Маска для волосся з вітамінами: домашні рецепти
- 1. Користь вітамінів для волосся
- 1.1. Сполучуваність
- 2. Правила використання масок для волосся з вітамінами
- 3. Вітамінні маски для волосся проти ламкості і сухості
- 4. Вітамінна маска від випадіння волосся
- 5. Для росту волосся
- 6. Для блиску і шовковистості
- 7. З вітаміном Е
- 8. З вітаміном В1
- 9. З вітаміном А
- 10. Відео
Зовнішність – перше, що оцінюють люди при знайомстві, а зачіска є її важливою складовою. Якщо у людини доглянуті і густе волосся, незалежно від довжини, вони будуть позитивно впливати на імідж. Для запобігання облисіння трихологи рекомендують використовувати вітамінні маски. Приготувати засіб проти випадіння волосся можна самостійно або придбати в аптеці вже готовий для нанесення складу.
Користь вітамінів для волосся
Всі органи людини мають потребу в поживних речовинах. Волосся не є винятком з цього правила. Вітаміни допомагають зберегти їм пружність і здоровий зовнішній вигляд. Завдяки застосуванню масляних субстанцій локони набувають блиск, гладкість, пружність. Підбираючи рецепт домашньої маски, необхідно врахувати, як певні групи вітамінів впливають на кортекс, кутикулу, пухку волокнисту сполучну тканину. При приготуванні засобів проти алопеції застосовують такі речовини:
- Ретинол (А). Перешкоджає облисіння, зміцнює волосяну цибулину і коріння. Відіграє важливу роль у синтезі колагену.
- Нікотинова кислота/Ніацин (РР). Продовжує життя волосяних цибулин, запобігає появі сивини.
- Тіамін (В1). Прискорює ріст кутикули і кортекса, зміцнює зовнішній волосяний шар.
- Токоферол (Е). Підсилює вироблення еластину, збільшує тривалість життя волосяних цибулин, активізує зону кератинізації.
- Піридоксин (В6). Запобігає поява лупи, свербіння, нормалізує вироблення шкірного сала.
- Ціанокобаламін (В12). Стимулює ріст волосся, зволожує шкіру голови.
- Аскорбінова кислота (С). Покращує кровообіг, підсилює живлення волосяних цибулин, нормалізує вміст вологи в кератиновом шарі.
- Фолієва кислота (В9). Стимулює ріст і регенерацію клітин, зміцнює волосяні цибулини, прискорює загоєння мікротравм шкіри голови з-за розчісування.
- Біотин (В7). Застосовується в лікуванні алопеції. Речовина збільшує синтез кератину, надає волоссю блиск.
Сполучуваність
Дія нікотинової кислоти повністю нейтралізується ціанокобаламіном. Вітамін С потрібно додавати в домашні засоби безпосередньо перед нанесенням, оскільки при контакті з киснем він втрачає корисні властивості. Всі корисні речовини В-групи несумісні з аскорбіновою кислотою. Не можна змішувати тіамін з ціанокобаламіном, оскільки це призведе до появи алергії. Дозволено поєднувати один з одним такі вітаміни:
- ретинол з аскорбіновою кислотою і токоферолом;
- рибофлавін (В2) з ретинолом;
- піридоксин та ціанокобаламін;
- інозитол (В8) з токоферолом;
- біотин з ціанокобаламіном, пантотенової, нікотинової та фолієвої кислотою.
Правила використання масок для волосся з вітамінами
Перш ніж готувати засіб, необхідно зробити тест на алергію. Для цього потрібно на ділянку тіла, де шкіра більш тонка (лікоть, зап'ясті), нанести потенційні алергени. Часто реакцію викликають ефірні масла і прянощі (кориця, червоний перець тощо). Якщо на місці нанесення речовини з'явилася висипка, то його треба виключити з рецепту. При приготуванні і використанні масок для волосся необхідно дотримувати наступні вимоги:
- Всі компоненти треба перемішувати до однорідної маси.
- Деякі різновиди масок (гірчична, перцева) викликають роздратування шкірних покривів, яке можна переплутати з алергією. При виникненні цього симптому рекомендується змити суміш з допомогою води і м'якого шампуню (без силікону).
- В залежності від складу і консистенції, маску наносять на сухі, або на трохи вологе чисте волосся.
- Використовувати засіб треба відразу після приготування, оскільки вітаміни при контакті з повітрям швидко руйнуються.
- Після нанесення вітамінної суміші волосся слід обернути харчовою плівкою або надіти шапочку для душу, а зверху – шапку або спеціальний ковпак. Це посилить дію маски.
- Тримати масляні суміші на голові слід 1,5-2 години, а суміші з дратівливими компонентами – 15-20 хвилин. Виняток становлять маски, приготовані з використанням рослинних олій і приправ/прянощів. Їх можна тримати на голові близько 60 хвилин.
