11 кращих способів видалення волосся на обличчі
- 1. Чому у жінок ростуть волосся на обличчі
- 2. Видалення волосся назавжди
- 2.1. Лазер
- 2.2. Фотоепіляція
- 3. Способи видалення волосся тимчасово
- 3.1. Ваксинг
- 3.2. Шугарінг
- 4. Як позбутися від волосся на обличчі в домашніх умовах
- 4.1. Ручний епілятор
- 4.2. Пружина
- 4.3. Вищипування
- 4.4. Трейдинг
- 5. Народні засоби для видалення волосся
- 6. Відео
Рослинність на обличчі – це проблема багатьох жінок. Темні волоски викликають комплекс неповноцінності, невпевненість у собі. Прибрати зовнішній дефект можна спеціальними приладами і пристосуваннями, домашніми і салонними процедурами. Попередньо необхідна консультація косметолога.
Чому у жінок ростуть волосся на обличчі
Небажані волосся на обличчі – це і естетичний дефект, і симптом захворювань. Їх зростання посилюється при статевому дозріванні дівчаток-підлітків, вагітності, клімаксі, коли в жіночому організмі відбувається природна перебудова гормонального фону. Відомі інші провокуючі фактори:
особливості харчування (свинина, яловичина, яйця, тофу, м'ясо птиці);
- прийом медикаментів (кортикостероїдів, оральних контрацептивів);
- спадковий фактор (генетична схильність);
- нервові потрясіння, депресія, стрес;
- порушення функцій ендокринної системи (гіпертиреоз);
- онкологічні хвороби.
Видалення волосся назавжди
Краще не голити небажані волосся, інакше вони швидше ростуть, стають жорсткими, темними. Після використання бритви жінка стикається з проблемою щетини. Хороше рішення – епіляція на обличчі, яку пропонують в салоні краси.
Під час сеансу волоски можна видалити разом з цибулиною, тому повторно вони не виростають (зникають назавжди).
Лазер
Пучок світла впливає на волосяний фолікул. При високій температурі ріст волосся зупиняється, цибулина руйнується. Позитивні зміни в зовнішності помітні після першої процедури. Кількість сеансів лазерної епіляції залежить від інтенсивності росту волосся на обличчі, варіюється від 3 до 8 процедур. Характеристики:
Протипоказання: герпес, інфекції, цукровий діабет, онкологія, вагітність, лактація, шкірні травми, родимки і пігментні плями, варикозна хвороба, порушення згортання крові (гемофілія).
- Плюси: швидкість видалення волосся на обличчі, відсутність побічних ефектів і болю під час сеансу, антибактеріальну і протизапальну дію на оброблювані зони.
- Мінуси: висока ціна лазерної епіляції, медичні протипоказання.
- Ціна: від 1300 рублів за 1 сеанс.
Фотоепіляція
Небажані волосся на обличчі видаляють світловими імпульсами різної тривалості. Метод фотоепіляції безболісний, пацієнтка відчуває легке поколювання. Світлові спалахи підвищують температуру у волосяних фолікулах до 80 градусів. Капіляри закупорюються, порушується локальне кровопостачання, цибулина атрофується. Проводять від 3 до 8 сеансів. Характеристики:
Протипоказання: захворювання шкіри, пігментні плями, родимки, рубці, кардіостимулятор, засмага, цукровий діабет, варикоз, гемофілія, лактація, вагітність, вік до 16 років.
- Плюси: мінімальний ризик травми епідермісу і приєднання вторинної інфекції, ефект омолодження шкіри.
- Мінуси: поверхневі опіки, ефективність методу тільки для темних волосків з високою концентрацією меланіну, ризик алергічної реакції.
- Ціна: 4 тис. рублів за все обличчя (1 процедура)
Елос-епіляція
Ця дорога процедура поєднує вплив біполярного струму і світлового імпульсу. Вона набагато ефективніше, ніж лазерна епіляція. Видалити волосся на обличчі таким способом можуть брюнетки і блондинки. Елос-епіляція створює високу температуру в самій цибулині, руйнує фолікул, припиняє ріст непотрібних волосків. Косметологи призначають від 2 до 5 процедур. Характеристики:
- Протипоказання: системні захворювання крові, ураження нервової системи, металеві імплантати, аутоімунні хвороби (червоний вовчак, цукровий діабет), гіпертонія, порушення згортання крові.
