Мазь від корости для людини - назви. Інструкція із застосування мазей проти коростяного кліща і ціни
- 1. Як вибрати мазь від корости у людини
- 1.1. Сірчана мазь
- 1.2. Мазь Вількінсона
- 1.3. Лікування корости бензилбензоатом
- 1.4. Засіб від корости без запаху на основі цинку
- 2. Ціна мазі від корости
- 3. Як діє мазь на коростяного кліща
- 4. Як застосовувати противочесоточные препарати при лікуванні
- 5. Кому мазь протипоказана при корості
- 6. Відео: препарати проти корости
- 7. Відгуки
Це інфекційне захворювання, яке може передаватися від людини до людини через дотик або побутовим шляхом. Збудниками є кліщі, які потрапляють під шкіру. Важливо почати лікувати недугу при перших симптомах хвороби, щоб вчасно усунути їх і не допустити поширення паразитів. У цьому допоможе мазь проти корости.
Як вибрати мазь від корости у людини
Головне завдання терапії – знищити збудників захворювання. Шкірні покриви уражаються спочатку в одному місці, потім відбувається поширення по всьому тілу. Необхідно запобігти цей процес. Лікар оцінює стадію захворювання і призначає один з можливих препаратів. Коли площа ураження велика, ефективним лікуванням буде застосування мазей. Вони наносяться на будь-яку ділянку тіла, крім обличчя і волосистої частини голови. Медикаменти включають в свій склад різні активні елементи, тому визначити оптимальний може тільки фахівець.
Сірчана мазь
Довгий час при лікуванні корости використовують ліки на основі сірки. Зараз їх застосування дуже обмежене: їх позитивна дія є сумнівним. Препарати цієї групи мають ряд негативних властивостей:
- залишають плями на одязі, білизні;
- володіють неприємним запахом;
- чинять негативний вплив на шкіру.
Сірчана мазь 33% частіше застосовується для лікування дорослих пацієнтів. У випадку з дітьми краще підходить 10% складу. Схема лікування передбачає використання препарату протягом тижня, вона рівномірно розподіляється по всіх уражених ділянок. Наприкінці терапії хворий повинен поміняти постільну білизну, ретельно вимитись, продезінфікувати весь одяг, рушники.
Мазь Вількінсона
Цей медикамент теж має у складі сірку, призначається на початкових стадіях корости. Не повинно бути проявів екзематизації, дерматиту або піодермії. Курс становить 3 дні, мазь наносять на все тіло (крім особи, волосся) перед сном. Потрібно приділити особливу увагу:
- пахв;
- ліктьових суглобів;
- пупка;
- кистьові згину;
- проміжки між пальцями;
- сідницях;
- статевим органам.
Якщо це початкова стадія корости, то можна обробити тільки уражені ділянки шкіри. У випадках поширення паразитів слід наносити засіб по всьому тілу. Можливо подразнення шкірних покривів, тому прописують ліки, як правило, тільки дорослим. Не можна використовувати медикамент людям з себорейними процесами, дерматитом. Мазь Вількінсона має такі недоліки:
- неприємних запах;
- залишає плями на одязі;
- є невелика ймовірність інтоксикації організму;
- можливе подразнення нирок.
Лікування корости бензилбензоатом
Застосування препарату не обмежується тільки коростою, він ефективний проти демодекозу, рожевих вугрів, педикульозу, висівкоподібного лишаю. Мазь глибоко проникає в шкірні покриви, знищує кліщів, їх личинок та яйця. Бензилбензоат перед використанням ретельно збовтують, потім його потрібно втирати в уражені ділянки тіла. Існує два способи, як можна лікувати коросту за допомогою цього медикаменту:
- Протягом 10 хвилин хворому втирають бензилбензоат, потім дають стільки ж часу, щоб препарат висох, і знову повторюють процедуру. Те ж саме роблять на другу добу, потім повністю міняють постільну білизну пацієнта, його одяг та засоби гігієни, людина повинна добре помитися. Якщо свербіж не припинився, то курс можна продовжити до 3-х днів.
- У другому варіанті необхідно нанесення засобу у перший і четвертий день курсу. На 2-3 добу лікування проводитися не повинно. Перед втиранням мазі від корости хворого слід добре викупати. У проміжки між втиранням можна застосовувати спреї і бальзами.
Якщо проблема з кліщами з'явилася у дитини, то дозволяється злегка втирати бензилбензоат у волосся. Стежте, щоб мазь не потрапила в очі. До достоїнств кошти відносять низьку ціну, легкість використання, відразу ж настає поліпшення. Речовина просто змивається водою. З недоліків слід виділити:
- печіння при нанесенні;
- неприємний запах;
- для дітей стомлююча процедура;
- на втирання витрачається багато часу.
