Очні краплі Сульфацил натрію - склад, показання для дітей і дорослих, побічні дії, ціна і аналоги
- 1. Краплі Сульфацил Натрію
- 1.1. Склад
- 1.2. Форма випуску
- 1.3. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.4. Показання до застосування
- 1.5. Протипоказання
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Краплі для очей Сульфацил Натрію
- 2.2. Сульфацил Натрію в ніс
- 2.3. Побічні дії і передозування
- 2.4. Особливі вказівки
- 2.5. Альбуцид при вагітності
- 2.6. У дитячому віці
- 2.7. Взаємодія з препаратами
- 2.8. Умови продажу та зберігання
- 3. Аналоги
- 4. Ціна Сульфацила
- 5. Відгуки
Існує чимало сучасних медикаментів, які використовують для очної терапії. До них відноситься Сульфацил натрію – інструкція із застосування, його стару назву Альбуцид, препарат у формі рідини допомагає позбутися від інфекційних хвороб (блефарит, кон'юнктивіт, кератит і т. д.). Ліки застосовується для місцевої обробки очей. Його можна придбати практичний у кожній аптеці за прийнятною вартістю.
Краплі Сульфацил Натрію
Офтальмологія сьогодні застосовує широкий спектр препаратів, які дозволяють ефективно справлятися з інфекціями, що вражають очі людини. Лікарі часто виписують краплі Сульфацил натрію (Сульфацил розчинна), які використовуються для терапії інфекційних очних захворювань, викликаних патогенними мікроорганізмами. Деякі пацієнти цікавляться, чим відрізняються Альбуцид і Сульфацил натрію: це ліки, перша назва вважається застарілим. Необхідно чітко дотримуватися інструкції по застосуванню офтальмологічного препарату.
Склад
Сульфацил натрію – це стерильний водний розчин головного активного компонента. Краплі для очей є слабо пахне прозорою рідиною однорідної консистенції. Основний елемент препарату – сульфацетамид. Кількість цього компонента залежить від вікової категорії хворого. Дитячі краплі містять 0,2 грама на мл розчину, у дорослому засобі є 0,3 мл на ідентичне кількість рідини. Додаткові компоненти препарату для очей:
- очищена вода;
- сульфидотриоксосульфат натрію;
- розчин хлористоводневої кислоти.
Форма випуску
Очні протиінфекційна краплі виробляються у флаконах з поліетилену об'ємом по 5 і 10 мл Вони герметично закриті спеціальними крапельницями-ковпачками і кришечками. Усі флакони поміщені в окремі картонні коробки, всередині кожної є інструкція по застосуванню сульфацетамида. Ще можна знайти лікарські набори по 50 флакончиків в коробці.
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Лікарський препарат відноситься до протимікробних сульфаніламідних засобів обширного дії. Також цей медикамент володіє бактеріостатичним ефектом. Краплі не гірше антибіотиків допомагають боротися з грамнегативними та грампозитивними бактеріями (гонококами, стрептококами, кишковою паличкою), актиноміцетами, хламідіями. При місцевому використанні ліки активна речовина потрапляє в рідини і тканини очей. Ще сульфацетамид може проникати через уражену бактеріальною інфекцією кон'юнктиву в системний кровотік.
Показання до застосування
Основними показаннями до використання очних антибактеріальних крапель є наступні патологічні процеси:
- Лікування кон'юнктивіту – запалення зовнішньої очної оболонки.
- Кератит – ураження рогівки ока.
- Лікування бленореї – запального процесу очей, викликаного гонококом. Краплі застосовуються не тільки для лікування, але і для профілактики бленореї новонароджених дітей.
- Блефарити – окрема група очних патологій, при якій спостерігається хронічне запалення країв повік.
- Гнійні виразки рогівки. Засіб ефективно блокує нагноєння і прискорює процедуру загоєння оболонки рогівки ока.
- Профілактика гнійних запалень, викликаних влученням в очі сторонніх предметів, пилу, піску і подібного.
- Профілактичні заходи, які призначаються лікарем після операції на очах. Краплі чинять бактеріостатичну дію, допомагають уникнути розвитку інфекції.
Протипоказання
Як і будь-який інший медичний препарат, Сульфацил має певні заборони на застосування. Основним протипоказанням є індивідуальна гіперчутливість до препарату або до його окремим складовим елементам. Офтальмологи не рекомендують використовувати краплі при носінні контактних лінз. Якщо людина хоче скористатися терапевтичним засобом, то лінзи потрібно попередньо зняти, щоб вони не помутніли. Надіти їх назад дозволяється через півгодини після закапування очей.