Вітамінні маски для волосся проти ламкості і сухості
Посічені кінчики – проблема, знайома багатьом жінкам, часто роблять укладку за допомогою праски, фени, плойки. Волосся з-за механічного та термічного впливу стають ламкими і сухими. У підсумку замість красивих локонів після чергової процедури дами отримують зачіски, повністю позбавлені будь-якого обсягу і краси. Маска для волосся з вітамінами в ампулах допоможе відновити кутикулу і кортекс. Приготувати її можна по одному з чотирьох рецептів:
- Велику ложку гірчиці треба змішати з 150 мл кефіру, а потім додати до однорідної суміші 1 жовток, чайну ложку меду, ампулу нікотинової кислоти, 5 г мигдалевого або реп'яхової олії. Готовий засіб слід рівномірно розподілити по всій довжині волосся. Змивати суміш треба через годину. Для додаткового зволоження окремо на кінчики можна нанести рослинне масло. Засіб використовують 2 рази в тиждень. Курс терапії становить 30 днів.
- Столову ложку пивних дріжджів слід змішати з жовтком, столовою ложкою меду, реп'яхової олії і ампулою вітаміну В12. Суміш наносять на корені і тримають на голові 1-1,5 години. Проводити процедуру потрібно кожні 3 дні протягом 1 місяця.
- Ампулу піридоксину і тіаміну необхідно змішати з 2 капсулами алое, жовтком і столовою ложкою меду. Суміш необхідно масажними рухами втерти в шкіру голови, а частину, рівномірно розподілити по всій довжині волосся. Засіб змивають через 1-1,5 години.
- Столову ложку червоного перцю додають до вмісту однієї ампули вітаміну В12. Отриманий засіб наносять на шкіру голови масажними рухами. Суміш необхідно змити м'яким шампунем через 10-15 хвилин. Повторювати процедуру слід 1 раз на тиждень протягом 1,5 місяців.
Вітамінна маска від випадіння волосся
Засоби поділяються на зміцнюючі і активізують кровотік. Останні містять подразнюючі речовини. Вітамінна маска для волосся від випадання на основі піридоксину допоможе активувати сплячі цибулини. Щоб її приготувати, потрібно змішати 2 столові ложки реп'яхової олії, попередньо розігрітого на водяній або паровій бані, і 1 ампулу вітаміну В6. Суміш слід нанести на шкіру, а потім утеплити голову. Засіб змивають через 1-1,5 години. Процедуру повторюють 2-3 рази на тиждень протягом 2 місяців. Для зміцнення волосяних цибулин можна зробити наступні маски:
- 2 столових ложки спиртової настоянки пекучого перцю, вміст однієї ампули ціанокобаламіну та біотину змішують, а потім втирають в шкіру голови, ближче до коріння. Для посилення ефекту надягають поліетиленову шапочку. Засіб змивають через 15-20 хвилин. Процедуру повторюють кожні 3 дні. Курс терапії необмежений.
- Велику ложку обліпихової, мигдального і реп'яхової олії змішують з чайною ложкою лимонного соку, меду, вміст ампули ціанокобаламіну і одним жовтком. Готову суміш рівномірно розподіляють по всій довжині волосся. Змивати маску можна через годину. Обмежень на кількість процедур немає.
Для росту волосся
Маска з ефірним маслом бей (американського лавра) сприяє пробудженню сплячих фолікул. Вона зміцнює волосяний стрижень, зменшує виділення сала з шкірних залоз. Для приготування засобу знадобиться 2 столових ложки олії авокадо, по 20 мл вітамінів А і Е, 5-6 крапель ефірного масла бей. Одержаний продукт необхідно втирати в шкіру голови. Маска з вітаміни для росту волосся і маслом бей готується наступним чином:
- Масло авокадо підігрівається до 30 °С.
- У підігріту основу додають по 1 чайній ложці вітамінів А і Є.
- У суміш додають 5-6 крапель ефірного масла бей, ретельно перемішують і наносять на шкіру голови. Засіб змивають через 2-3 години.
Масло авокадо можна замінити касторовою, оливковою або реп'яховою. Використовувати засіб слід не більше 2 разів на тиждень. Курс вживання необмежений. Екстракт бей надає висушуючу дію на навколишні тканини, тому для запобігання перетину на всю довжину волосся слід нанести базове масло (оливкова, реп'яхову і т. д.). Маска для росту волосся з вітамінами не завжди містить ефірні масла. Її можна приготувати в домашніх умовах за одним з таких рецептів:
- 1 велику ложку спиртової настоянки елеутерококу змішати з 1 ампулою нікотинової кислоти і 1 ампулою токоферолу, 2 столовими ложками лляної олії. Отриману суміш необхідно нанести на корені волосся і змити через годину. Процедури слід проводити 1 раз на тиждень протягом місяця.
- 2 столових ложки порошку гірчиці розвести в гарячій (60-70 °С) воді. До суміші додати 50 г цукру, яєчний жовток, чайну ложку вітаміну Е, по 1 столовій ложці реп'яхової і обліпихової олії. Всі компоненти потрібно ретельно перемішати. Масло краще заздалегідь прогріти до 40-50 °С. Маску наносять тільки на корені. При сильному печінні зі складу можна виключити цукор. Використовувати засіб слід 1 раз на тиждень протягом 1-1,5 місяців.