- Плюси: безболісне видалення всіх типів волосся, відсутність побічних явищ і ускладнень, висока ефективність, швидкий результат.
- Мінуси: висока ціна, медичні протипоказання.
- Ціна: 1-2 тис. рублів за видалення «вусиків».
Електроепіляція
Це прогресивний метод апаратної косметології, де волосяна цибулина остаточно руйнується під впливом низьковольтного електричного струму. Електроепіляція використовують проти рослинності на щоках, над верхньою губою, в області чола. Кількість процедур залежить від проблемної зони: на лобі волосся можна видалити за 3-4, бровах – за 2, щоках і підборідді – за 4-6 сеансів. Характеристики:
- Протипоказання: хвороби серцево-судинної системи, шкірного покриву, дисфункції щитовидної залози, цукровий діабет, гемофілія, онкологія, вагітність, лактація, схильність до алергії.
- Плюси: миттєвий результат, можливість застосування на різних ділянках тіла, підвищення пружності, омолодження шкіри.
- Мінуси: висока вартість, болючість методу.
- Ціна: від 500 до 1500 рублів за 1 сеанс.
Способи видалення волосся тимчасово
З допомогою депіляції тимчасово видаляють рослинність на обличчі. Вивести вдається тільки підносяться над поверхнею шкіри волоски, а цибулина продовжує активне зростання.
Для багатьох дівчат і жінок звичніше і дешевше 1 раз в 2-3 тижні відвідувати косметолога, ніж боротися з небажаною рослинністю на обличчі методами апаратної косметології.
Ваксинг
Волосся на обличчі видаляють спеціальною воскової сумішшю. Процедуру проводять в салоні краси або домашніх умовах. На зону підвищеної рослинності завдають рідку, теплу суміш, зверху по всій довжині кріплять смужки. Коли віск застигає, його прибирають з шкіри шляхом відриву смужки проти росту волосся. Найчастіше таким способом голять ноги, на обличчі ваксинг залишає роздратування. Для тимчасового результату вистачає 1 процедури, через 2 тижні сеанс повторюють. Характеристики:
- Протипоказання: порушення цілісності шкіри, інфекційні процеси, непереносимість компонентів воскової суміші, варикозна хвороба, порушення згортання крові, цукровий діабет, онкологія, важкі форми серцево-судинних захворювань, ендокринні захворювання.
- Плюси: 2-тижневий результат, відсутність гематом, виконання депіляції в домашніх умовах, бюджетне рішення.
- Мінуси: хворобливість процедури, алергію та подразнення шкіри, врослі волоски, протипоказання.
- Ціна: 500-1200 рублів за 1 сеанс.
Шугарінг
Депіляція цукровою пастою відрізняється від ваксінг технологією. На проблемну зону наносять шар теплої тягучою карамелі, очікують її застигання, видаляють за напрямком росту волосся. Отриманий результат зберігається 3-4 тижні, після сеанс повторюють. При підготовці до шугарінгу індивідуально визначають техніку (мануальна або бандажна) і консистенцію цукрової пасти (м'яка, середня, щільна). Характеристики:
- Протипоказання: бородавки, родимки, папіломи і пігментні плями в зоні обробки, інфекційні процеси, механічне пошкодження і нагноєння шкірного покриву, фурункульоз, цукровий діабет, онкологія, епілепсія, вагітність, лактація, вік до 16 років.
- Плюси: натуральний склад цукрової пасти, доступна ціна, видалення волосся в домашніх умовах, хороша переносимість.
- Мінуси: почервоніння, подразнення шкіри, короткочасний ефект, медичні протипоказання.
- Ціна: 800-1800 рублів за 1 сеанс.
Як позбутися від волосся на обличчі в домашніх умовах
Для домашньої боротьби з непотрібною рослинністю на обличчі традиційно використовують пінцет, щільну нитка, пружину або ручний пристрій. Косметичні процедури затратні за часом, але якісно прибирають зайві волоски на 2-4 тижні, не вимагають фінансових витрат, добре переносяться.
