проводилися, вплив на дитину не вивчений). При веденні статевого життя на ранніх термінах вагітності можлива алергічна реакція у чоловіка (гіперемія статевого члена). Лікування кандидозу повинні проходити обидва партнера.
Побічні ефекти і протипоказання
Всі негативні ефекти прийому кетоконазолу зводяться до алергічної реакції на компоненти препарату (гіперемія, подразнення слизової оболонки піхви, свербіж, шкірний висип, кропив'янка). Реакцій з іншими лікарськими засобами не зафіксовано. Інші моменти, коли препарат слід використовувати з обережністю під контролем лікаря:
- слабке здоров'я жінки (знижений імунітет, хронічні захворювання);
- вік до 12 років;
- період годування груддю.
Умови продажу та зберігання
Препарат відпускається без рецепта, але його застосування потрібно узгоджувати з лікарем. Ливарол слід зберігати в сухому темному місці, в оригінальній упаковці. Термін придатності – 2 роки.
Аналоги Ливарола
В більшості випадків даний препарат замінюють подібними не на основі кетоконазолу в період виношування. Самостійно або за відгуками фармацевтів заміну вибирати не варто, тому що невідомо, як відреагує організм жінки на інший засіб. У деяких випадках Ливарол просто неможливо замінити з-за особливостей організму пацієнтки. Аналоги нижче за ціною, але не завжди володіють потрібною ефективністю або можуть конфліктувати з іншими ліками від статевих інфекцій. Можлива заміна Ливарола гінекологом під час вагітності:
- Микозорал;
- Нізорал;
- Себозол;
- свічки Пімафуцин;
- Орнисид;
- Флагіл;
- Сертаконазол.
Ціна
Препарат відносно дорогий, тому часто шукають його аналоги. Виробник Ливарола – вітчизняна компанія Нижфарм з Нижнього Новгорода. В середньому в регіонах препарат можна купити на 10-15% дешевше. Для Москви і області вартість приблизно 420 рублів за 5 свічок і 610 крб. за 10 шт. Ціна може істотно варіюватися по аптекам. Максимально зафіксована – 1072 руб./10 шт., мінімальна – 345 руб./5 шт.
Відео
Ливарол: ефективність, тривалість лікування, поєднання з Флуконазолом і Фуцисом
Відгуки
Ангеліна, 25 роківНа 4 тижні вагітності почалися перші ознаки молочниці (виділення, запах, свербіж). Орієнтуючись на відгуки в мережі, купила Ливарол. Через 5 днів застосування відкрилася кровотеча. Лікар гінеколог довго сварилася, бо я без консультації поставила себе перед загрозою викидня. Потім довго пояснювала, чому ліки не призначають під час першого триместру.
Олександра, 27 роківПроблема з'явилася на початку терміну, але лікар заборонила лікувати молочницю аж до 14 тижня. До того часу всі симптоми кандидозу були настільки неприємними, що призначили Ливарол. 5 днів щодня ставила свічки. Симптоми зникли повністю, до самих пологів не було жодних рецидивів. Головне, що пояснили, - на ранніх термінах його заборонено використовувати.
Оксана, 23 рокиПризначили Ливарол, коли була на 9 місяці. Після невеликої застуди почалася молочниця, а лікарі сказали, що потрібно обов'язково позбавлятися, щоб не інфікувати дитину. Ліки дороге, але симптоми зникли вже на другий день. Курс 5 днів чесно закінчила і народила здорового сина. Боятися використовувати препарат не потрібно, за відгуками він один з кращих.