Гліцерин для жирної шкіри - домашні рецепти масок для обличчя та рук
Гліцерин (гліцерол) ‒ рідке безбарвна речовина солодкуватого смаку, яке відноситься до спиртів, не пахне, має в'язку консистенцію, розчиняється у воді. Це кращий зволожувач шкіри. Речовина володіє унікальною властивістю ‒ активно збирає вологу з повітря. Продукт нешкідливий і підходить для домашнього догляду за шкірою будь-якого, в тому числі жирного типу. Натуральний гліцерин отримують з рослинних і тваринних жирів.
Користь для жирної шкіри
Якщо вивчити склад будь-якого крему, сироватки або іншого уходового кошти, можна переконатися, наскільки широко застосовується гліцерин в косметології. Гліцерин для жирної шкіри, робить її гладкою і пружною, але не посилює виробництво шкірного сала. Речовина однаково корисно і для сухого типу. Якщо регулярно використовувати рослинний гліцерин для обличчя, можна отримати наступні результати:
- пропаде сальний блиск, тому що знижена вироблення шкірного жиру;
- зникнуть почервоніння;
- пройде запалення, роздратування;
- зменшиться кількість прищів;
- стануть менш помітними зморшки;
- сповільниться старіння шкіри;
- підтягнеться контур обличчя.
Зволоження
Жирна або чутлива шкіра теж страждають від зневоднення. Нестача вологи призводить до швидкого старіння, втрати еластичності, появи зморшок. Гліцерол допомагає увібрати вологу з повітря і запобігає її випаровуванню навіть в сухому приміщенні і при жаркій погоді. Речовина підтримує водний баланс на клітинному рівні.
Якщо щодня використовувати речовина в складі масок або як тонік, то шкірні покриви стануть м'якими, гладкими і придбають здоровий вигляд.
Захист
Фотостаріння ‒ основна причина раннього в'янення шкірних покривів. Під впливом ультрафіолету знижується рівень колагену, який відповідає за молодість та еластичність. Гліцерол посилює бар'єрну функцію дерми. Але він не впорається з таким завданням поодинці! Марно наносити речовина на обличчя перед виходом з дому.
Профілактика запалень
Шкіра, схильна до жирності, більше схильна до розвитку шкірних інфекцій. Вона частіше страждає від акне, вугрової висипки. Цьому сприяють розширені пори. Недорогий гліцерин добре справляється з такими проблемами. Розчин з 85-процентним змістом цього компонента має протимікробну і бактерицидну дію, швидко знімає запалення.
Такі процедури покращують стан жирної шкіри, прискорять загоєння прищів і попередять поява нових вогнищ висипань.
Оновлення
Шкіра людини постійно оновлюється, зростання нових клітин триває безперервно. Але цьому заважають мільйони відмерлих частинок, які накопичуються на поверхні дерми. З-за цього шкірні покриви виглядають тьмяними, починають стрімко покриватися зморшками. Гліцерин сприяє швидкому дозріванню клітин. З нього можна зробити домашнє тонізуючий засіб, який освіжить бліду шкіру і надасть молодий доглянутий вигляд.
Способи використання
Для чого потрібен гліцерин? Щоб досягти позитивних результатів, важливо врахувати особливості цієї речовини. Якщо гліцерин отриманий з рослинного жиру, то підходить для обличчя, тварини ‒ тільки для тіла.
Очищення і боротьба з прищами
Очистити від прищів жирну шкіру, освітлити і вирівняти колір допоможе домашня процедура, яку краще проводити вранці:
- Вимийте обличчя прохолодною водою.
- Промокніть рушником, але не насухо.
- Нанесіть кілька крапель гліцерину на ватний диск.
- Протріть вологе обличчя, не захоплюючи зону навколо очей і рота.
- Вмийтеся через 20 хвилин.
Для видалення забруднень і залишків макіяжу з жирної шкіри підійде очищаючий засіб на основі гліцерину. Спосіб приготування:
- Влийте в вогнетривку скляну ємність 100 мл води.
- Додайте 1,5 столові ложки гліцерину і така ж кількість кукурудзяного борошна.
- Доведіть складу до кипіння на слабкому вогні.
- Вимкніть конфорку, коли суміш стане прозорою.
- Зачекайте, поки суміш не охолоне.
- Нанесіть на вологе обличчя.
- Через 15 хвилин змийте теплою водою.
Вугровий висип добре лікує складу з 1 ст. л. гліцерину, по 0,5 ст. л. борного порошку і камфори, 20 мл дистильованої води. Таким засобом протирають уражені області. Наносити склад ватним диском. Через 5 -10 хвилин змийте теплою водою, а потім вмийтеся холодною, щоб закрити пори.
Тонування та звуження пор
Корисні властивості гліцерину для жирної шкіри – надання матового тону, освіження, видалення жирного блиску. Для цього можна зробити вдома гліцериновий тонік з аптечного гліцерину. Рецепти приготування тонізуючого розчину для використання вранці (після вмивання, перед нанесенням макіяжу):
- Змішайте в скляній ємності одну частину гліцеролу і дві частини води.
- З'єднайте в баночці 50 мл гліцерину і 100 мл рожевої води.
Засіб для вечірнього догляду, що не треба змивати до ранку:
- Додайте до 250 мл гліцерину 2 ст. л. свіжовіджатого лимонного соку або лайма.
- Налийте в чашку 3 ч. л. свіжого молока і 1 ч. л. гліцерину. Все ретельно перемішайте.
Харчування і омолодження
Складно підібрати засіб для жирного типу шкіри. Такі косметичні продукти мають маслянисту структуру, тому ще більше підсилюють сальний блиск. На допомогу прийде гліцерин. Поживна маска для обличчя з гліцерином, зробить подвійний ефект ‒ пом'якшить і омолодить. Простий і швидкий спосіб приготування ніжного зволожуючого крему для освітлення:
- Змішайте половину склянки води з 1 ч. л. гліцерину.
- Влийте по 1 ч. л. кунжутної, мигдального, абрикосової олії холодного віджиму.
- Капніть 2-3 краплі улюбленого ефірного масла (для додання приємного запаху).
- Надішліть суміш у холодильник.
- Наносьте на обличчя за допомогою ватного тампона.
Рецепт маски з антивіковим дією:
- Збийте в скляній мисці сире яйце.
- Додайте по чайній ложці гліцерину і меду.
- Все змішайте.
- Нанесіть, тримаєте 20 хвилин, змийте.
Правила застосування
Перед першим застосуванням гліцерину для шкіри обличчя рекомендують провести тест на чутливість. Для цього невелику порцію прозорої рідини нанесіть на внутрішню сторону руки. Через 10 ‒ 15 хвилин оцініть результат.
Речовина не рекомендують наносити в нерозведеному вигляді. Перед застосуванням його обов'язково змішують з різними компонентами. Не можна залишати гліцерол на шкірних покривах при виході на вулицю.
Відео
Маска для жирної шкіри "Багатофункціональна"
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!