Ручний епілятор
Конструктивно – це пружинка з двома рухомими ручками. Прилад щільно притискають до проблемній зоні, спочатку здавлюють, потім послаблюють ручки. Якщо волоски потрапляли в пружину, його різко отдергивают. Процедура видалення волосся займає від 40 хвилин до 1,5 години і більше. Процес тривалий, жінки віддають перевагу ручному електричний епілятор. Характеристики пружинки:
- Плюси: низька ціна, відсутність подразнення і запалення після сеансу, мінімальний ризик ускладнень.
- Мінуси: болючість депіляції, незручність застосування, необхідність повторення сеансу кожні 2 тижні.
Пружина
Пружною металевою пружиною спочатку доторкаються до проблемних зон на шкірі, потім обертають, видаляють пушкове волосся. Жінка відчуває легке пощипування, дискомфорт, хворобливі відчуття. Можливе тимчасове почервоніння шкіри. Косметологи вважають пружинку морально застарілим пристосуванням для депіляції, але її ефективність не викликає сумнівів. Характеристики:
- Плюси: простота, багаторазовість застосування, автономність, 99-відсотковий результат, вартість, відсутність побічних ефектів.
- Мінуси: подразнення епідермісу, врослі волосся.
Вищипування
Спосіб видалення волосся на обличчі дешевий, але рослинність з'являється швидше. Процедура затратна за часом, вимагає регулярної корекції. Висмикують Волоски пінцетом: спочатку підцепляють, потім різко вищипують. Характеристики:
- Плюси: короткочасний ефект, застосування в домашніх умовах, простота процедури, бюджетний варіант.
- Мінуси: ризик виникнення щетини, врослого волосся.
Трейдинг
Ефективної азійських методикою видалення волосся на обличчі незалежно від причини їх появи є трейдинг. Непотрібну рослинність прибирають щільної бавовняної ниткою. Частіше процедуру проводять для корекції брів, видалення гармата над верхньою губою. Характеристики:
- Плюси: безпека і нешкідливість, поліпшення структури волосся, довговічний результат для будь-якого типу шкіри, відсутність місцевого подразнення, бюджетне рішення.
- Мінуси: необхідність досвіду для проведення сеансу, ризик травмування шкіри, необхідність регулярної корекції через 2-3 тижні.
Народні засоби для видалення волосся
Домашні методи видалення рослинності на обличчі діють вибірково. Популярні народні засоби з рецептами:
- Шкаралупу і перегородки волоських горіхів залийте 150 мл 70% спирту. Наполягайте в темному місці 7 днів. Щодня протирайте спиртовим розчином проблемні зони світлих або темних волосся на обличчі. Курс – до 3 тижнів.
- Змішайте по 5 г касторки і нашатирного спирту, додайте 2 г йоду. Залийте склад 35 мл води, перемішайте. Обробляйте проблемні зони 2 рази/добу, не змивайте водою.
- Розчиніть в 1 склянці окропу 1 ст. л. харчової соди, перемішайте. Змочіть розчином ватний диск, прикладіть до проблемній зоні, накрийте поліетиленом, зафіксуйте пластиром. Не знімайте компрес на всю ніч. Вранці вмийтеся теплою водою. Процедуру проводите до зникнення зайвої рослинності на обличчі.
- Спаліть шкаралупу волоського горіха. Помістіть золу в скляну ємність, додайте стільки води, щоб вийшла густа паста. Залиште складу в холодильнику на 12 годин. Готову суміш нанесіть на проблемні зони 2-3 рази на добу, не умивайтеся після цього 20 хвилин. Процедуру проводите щодня до зникнення рослинності на обличчі.
- В однакових пропорціях з'єднайте перекис водню і сік лимона. Змочіть спонжік, прикладіть до проблемній зоні, не прибирайте 20 хвилин. Для знебарвлення волосся користуйтеся розчином 2 рази за добу до повного випадіння непотрібних волосків. Після сеансу використовуйте дитячий гіпоалергенний крем, будь зволожуючий засіб.
Відео
OMG: ВИДАЛЕННЯ ВОЛОССЯ НА ОБЛИЧЧІ. ЯК ПРИБРАТИ ЖІНОЧІ ВУСИКИ?
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!