Глина для обличчя - як вибрати і використовувати, рецепти домашніх масок для сухої, жирної і проблемної шкіри

Таке косметичний речовина, як глина, люди застосовують для краси і здоров'я вже давно. Користь цього природного кошти не викликає сумнівів. Глиняний порошок буває червоним, білим, жовтим, рожевим, чорним. В залежності від відтінку, речовина впливає на шкірний покрив по-різному. Щоб правильно підібрати засіб для догляду, важливо розібратися в її лікувальних властивостях.

Косметична глина для обличчя

У результаті розпаду гірських порід утворюється осадове речовина – глина. Залежно від походження вона поділяється на морський і континентальний клас. Перебуваючи під землею або морським дном, речовина накопичується пластами. Виходячи на поверхню, воно вбирає в себе шкідливі домішки, тому перед відправленням на прилавки магазину, косметичний продукт очищають від забруднень.

Забарвлення речовини залежить від мінерального складу і місця походження. Глина для обличчя може бути:

  • білої;
  • зеленої;
  • блакитний;
  • жовтою;
  • червоною;
  • сіркою;
  • чорної.

Чим корисна

З хімічної точки зору глина являє собою суміш оксиду алюмінію, оксиду кремнію (50%), органічних речовин і фарбувальних іонів (хромофоров). Кремній розгладжує зморшки, надає еластичність судин, сприяє загоєнню, провокує вироблення колагену. Частинки оксиду алюмінію діють за принципом скрабу, видаляючи омертвілі клітини.

Завдяки вхідним до складу макроелементів і мінералів, маска з глини для обличчя надає комплексну дію: живить, зволожує, підтягує, тонізує. Особливо корисний природний косметичний продукт для жирного типу шкіри. Він адсорбує жир, звужує розширені пори, засіб усуває зайвий блиск, бореться із запаленнями і прищами.

Інший важливий інгредієнт – магній. З віком його кількість в клітинах організму зменшується, що призводить до в'янення шкіри, появі зморшок і пігментних плям. Глиняні косметичні маски насичують клітини магнієм. Входить до складу мідь сприяє синтезу кератину, що грає важливу роль в освіті колагенового шару клітин. Глиняний порошок підходить для будь-якого типу шкіри і не викликає алергії. Користь глини для обличчя виражається в тому, що вона:

  • очищає від токсинів і шлаків;
  • відбілює і омолоджує дерму;
  • тонізує;
  • покращує циркуляцію лімфи і крові;
  • активує клітинний обмін;
  • насичує клітини корисними елементами.

Як користуватися

Щоб отримати бажаний результат, важливо збагачувати глиняну масу різними добавками: ефірними маслами, ягодами, фруктами, яєчним білком, кисломолочними продуктами, желатином, травами. Готувати маски заздалегідь не можна: тільки безпосередньо перед застосуванням. Посуд для цих цілей краще вибирати скляний, емальований. Не можна використовувати залізну ємність: в результаті хімічної реакції з металом суміш стане непридатною для застосування.

Глиняний порошок стягує шкіру, тому при його нанесенні лицьові м'язи потрібно тримати розслабленими й нерухомими. Бажано наносити маску товстим шаром. Не тримайте суміш на обличчі довго. Для сухої шкіри вистачить 5-8 хвилин, для нормальної – 10, для жирної – 15. Намагайтеся не перетримувати маску, так ви тільки нашкодите. Не можна віддирати засохлу кірочку: змочіть застиглу суміш водою, дочекайтеся, коли вона розмокне, і змийте. Для завершення догляду підійде живильний або зволожуючий крем.

Як часто можна робити маску з глини

Для отримання бажаного результату важливо робити глиняні косметичні маски регулярно, але дотримуватися перерва між процедурами. Так, жінкам з жирною шкірою можна користуватися засобом через 4-5 дні, при нормальному та комбінованому типі – 1 раз в тиждень, при сухому шкірному покриві – 2-3 рази на місяць. Природна речовина абсорбує не тільки бруд і жир, але і вологу, тому навіть при дуже жирній шкірі робити маску кожен день не можна.

Види глини для обличчя

Існує кілька видів косметичної глини. Вони відрізняються кольором і лікувальними властивостями. Природний відтінок обумовлений мінеральним складом і місцем походження речовини. Порошок може бути білим, блакитним, зеленим, червоним, чорним. Різновиди кошти можна змішувати між собою та додавати інші інгредієнти, роблячи маску більш ефективною.

Блакитна

Цей вид видобувають в Болгарії. Блакитний відтінок обумовлений входять до складу сріблом. Завдяки цьому хімічному елементу природна речовина має протизапальну, дезінфікуючу властивостями, є чудовим антисептиком. Препарат живить, пом'якшує, тонізує, стягує пори, усуває пігментацію і бореться з віковими змінами. Маска з блакитної глини для обличчя підходить для жінок з нормальною і комбінованою шкірою.

Зелена

Характерний відтінок даного різновиду кошти надає оксид заліза. Чим темніше колір, тим більше в речовині є цього хімічного елемента. Зелена глиняна маса містить магній, кальцій, цинк, фосфор, а також алюміній, кобальт, марганець, молібден і мідь. Її рекомендується використовувати при сухій шкірі: речовина відмінно відновлює водний баланс і очищає пори. При наявності рожевих вугрів зелений порошок краще не використовувати.

