Ліки від гаймориту

Часто до лікування нежиті ставляться легковажно, вважаючи його симптомом застуди. Між тим, якщо процес запустити, наслідки можуть бути дуже серйозними. Виникають хвороби, які супроводжуються головними болями, утрудненням дихання, підвищенням температури. До них відносяться синусит і гайморит. При перших ознаках необхідно відразу звернутися до лікаря. Тільки він правильно призначить ліки від гаймориту. Іноді, аби наступило поліпшення, потрібне комплексне лікування за певною схемою.

Що таке гайморит і як його лікувати

При гаймориті запалюються пазухи, які розташовуються праворуч і ліворуч від перенісся. Перекривається отвір, який з'єднує їх з носом. Слиз та мікроби залишаються в пазухах. Запалення може мати різні причини, відрізнятися характером протікання. Вірусне це захворювання, бактеріальне або грибкове — у кожному випадку лікар призначає своє ліки від гаймориту.

Хвороба протікає важко, коли запалюються обидві пазухи. Іноді трапляється лівобічний або правосторонній гайморит. При цьому ставати нестерпним головний біль при нахилах і поворотах голови. Крім того, є список характерних симптомів:

  • закладеність носа;
  • підвищення температури;
  • гнійні виділення;
  • розпирання в області носа.

При початковій стадії використовують кошти, що знімають набряк, полегшують дихання. Частіше це судинозвужувальні краплі. Якщо захворювання супроводжує якась інфекція, лікар призначає антибіотикотерапію. Хороші результати дає фізіолікування, яке покращує кровообіг в пазухах. Для цих процедур використовують лазер, електромагнітне поле, електрофорез.

При хронічному гаймориті в слизовій оболонці виникають поглиблення, в яких накопичується гній. Це різко загострює всі симптоми. Для полегшення стану хворого вдаються до проколювання отвори, через яке гній відсмоктується. Однак сучасні медикаментозні засоби дозволяють проводити лікування гаймориту без проколу. До них належать протизапальні антибіотики.

Що буде, якщо не лікувати гайморит? Хронічна форма захворювання дає серйозні ускладнення, які погано лікуються. Можливо запалення кісткової тканини, не виключене зараження крові, хвороби очей, горла. Гайморові пазухи знаходяться недалеко від головного мозку. Є ймовірність, що відбудеться запалення його оболонки — менінгіт і навіть летальний результат.

Методи лікування в домашніх умовах у дорослих

Як вилікувати гайморит назавжди? Для цього важливо в комплексі приймати ліки від гаймориту, народні засоби, виконувати фізіолікування. Важливу роль відіграє профілактика гаймориту. З лікарських засобів популярні:

  • Ринофлуимуцил у вигляді спрею для зняття набряку.
  • Краплі в ніс Нафтизин для полегшення дихання.
  • Гормональний засіб Полидекс у вигляді спрею покращує відтік гною.
  • Синупрет п'ють у вигляді таблеток — це гарне противірусний засіб.

Краплями в ніс

При гаймориті не варто займатися самолікуванням. Навіть краплі слід застосовувати за призначенням лікаря. Є ліки, від яких легше дихати — це судинозвужувальні засоби Нафтизин, Галазолін. При гострій формі допомагає Полидекс — ліки з антибактеріальними властивостями. Воно звужує судини і зменшує запалення, пригнічує активність мікробів. Швидко знімають набряк краплі в ніс з антибіотиком — Неолицин.

Ефективний результат дають складні краплі в ніс — Синуфорте. Препарат діє миттєво. Зменшується набряк, розріджується гній. Хворому відразу стає легше. Синуфорте — це краплі від гаймориту на основі цикламена. Завдяки тому, що застосовано натуральну сировину, вони мають високу ціну. При лікуванні використовують і більш дешеві аналоги — Гайморин, Салхино.

Антибіотиками

Які антибіотики пити при гаймориті? Ці ліки призначають при сильному запаленні, високій температурі, гнійних виділеннях. Антибіотики приймають у вигляді таблеток, суспензій, уколів. Вони не тільки борються з хворобами, але і запобігають ускладненням. Один з найбільш ефективних з них — Амоксицилін. Для дітей хороший ефект дає антибіотик місцевої дії — Биопарокс.

Антибіотики допомагають лікувати гайморит, викликаний мікробами. Його не призначають, якщо причина хвороби алергія або грибкові інфекції. Варто уважно поставитися до призначення препаратів, тому що застосування антибіотиків має протипоказання:

  • вагітність;
  • захворювання печінки, нирок;
  • годування дитини груддю;
  • алергія на компоненти препарату.