Спосіб застосування і дозування
Щоб отримати максимальний ефект від лікування інфекцій і не отримати негативних наслідків, лікарі рекомендують дотримуватися певної схеми застосування. Ось кілька правил для використання протимікробного препарату:
- Перед відкриттям флакона з ліками обов'язково миють руки з милом.
- Коли на краї очі (де ростуть вії) є віддільні частинки (наприклад, нагноєння), то їх прибирають за допомогою антисептика. Треба змочити шматочок вати антисептичним розчином, прибрати зайве з століття.
- Після цієї процедури руки відмиваються з милом повторно.
- Далі відкривається ліки.
- Хворий закидає голову назад так, щоб очі були спрямовані в стелю.
- Нижню повіку акуратно відтягується вниз (виходить кон'юнктивальний мішок).
- В утворений «кишеню» вноситься кілька крапель препарату. Потрібно запам'ятати, що флакон з розчином утримують трохи вище поверхні ока, кінець флакона-крапельниці не повинен торкатися слизової.
- Оброблений зоровий орган бажано тримати відкритим хоча б півхвилини (можна притримати повіки руками).
- Після рекомендується моргнути кілька разів, щоб розчин сульфацетамида не витік.
- Легким рухом пальця, необхідно натиснути на зовнішній куточок ока, щоб краплі грунтовно вбралися.
- Флакон з бактеріостатичним засобом щільно закривається.
Краплі для очей Сульфацил Натрію
Як правило, доза препарату призначається лікарем в індивідуальному порядку. У відповідності з інструкцією із застосування, дозування очних крапель виглядає так: по 1-3 краплі 5-6 разів на день. Тривалість лікування залежить від конкретного захворювання. Наприклад, терапія бленореї або кон'юнктивіту триває до 10 днів, лікування гнійних захворювань рогівки – близько двох тижнів і більше. Кількість розчину сульфацила, кратність закапувань і тривалість лікувального процесу не залежить від вікової категорії пацієнта.
Правда, очні краплі Сульфацил натрію для дітей і дорослих підбираються за концентрації лікувального розчину. Новонародженим малюкам в профілактичних цілях (щоб уникнути розвитку гнійних процесів) призначають засіб 30%, при терапії інфекційних хвороб у дітей від 1 року застосовується 10% краплі, у дорослих пацієнтів – 20%. Якщо батьки не знайшли для дитини 10%, то дозволяється використання 20% розчину.
Сульфацил Натрію в ніс
У деяких випадках медики рекомендують використовувати краплі для лікування захворювань носової порожнини. Наприклад, розчин відмінно справляється з лікуванням нежиті (риніту), який спровокований шкідливими бактеріями. Схема дії препарату полягає в наступному: рясні виділення з носа (нежить), які часто супроводжують простудні захворювання легкої форми, блокуються закапуванням Сульфацила в ніс.
Медичний препарат ефективно зупиняє розмноження бактерій на носової слизової оболонки, завдяки чому блокує інфекційні запалення. Рекомендується застосовувати ліки виключно при легких формах простудних хвороб, які провокують риніт. Доктор призначає 10% або 20% розчин 4 рази на добу по 3 краплі. Курс лікування становить 6-7 днів. Сульфацил натрію в ніс дитині або дорослому капати після промивання носових ходів фізіологічним розчином або трохи підсоленою водою.
Побічні дії і передозування
В процесі терапевтичних заходів, спрямованих на лікування очних інфекційних захворювань можуть спостерігатися такі побічні дії:
- почервоніння очей;
- поява набряків на повіках;
- алергічна реакція місцевого характеру (чхання, нежить, пощипування і так далі);
- різі, свербіж всередині очей;
- наліт на повіках білуватого кольору (засохлі на шкірі надлишки розчину).
Іноді доводиться говорити про передозування препаратом. Це відбувається, коли хворий не слід інструкції і закопує очі частіше, ніж дозволено. В результаті з'являється відчутне печіння, різь в очах, відчуття, ніби в очному яблуці знаходиться чужорідне тіло. Якщо з'являються такі симптоми запалення, то людині варто негайно звернутися до медичного фахівця, який відкоригує дозування ліків і призначить краплі іншої концентрації.
