Генномодифіковані продукти харчування. Список гмо - генномодифікованих продуктів, їх вплив на людину
У прагненні знайти рятівний засіб від голоду людство винайшло генетично модифіковані продукти. Збільшення населення планети більше не являє собою загрозу завдяки унікальному відкриття. Людина вперше взяв під контроль найважливішу функцію природи – процес еволюції за допомогою ГМО, забезпечуючи зростаючу потребу в їжі. Але у явища, яке в рази збільшує випускаються обсяги продуктів, є і зворотна сторона. Про неї творці технології воліють замовчувати, а виробники такої їжі підраховують нечуваний прибуток.
Що таке генетично модифіковані продукти та їх отримують?
Їжа з генетично модернізованими інгредієнтами поширюються по всьому світу стрімко. Вирощування аналогів обходиться в три-чотири рази дешевше, ніж натуральної продукції, при цьому відсутній ризик повної або часткової втрати врожаю. Від США і Канади до Китаю – ось географія поширення трансгенних культур, які засівають на площі рівній 170 млн. акрів. Що ж лежить в основі фантастичної розробки генної інженерії?
Генетично модифіковані продукти являють собою результат технології, яка допомагає змінити спадкові ознаки у тварин або рослин. Одержуваний новий вид містить змінену ДНК, поєднуючи код біологічної пам'яті кількох організмів. У природи немає таких механізмів, а людство знайшло спосіб, як додавати фрагменти ДНК одного організму в інший.
Користь генетично модифікованих продуктів
Відкриття унікальної технології (ГМО) несло неймовірні перспективи. Збулися райдужні надії людини перемогти голод, і мало хто замислювався про ризик. Продукція з позначкою ГМО спочатку не викликала занепокоєння, тому що унікальна технологія допомогла значно підвищити врожайність. Нові властивості, щеплені тваринним і рослинним організмам культурам, забезпечили геномодифікованих продуктів стійкість до захворювань, низьких температур, інсектицидів.
Новинки з ГМО розділили на два табори вчений середу, а потім і весь світ. Спір про користь або шкоду трансгенів не замовкає, дослідження проводяться одне за іншим. Але який вплив і які наслідки несе з собою вирощування, вживання генномодифікованих продуктів, поки з повною впевненістю довести не здатен ніхто. Обережність у кількості споживаних товарів з маркуванням ГМО – ось що залишається пересічному споживачеві, який слідкує за якістю їжі і прагне до здоров'я.
Список продуктів харчування, що містять ГМ-інгредієнти
Дослідницький шлях у пошуках правди про шкоду або користь генетично модифікованої їжі поки обмежений тимчасовими рамками. З моменту появи унікальної технології минуло два десятиліття, а цього мало, щоб з точністю сформулювати висновки. Виникнення розробки генної інженерії (ГМО) здатне вирішити глобальну проблему людства, покриваючи потреби в їжі, але одночасно викликаючи сумніви щодо безпеки для здоров'я.
Серед найпоширеніших побоювань – ризик виникнення раку, харчової алергії, зниження імунітету, мутації від вживання продуктів. Тому, поки немає офіційних досліджень підтверджують або спростовують ці висловлювання, варто уважно ставитися до вибору продуктів з позначкою ГМО. Їх на магазинних полицях не так і мало, оскільки багато містять сою, а половина її являє собою модифікований на генетичному рівні урожай.
Частіше інших у списку товарів харчової промисловості, що містять ГМ-інгредієнти, фігурують наступні продукти:
- рис,
- горох,
- картопля,
- кукурудза,
- м'ясо,
- молочні продукти,
- мед,
- помідори,
- ріпак,
- рослинна олія,
- соя,
- цикорій.
Шоколадки Кіт-кет, Марс, Мілки Вей, Твікс, Снікерс, цукерки М&М, пластівці Корн Флейкс, напій Несквік, чаї Бесіда і Ліптон, чіпси Лейс і Принглс, газована вода 7-up, Кока-кола – все це поширені в продажу продукти з генномодифікованими інгредієнтами, які повинні бути позначені абревіатурою ГМО. До великого списку примикають майонез Кальве і Делмі, кетчуп Хейнтц, приправи Кнорр, Маггі, маргарини Делмі, Пампушка – продукти, перенасыщщенные шкідливими ГМО.
Розпізнати походження продуктів, виставлених на прилавках магазинів, пересічному споживачеві непросто. За зовнішнім виглядом генетично модифікована їжа (товари з ГМО) майже нічим не відрізняється від натуральної, але є секрет: якщо овочі або крупи виглядають ідеально, без єдиної вади, то з великою часткою ймовірності перед вами ті самі товари з ГМО. Необов'язково, що виробники або продавці поставлять мітку їх відповідним маркуванням, але овочі, фрукти без запаху – це привід насторожитися.
Барвники, підсолоджувачі, що структурують речовини (соя, кукурудза) зустрічаються в складах різних харчових груп, серед яких кондитерські вироби з ГМО. Тому ласощі – торти, печиво, рулети – варто готувати вдома, скоротити купівлю або повністю відмовитися від напівфабрикатів. Намагайтеся не купувати дешевих продуктів, оскільки вони можуть містити генетично модифіковані інгредієнти, обмежте кількість відвідувань ресторанів швидкого харчування.
Відео: чим небезпечні ГМО для здоров'я людини?
Поки одні вчені заявляють про те, що продукти ГМО не представляють небезпеки для здоров'я людини, інші – проводять дослідження в спробі довести зворотне. Існує думка, що про перші результати вживання в їжу трансгенних продуктів людство дізнається через два покоління. Терміни чималі, як і рівень побоювань, тому що технологія, яка представляє собою унікальну розробку генної інженерії, загрожує людству повним вимиранням. Про небезпеку продуктів ГМО і як вони впливають на здоров'я людей, ви дізнаєтесь з відео нижче:
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!