Парацетамол від головного болю допомагає препарат
Парацетамол належить до групи жарознижуючих, знеболюючих нестероїдних протизапальних препаратів. Діюча речовина кошти має ненаркотическое дію. Випускається у формі таблеток, капсул, шипучих таблеток, сиропу або суспензії для дітей, розчину для інфузій та ректальних стеаринових свічок.
Склад і фармакологічна дія
Парацетамол випускається у форматі ректальних супозиторіїв (80 або 150 мг активної речовини), сиропу (120 мг на 5 мл) і таблеток (200 або 500 мг). Діючою речовиною є парацетамол, який чинить аналгезуючу, жарознижувальну та слабку протизапальну дії. Показання до застосування:
- зубна, головний біль;
- жар, підвищення температури тіла.
Ефективність при головному болі
Механізм дії Парацетамолу обумовлений пригніченням синтезу простагландинів, впливом на центр терморегуляції, розташований в гіпоталамусі. Препарат діє на симптом, але не на причину болю. Ненаркотичний анальгетик виявляє болезаспокійливу, протизапальну, жарознижувальну дії. Він швидко і повністю всмоктується, працює вже через 20-60 хвилин після прийому всередину або через півгодини при ректальному введенні.
Як приймати Парацетамол при головному болі
Інструкція говорить, що приймати Парацетамол в якості анальгетика можна довше 3-х днів поспіль. Краще використовувати його разово, щоб організм не «звик». Пити без особливої необхідності таблетки можна – тільки при сильному головному болі, спеці. Якщо ознаки не проходять через 30-40 хвилин, треба звернутися до лікаря, але не підвищувати дозу. Препарат ефективний при головному болю, викликаної гарячкою, запаленням, але не при мігрені, пухлинах мозку.

Правила прийому
Парацетамол від голови з обережністю приймається при порушенні функції печінки, нирок. Інші правила вживання:
- Заборонено поєднання кошти з барбітуратами, Карбамазепіном, Дифеніном, Рифампіцином, Зидовудином, алкоголем, тому що збільшується гепатотоксична дія.
- Особам, схильним до хронічного алкоголізму, пити таблетки не можна.
- Приймати засіб потрібно на повний шлунок, після їжі. При сильному болі і відсутності апетиту треба хоча б з'їсти бульйон, а потім випити таблетку.
- Ліки запивається тільки водою – не можна поєднувати його з соком, кавою, зеленим або чорним чаєм.
Дозування
Разова доза препарату при головному болю у дорослого – 500-1000 мг не частіше 3-4 разів на добу. Парацетамол не приймається довше 2-3 доби поспіль. Добова доза не перевищує 4 р. Шипучі таблетки приймаються пацієнтами старше 15 років з масою тіла більше 50 кг у тому ж дозуванні.
Застосування при вагітності та грудному вигодовуванні
Парацетамол знімає головний біль, але проникає через бар'єр плаценти. Невідомо, чи впливає він негативно на розвиток плода при вагітності – краще обмежити його використання. Активний компонент виділяється з грудним молоком при лактації засіб застосовують з обережністю, після співвіднесення ризику для дитини і користі для матері. Після експериментів на тваринах не виявлено тератогенної, ембріотоксичної, мутагенної дії.
При лікуванні дітей
Для лікування головного болю у маленьких дітей застосовують супозиторії, таблетки, сироп. Їх дозування:
Форма випуску | Сироп | Супозиторії ректальні | Таблетки |
Вік дитини, з якого можна приймати засіб | 2 місяці | 1 місяць для 80 мг, 6 місяців для 150 мг | 6 років |
Дозування | 2,5 мл двічі на добу з інтервалом 4-6 годин | По 3-4 шт. на добу з інтервалами 6 годин, загальна доза 60 мг/кг ваги в день | 250-500 мг 4 рази на добу з інтервалом не менше 6 годин |
Примітка | Вага тіла не менше 4 кг, дитина народжена після 37-го тижня виношування, не довше 3 днів поспіль | Маса дитини не менше 4 кг | Шипучі таблетки приймаються у віці старше 15 років |

Протипоказання і можливі побічні дії
Засіб з обережністю приймається при вагітності, годуванні груддю, синдромі Жильбера, хронічному алкоголізмі.
Пити таблетки Парацетамолу від головного болю протипоказане в наступних випадках:
- непереносимість компонентів складу
- тяжкі порушення функції печінки, нирок;
- захворювання крові;
- відсутність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
Терапевтичні дози препарату добре переносяться. Іноді можливі прояви побічних ефектів:
- нудота, біль у животі;
- підвищений тиск;
- алергія, кропив'янка, шкірний висип, ангіоневротичний набряк, свербіж;
- анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.
При появі побічних реакцій слід відмовитися від прийому засобу, звернутися до лікаря. Передозування препаратом характеризується проявом блідістю шкірних покривів, нудотою, блювотою, анорексією, гепатонекрозом. Показано промивання шлунка, прийом сорбентів.
Відео
★ПАРАЦЕТАМОЛ знімає запалення та знижує температуру. Інструкція, Показання до застосування
Відгуки
Андрій, 37 роківПриблизно раз на місяць з різних причин болить голова. Відразу приймаю таблетку парацетамолу і через 15-20 хвилин починаю відчувати себе чудово. Таблетки підвищують загальний життєвий тонус. Якщо б не його негативна дія на склад крові, брав би Парацетамол частіше. Великий плюс – у дуже низькій вартості.
Катерина, 28 роківП'ю Парацетамол у двох випадках: при головному болю і при симптомах застуди. Допомагає дуже добре, про мігрені забуваєш за півгодини. При застуді ще беру щось специфічне. Не стикалася з побічними ефектами, але дозування потрібно дотримуватися, прийом не більше 2-3 днів.