Назальними спреями

Назальні спреї як ліки від гаймориту слід приймати, тільки якщо їх призначив лікар. Ці засоби викликають звикання, тому їх не використовують більше двох тижнів. Препарат вводять у кожну ніздрю, іншу при цьому затискають. По впливу на організм спреї ділять на 5 груп:

  • судинозвужувальні;
  • сольові;
  • на основі кортикостероїдів;
  • гормональні;
  • комплексні.

Судинозвужувальні ліки знімають набряк і відновлюють дренаж з пазух. До них відносяться: Ринофлоимуцил, Ксимелин. Сольові назальні спреї служать для промивання носа, зменшення набряку. Пазухи очищаються від бактерій. У цій групі препарати Аквамаріс, Аквалор. Спреї, що містять кортикостероїди, зменшують набряк, покращують вентиляцію пазух. Сюди відносяться Альдецин, Назарел.

Гормональні спреї покращують відтік гною, зменшують набряк. Діють місцево, тому їх дозволено застосовувати навіть при лікуванні дитини. Це ліки Авамис, Назанекс. Препаратом комплексної дії вважається Синуфорте. При його застосуванні пазухи швидко очищаються, хворому стає краще. Комплексне засіб ІРС-18 підвищує імунітет.

Іншими лікарськими препаратами

Сильний головний біль при гаймориті полегшується парацетамолом, ібупрофеном. При алергічному гаймориті часто важко встановити причину, тому приймають ліки для підвищення імунітету. Незамінне при лікуванні гаймориту промивання. Воно видаляє слиз з пазух. Чим промивати ніс при гаймориті? Відмінні результати дає розчин фурациліну, настої трав.

Гомеопатичними засобами

Ефективний метод при лікуванні гаймориту — використання гомеопатичних препаратів. Ці ліки популярні тому, що не мають побічних ефектів. Вони мають дуже малу концентрацію діючих речовин, тому потрібен тривалий час для їх застосування. Використання цих ліків від гаймориту більш ефективно при хронічній формі захворювання.

Лікар підбирає діюча речовина препарату залежно від симптомів:

  • Арсеникум (миш'як) призначають при пекучого болю, нудоти і блювоти.
  • Белладонна (красавка) застосовується при болі в очних ямках і надбровьях, яка посилюється при нахилах.
  • Біхромат калію — при гнійних виділеннях.
  • Ртуть знімає головний біль, чутливість при дотику.

Народними засобами

Крім консервативних способів лікування ліками, які продають в аптеках, є народні засоби. До них відносяться:

  • Промивання носа розчинами соди, прополісу.
  • Прогрівання звареними круто яйцями.
  • Інгаляції за допомогою небулайзера з ліками або настоями трав.
  • Компреси з настою лаврового листа.
  • Закопування ментолового масла.

Дізнайтеся, як вибратикраплі в ніс з антибіотиком.

Відео: лікування гаймориту у дітей

До лікування гаймориту у дитини варто поставитися серйозно. Чому він виникає у дітей, і обов'язково ставити уколи. Потрібно лягати в лікарню чи допоможе лікування вдома. Чому при діагностиці немає сенсу робити рентген. Допомагає прокол в лікуванні. На що звернути увагу, коли у дитини затяжний нежить. Перегляньте відео, і вам багато що стане зрозумілим.

Відгуки про засоби для гаймориту

Яна, 25 роківЗахворіла гайморитом на 3 місяці вагітності. Боялася, що ліки можуть нашкодити дитині. Гінеколог порадила промивання морською сіллю. Спочатку боялася робити процедуру. Але дуже здивувалася, коли побачила, скільки вимивається слизу. Через 5 днів ніс почав добре дихати, голова перестала боліти. Раджу використовувати матусям.
Ганна, 30 роківЗахворіла дочка, лікар поставив діагноз гайморит і призначив лікування антибіотиками. Я згадала бабусин засіб. Зварила 2 яйця і в гарячому вигляді, через серветку, доклала до носа. Після прогрівання дитина став дихати вільніше. Покращився відділення слизу. Раджу лікуватися комплексно, крім ліків використовувати і народні методи.
Ольга, 45 роківУ мене хронічний гайморит. Мучили головні болі, які посилювалися при нахилах. Переслідував запах гною. Робили хворобливе проколювання, лікар призначив антибіотики. Після курсу уколів стало значно краще. Нікому не раджу займатися самолікуванням гаймориту. Краще сходіть до лікаря, він підкаже, як лікуватися правильно.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!