Для блиску і шовковистості
Вітамінна маска для волосся з настоєм ромашки, кропиви, шишок хмелю, прополісу або лопуха не тільки відновить кутикулу, але і запобіжить появі ранньої сивини. Для додаткового зволоження до трав'яним компонентів необхідно додати столову ложку соку алое і 20 мл піридоксину. Отриману суміш слід розподілити рівномірно на волосся і залишити на 1,5-2 години. Косметологи рекомендують робити таку маску кожні 2-3 дні. Кількість процедур необмежено. Повернути блиск і шовковистість допоможуть наступні засоби:
- Суміш чайної ложки спиртової настоянки прополісу, 50 мл екстракту алое і ампули тіаміну. Засіб наносять на кінчики і на проділи, тримають 30-40 хвилин, а потім змивають м'яким шампунем. Повторюють процедуру 2 рази на тиждень протягом місяця.
- Суміш 80 мл коньяку, чайної ложки меду, жовтки, 20 мл ціанокобаламіну. Засіб наносять на шкіру голови. Тримати суміш треба 1 годину, а потім ретельно змити. Процедуру повторюють 2-3 рази на тиждень протягом 1,5 місяців.
З вітаміном Е
Косметика з токоферолом застосовується для лікування сухості, перетину і лупи. Саморобні масляні маски на основі цієї речовини наносять на вологе чисте волосся. Допоможе впоратися з перетином і сухістю волосків засіб на основі чорного хліба. Спочатку необхідно приготувати гарячий відвар кропиви, додавши у воду 3 столові ложки сировини. Потім хліб потрібно залити отриманою рідиною, дати йому розм'якнути. В охолоджену суміш додають токоферол і наносять її на шкіру голови. Тримати засіб слід 1 годину, а потім змити м'яким шампунем. Процедуру повторюють при необхідності.
Любителі експериментів можуть приготувати маску з димексидом. Чайну ложку лікарського препарату змішують з ампулою вітаміну Е, 2 столовими ложками реп'яхової або персикового масла, яєчним жовтком. Тримати засіб на голові треба не більше години. Процедуру повторюють раз в тиждень. Курс терапії – 1 місяць. На базі токоферолу можна приготувати зволожуючу маску. До складу засобу входить 2 ампули вітаміну Е, 50 г масла жожоба, 50 г реп'яхової олії. Всі інгредієнти змішують. Отриману маску тримають на голові 1 годину. Тривалість курсу і кількість процедур необмежені.
З вітаміном В1
Недолік тіаміну викликає сухість шкірних покривів, поява лупи. Маски з вітаміном В1 прискорюють ріст волосяного стрижня. Вони подовжують фазу анагена, тому відмінно допомагають у боротьбі з облисінням. Щоб запобігти алопецію, слід змішати лляне масло з тіаміном у співвідношенні 3 до 1. Наносити засіб треба на коріння і по всій довжині волосся. Додатково потрібно утеплити голову рушником. Суміш змивають через 1,5 години. Обмежень на кількість процедур немає. Засіб можна приготувати за одним з таких рецептів:
- Столову ложку перцевої настоянки змішують зі столовою ложкою реп'яхової або оливкової олії, жовтком. Потім труть цибулю на терці. Одержаний сік додають в суміш, а після вливають 25 мл тіаміну. Тримати засіб на голові потрібно 35-40 хвилин. Для посилення припливу крові до шкірі можна додати в суміш 20-40 г цукру. Повторювати процедуру слід 1-2 рази на тиждень протягом 2 місяців.
- Столову ложку меду змішують з 20 мл тіаміну, 20 мл піридоксину, 40 мл соку алое, яєчним жовтком. Маска для волосся з вітамінами групи В повинна бути розподілена рівномірно по всій довжині волосся. Процедуру повторюють 2-3 рази на тиждень протягом 1,5 місяців.
З вітаміном А
Ретинол бере участь у багатьох обмінних процесах. Маски для волосся з вітаміном А сприяють синтезу колагену, частково відновлюють пошкоджену кутикулу. Простіше всього нанести чистий розчин ретинолу на шкіру голови і волосся. Масляну суміш тримають 2-3 години, а потім змивають м'яким шампунем. Застосовувати засіб можна кожні 2-3 дні. Тривалість курсу необмежена. Маски з ретинолом часто готують за такими рецептами:
- Банан, попередньо подрібнений до стану пюре з допомогою виделки або блендера, змішують з 2 столовими ложками кефіру, утримуємо ампули ретинолу і соком половини лимона. Отриману суміш рівномірно розподіляють по шкірі голови. Змити засіб треба через 45-70 хвилин. Повторюють процедуру 1 раз на тиждень протягом 2 місяців.
- 3 столових ложки меду змішують з 3 столовими ложками кориці. У засіб перед нанесенням додають 20 мл вітаміну А, 5 крапель ефірного масла кокоса і макадамії. Отриману суміш втирають у шкіру голови. Змити її потрібно через 20-45 хвилин. При гіпертонії засіб протипоказано. Тривалість курсу – 1 місяць.
Відео
Маска для волосся з вітамінами. Мій рецепт маски для волосся.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!