Засіб від корости без запаху на основі цинку
На відміну від сірчаної мазі цинкова не володіє неприємним запахом. Засіб має низьку вартість, його можна купити без рецепта в аптеці. Медикамент відрізняє хороший антисептичний ефект, речовина підсушує шкіру. Головний недолік цього засобу – відсутність негативного впливу строго на коростяного кліща. Препарат допомагає тільки прибрати реакцію організму на паразитів – свербіж. Цинкову мазь призначають в якості додаткового засобу при лікуванні корости.
Ціна мазі від корости
Одне з головних достоїнств засобів проти корости – коштують вони недорого. Ціна буде нижчою, якщо препарат замовити в інтернет-аптеці. Орієнтовна вартість популярних мазей від корости наступна:
- бензилбензоат, мазь 25 р – ціна від 18 рублів;
- цинкова мазь, 25 р – ціна від 27 р;
- сірчана мазь, 25 р – ціна від 23 р;
- базікало – ціна від 100 р.
Як діє мазь на коростяного кліща
Головне фармакологічна дія будь-якого медикаменту від корости полягає в ліквідації паразитів (кліща). Всі вони мають скабицидными (вбивають збудника), протизапальними властивостями. Кошти з наявністю сірки в складі також надають кератолітичну (розм'якшує) вплив, що підвищує ступінь проникнення речовин більш глибоко в шкіру. Це забезпечує хороший протипаразитарний ефект.
Мазі з наявністю токсичної отрути эсдепалетрина допомагають ефективно позбавлятися від кліщів, вбиваючи їх. Засіб безпосередньо впливає на нейрони центральної нервової системи паразита. Якщо до складу включено ще й пиперонила бутоксид, то фармакодинаміка эсдепалетрина підвищується. Це прискорює процес знищення коростяних кліщів у людини. Використовувати подібні медикаменти рекомендується тільки дорослим. Лікувати дітей таким засобом не рекомендується.
Як застосовувати противочесоточные препарати при лікуванні
Вибір медикаментів даної групи великий, для кожного препарату існує інструкція, але є загальні рекомендації, які підходять для будь-якого ліки при лікуванні корости. Для максимального ефекту від терапії дотримуйтесь наступних правил:
- Перед використанням мазі перевірте шкіру на наявність алергічної реакції на компоненти препарату. Нанесіть його трохи на руку і зачекайте деякий час. Якщо нічого не сталося, то медикамент можна сміливо застосовувати.
- Перед процедурою необхідно прийняти теплий душ. Це допоможе змити частина паразитів (самців), які живуть на поверхні шкіри.
- На уражені ділянки дерми нанести трохи мазі.
- Повторюйте цей алгоритм процедури за схемою, яка написана в інструкції або призначено лікарем.
- Регулярно міняйте одяг, засоби гігієни, постільну білизну. Їх потрібно не просто прати, а дезінфікувати: кип'ятіть речі, гладьте при високій температурі.
- Всі дії можна виконувати тільки чистими руками, тампони або ватки для нанесення мазі не використовуються.
- Стежте, щоб засіб не потрапило в очі, на слизову носа, рота. Якщо це трапилось, негайно промийте область чистою водою у великій кількості.
- Хвороба заразна, тому членам сім'ї слід пройти профілактичний курс лікування.
Кому мазь протипоказана при корості
Думка, що засоби для зовнішнього застосування не мають протипоказань, помилково. Кожен препарат володіє певними обмеженнями по використанню. Мазь від корости теж має рекомендації, коли від неї слід відмовитися:
- при обструктивному бронхіті;
- при підвищеній чутливості до компонентів препарату;
- якщо в анамнезі присутній бронхіальна астма;
- дітям до 3 років;
- вагітним, годуючим мамам (можуть бути винятки, але тільки за узгодженням з лікарем);
- при схильності до алергічних реакцій.
Відео: препарати проти корости
Лікування корости: сірчана мазь, Спрегаль, Медифокс, Бензилбензоат, антибіотики
Відгуки
Сергій, 23 рокиПідхопив коростяного кліща після роботи в піонерському таборі. Спочатку прийняв запалення через укуси комара (влітку справу було), але потім вони почали поширюватися. Сходив до лікаря і отримав «веселий» діагноз – короста. Використовував бензилбензоат разом зі Спрегаль спреєм. Через 4 дні був «як новенький».
Олена, 29 роківНе знаю, де підчепила кліща, помітила проблему, коли вже майже вся права нога свербіла. Друзі порадили бензилбензоат, але не попередили, що він так сильно пече шкіру. Я проводила лікування за дводенної схемою. У перший раз просто щипало, а в другій вже по-справжньому пекло. Зате після цього короста пройшла відразу ж.
Віктор, 37 роківПідхопив кліщів в спортивному залі (спасибі кому-то), і почав було використовувати сірчану мазь від корости, але переносити цей запах не зміг. Надто вже сильно вона пахла, а мені на роботу треба ходити. Порадили скористатися Спрегалем (випускається у вигляді аерозолю). Ніякого запаху, легко наноситься, через 5 днів про коросту забув повністю.