Особливі вказівки
Існує ряд особливостей, які слід враховувати при використанні антибактеріальних крапель:
- Ліки заборонено застосовувати одночасно із засобами, які мають у складі солі срібла.
- Коли флакон з препаратом вже відкритий, то краплями для очей можна лікуватися не більше місяця. Після закінчення цього строку, треба купити новий розчин.
- Не можна використовувати для терапії тим людям, у яких фіксується високий рівень чутливості до похідних сульфонілсечовини, фуросеміду, тиазидовым діуретиків.
- Після кожного застосування очних крапель, флакон слід щільно закрити і зберігати його в темному місці.
- Для першого використання ліки потрібно акуратно проколоти отвір у флаконі. Перед введенням крапель в очі або вушні раковини, флакон з препаратом рекомендується потримати в долонях, що нагріти його до температури тіла.
Альбуцид при вагітності
Більшість лікарів призначає Альбуцид вагітним жінкам. Лише очні краплі дозволяється використовувати виключно після консультації з медиком. Не вивчено, як впливає активний компонент розчину на плід. Немає інформації, чи потрапляє препарат у грудне молоко при годуванні, тому жінці необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцем.
У дитячому віці
Лікарський засіб Сульфацил натрію в ніс немовляті і дитині старшого віку дозволено застосовувати при комплексній терапії запальних очних захворювань інфекційного типу. Бажано використовувати 10% краплі, вони доставляють мінімум неприємних відчуттів і дають позитивний лікувальний ефект.
Взаємодія з препаратами
Противоинфекционное засіб не слід застосовувати одночасно з дикаином, новокаїном або анестезином, такий симбіоз значно зменшує терапевтичний позитивний результат. Саліцилати, ПАСК, дифенін підсилюють токсичність препарату для очей. Прийом антикоагулянтів непрямої дії з сульфацетамидом підвищує активність перших.
Умови продажу та зберігання
Тривалість зберігання очних крапель становить два роки з моменту випуску. По інструкції ліки рекомендується зберігати в темному місці, подалі від впливу прямих сонячних променів. Відкритий флакон із засобом можна використовувати не більше 4 тижнів при температурі 8-15 градусів вище нуля.
Аналоги
Фармацевтична промисловість пропонує ряд аналогів - сульфаніламідних препаратів, які володіють антибактеріальною дією:
- Нормакс;
- Ципромед;
- Флоксал;
- Тобрекс;
- Прокаїн;
- Левоміцетин;
- Офталемид;
- Октзетан;
- Офтаквикс.
Ціна Сульфацила
Очне ліки у формі розчину продають без рецепту лікаря, тому його можна купити в звичайному аптечному кіоску або замовити в інтернет-магазині по каталогу. У момент придбання ліків варто обов'язково звернути увагу на термін придатності крапель і цілісність упаковки. Нижче представлена таблиця з приблизною ціною засоби в аптеках.
Назва антибактеріального засобу | Аптека | Середня ціна в рублях |
Сульфацил натрію 20% (5 мл) Флакон 10 мл | Здоровий Зона | 60-65 50-60 |
Очні краплі 20% (10 мл) | Piluli.ru | 56-66 |
Розчин 20% 1,5 мл №2 | ІФК | 70-80 |
Препарат 20 % 5 мл №1 | Еврофарм | 70-75 |
Відгуки
Галина, 34 рокиВже кілька разів примудрилася підчепити кон'юнктивіт. Після першої атаки інфекції лікар призначив очні краплі Альбуцид. Прокапывала очі по 5 раз в день протягом тижня. Через три дні використання настало полегшення, до кінця лікування хвороба відступила. Коли знову захворіла, відразу згадала про ефект сульфацила та повторно пролікувалася.
Максим, 22 рокиПрацюю на будівництві. Сталося так, що в око потрапила дрібна дерев'яна тріска. Біль начебто минула, після промивання звичайною чистою водою, але на наступний день почалося роздратування, а потім запалення. Мені виписали Сульфацил. Через п'ять днів застосування став як «новенький». Всім рекомендую краплі, це стовідсотковий результат.
Ірина Михайлівна, 70 роківУ мене хронічна форма запалення очей (блефарит). Довго не могла підібрати хороші ліки, яке б ефективно справлявся з запаленням. Порадилася з лікарем, який прописав Сульфацил, а ще індивідуальне дозування для лікування рецидивів хвороби. Патологія з'являється рідше і стала менш вираженою.