Припливи спеки у жінок - причини. Чому виникає відчуття жару в тілі при нормальній температурі

Деяких представниць слабкої статі хвилює неприємне відчуття, коли в один момент стає гаряче в усьому тілі, посилюється потовиділення, виникає внутрішній дискомфорт і косметичний дефект. Жіночі припливи мають ряд причин, але не повинні залишатися без належної уваги. Участь спеціаліста вітається.

Що таке припливи у жінки

Почуття внутрішнього дискомфорту, яке несподівано поширюється на все обличчя, в медичній практиці називається припливами. Такий симптом властивий представницям слабкої статі в переддень клімаксу. Періодичні напади жару і пітливості у жінок є несподіваними, раптовими, при цьому доповнюються прискореним серцебиттям, порушеним диханням, слабкістю, запамороченням і нестерпним головним болем. Виникнення такої симптоматики стає передумовою до швидкого початку періоду менопаузи, який може тривати не один рік.

Чому бувають припливи у жінок

Пацієнтка самостійно не може зрозуміти, чому виникають такі сильні припливи. А ось дільничний гінеколог здатний донести до неї суть процесу, який стартував в її організмі після 45 років. Наприклад, якщо клімакс переважає в легкій стадії, число нападів – не більше 10, для середнього ступеня патології характерні 20 епізодів, для важкої – понад 20.

Коли стає дуже жарко, жінка повинна знати причину таких змін у загальному самопочутті. Частіше передує такому патологічного процесу гормональна перебудова, коли відбувається зниження рівня статевих гормонів до критичної межі. Естрогени впливають на центр терморегуляції головного мозку, а надходження помилкових сигналів змушує організм скидати зайве тепло. Цей непередбачений процес доповнюється почервонінням особи, посиленим потовиділенням, розширення дрібних кровоносних судин.

Приливи при клімаксі

Якщо внутрішня «гарячка» жіночого організму припадає на вік 45-50 років, лікарі не виключають клімактеричні припливи. Тіло починає «горіти» унаслідок перебудови гормонального фону, а жінка колись репродуктивного віку перебуває в періоді менопаузи. Їй жарко зсередини, періодично кидає в холод, а відбувається це в самий несподіваний момент.

Стан вкрай неприємне, проте його складно уникнути без залучення додаткової медикаментозної терапії за наполяганням лікаря. Щоб клімакс не вплинув на якість життя, пацієнтці належить приймати синтетичні гормони, які нормалізують потовиділення, врегулюють протягом крові по судинах, позбавляють від інших неприємних симптомів наближення менопаузи.

Причини припливів у жінок крім клімаксу

Не завжди сильний жар всередині стає початком тривалого періоду менопаузи, з'являється такий неприємний ознака і при інших аномальних станах жіночого організму. Наприклад, це може бути наслідок вживання гарячої їжі, окремих медикаментів або суха спекотна погода, проте лікарі не виключають інші, більш небезпечні причини припливів у жінок крім клімаксу. Патогенні фактори наступні:

  • артеріальна гіпертонія;
  • атеросклероз;
  • наявність злоякісних пухлин;
  • інфекційні захворювання;
  • алкоголізм;
  • надмірна вага, ожиріння.

Припливи перед місячними

У такий непростий час для жінки може виникнути відчуття жару в тілі при нормальній температурі. Цей симптом носить тимчасовий характер, а його дія закінчиться на 2-3 день менструації. Так що необхідно пережити пару діб без додаткового прийому медикаментів, щоб на місяць більше не турбували припливи перед місячними. Це наслідок короткочасних гормональних змін, які доповнюються болем у спині та попереку, нудотою і почервонінням шкіри. Якщо причина припливів у жінок полягає в особливості менструального циклу, немає приводу для паніки.

Припливи жару при неврозі

Якщо починає кидати в жар, не виключено, що це наслідок емоційного перенапруження. Шкіра сильно червоніє, в горлі пересихає, присутній слабкість і не тільки. Поява характерних нападів не виключено, навіть у нічний час. Це результат сильного емоційного потрясіння, яке відносно недавно довелося пережити жінці. Неприємні припливи жару при неврозі доповнюються наступними симптомами:

  • висока температура;
  • судоми;
  • напади мігрені;
  • нудота, блювання;
  • м'язова слабкість.

Припливи вночі у жінок

Якщо кидає в жар, пацієнтці однозначно потрібна допомога фахівця. Починаються такі зміни з легкого нездужання, а закінчуються постійними нападами, які не вщухають вночі. Частіше це приливи при менопаузі, які поширюються на область голови та шиї. Вранці неприємні симптоми проходять, але у фазі сну знову нагадують про себе. Різкий стрибок і спад температури призводить до загальної слабкості, порушує фазу сну, робить жінку в такому стані нервової і вкрай дратівливою.

Вже знаючи, чому при клімаксі кидає в жар, важливо чітко розуміти, що такі нічні пригоди не завжди пов'язані з віковими змінами гормонального фону. Іноді вони стають невтішним наслідком впливу фізіологічних та патологічних факторів. Причини появи вкрай небажаних припливів вночі у жінок можуть бути наступні:

  • втома за цілий день;
  • емоційне потрясіння;
  • несприятливі умови для сну;
  • вживання важкої їжі перед сном;
  • затхле повітря в спальні;
  • симптоми ГРВІ, застуди, харчового отруєння.

Приливи при онкології

Якщо напади будуть продовжуватися навіть після тривалої інтенсивної терапії з участю гормональних препаратів, не виключено, що причини проблеми зі здоров'ям більш глобальні. Коли пацієнтка систематично п'є ліки, але вони не допомагають, і як і раніше турбують припливи жару у жінок – причини можуть полягати у присутності злоякісних новоутворень.

Визначити вогнище патології складно, потрібно провести детальне клінічне обстеження всього організму, а при виявленні пухлини обов'язково виконати біопсію, кольпоскопію для подальшого виявлення структури уражених тканин. Приливи при онкології проявляються не відразу, частіше це відбувається при захворюванні другої, третьої та четвертої стадії.

Відео: причини припливів

Проблема зі здоров'ям. Приливи

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!