Біла

Глиняний білий порошок називається «каолін» або «каолініт». Він володіє антисептичними властивостями, знищує бактерії, віруси, мікроби, збудники запальних процесів. Ця глина насичує клітини киснем і мінеральними речовинами. Каолін незамінний для догляду за проблемною шкірою з акне, так як має підсушують ефектом.

Біла глиняна маса має слаболужну реакцію: рівень pH 7.0-8.0. Завдяки цьому речовина активно бореться з вільними радикалами. Каолініт містить цинк, кремній, магній, кальцій та інші хімічні елементи, які благотворно діють на організм. Так, кремній стимулює вироблення колагену, алюміній надає в'яжучі властивості, а марганець усуває жирний блиск на обличчі.

Червона

Цей глиняний порошок призначений для дівчат з чутливою, схильною до подразнення і запалення шкіри. Червоний колір є результатом поєднання оксиду міді і заліза. Ці складові надають життєвий тонус тканинам і сприяють їх еластичності. Порошок червоного кольору насичує киснем, покращує кровопостачання і знімає запалення. Абсорбуючі властивості у нього не так яскраво виражені, як, наприклад, у зеленого глиняного порошку. Речовина рекомендують застосовувати при анемії.

Жовта

Якщо вас турбують вугрі, прищі, збільшена вироблення шкірного жиру, робіть маски з жовтої глини. Це природне засіб містить велику кількість заліза і калію, завдяки яким воно виводить шкідливі речовини з організму і насичує епідерміс киснем. Жовтий глиняний порошок рекомендують використовувати при млявою, в'ялою, комбінованої шкірі.

Чорна

Природна речовина чорного кольору містить кальцій, залізо, стронцій, кварц, магній. Завдяки такому складу глиняна маса очищає пори і видаляє бруд, поглинаючи шкідливі частинки. У косметології вона відома як антимікробний засіб для догляду. Чорний глиняний порошок підходить для жирного типу шкіри: видаляє сальний блиск, стимулює лимфоток, зменшує набряклість.

Рецепти масок з глини для обличчя

Традиційна маска з води та глиняної маси актуальна завжди. Важливо дотримувати правильні пропорції: 3 ложки води на 2-3 ложки порошку. Перемішуйте основу тільки після того, як вода повністю вбереться. В іншому випадку, утворюються грудочки. У результаті повинна вийти консистенція пастоподібна. Наносити маску краще в горизонтальному положенні: засихаючи, вона відтягує шкіру вниз. Якщо в цей момент ви будете сидіти, то з'явиться ефект провисання шкірного покриву.

Для сухої шкіри

Власницям сухої шкіри рекомендується маска з додаванням оливкової олії. Така суміш живить, зволожує і легко змивається. Запам'ятайте рецепт маски:

  • Змішати до однорідної консистенції 3 чайної ложки жовтого або рожевого порошку з оливковою олією.
  • Додати 4 краплі ефірного масла насіння моркви.
  • Перемішати до однорідного стану.
  • Нанести товстим шаром.
  • Витримати 15 хвилин.
  • Змити контрастним умиванням.

Для жирної шкіри

Якщо у вас шкірний покрив на обличчі жирного типу, використовуйте маски з білою глиною в тандемі з магнезією, тальком або крохмалем. Доповнити склад можна лимонної або борної кислоти, а при наявності вугрів – сірої. Для приготування маски змішайте наступні інгредієнти:

  • 20 частин білої глини;
  • 10 частин тальку;
  • 1 частина квасців;
  • 5 г гліцерину;
  • 5 г спирту;
  • 30 г води.

Отриману консистенцію нанесіть на обличчя, уникаючи області навколо очей. Витримайте 10 хвилин, після чого змийте водою. Для приготування і використання маски, звужує пори:

  • Візьміть ложку білої глини, ¼ ложки бури, ½ ложки тальку, ¾ ложки магнезії.
  • Перемішайте сухі компоненти.
  • Додайте 3% перекис водню, отримавши консистенцію сметани, і нанесіть на обличчя товстим шаром.
  • Дочекайтеся висихання і видаліть суміш сухим ватним диском.

Для нормальної шкіри

Живильні маски з чорною глиною – відмінний засіб для нормальної шкіри. Для виконання процедури зробіть наступне:

  • З'єднайте чорний глиняний порошок з жирною сметаною в пропорції 1:2.
  • Перемішайте. Якщо суміш густа, долийте теплого молока.
  • Нанесіть масу на обличчя.
  • Після висихання змийте.
  • Нанесіть зволожуючий крем.

Для проблемної шкіри

Глиняна маска для обличчя активно застосовується для поліпшення стану шкіри. Засіб очищає дерму, дезинфікує її, матує, надає абсорбуюче дію. Від інгредієнтів залежить кінцевий ефект. Наприклад, для зняття запалення і боротьби з пігментацією скористайтеся таким рецептом:

  • Візьміть 3 ст. ложки зеленої або блакитної глини, 15 крапель лимонного соку, 30 мл спирту.
  • Змішайте до однорідної консистенції.
  • Нанесіть на обличчя на 15 хвилин.
  • Змийте суміш прохолодною водою.
  • Нанесіть зволожуючий крем.

Як вибрати глину для обличчя

Препарати для особи важливо обирати, відповідно до типу шкірного покриву. Так, для нормальної шкіри можна використовувати будь-який тип глини. Якщо ж стан дерми залишає бажати кращого, порошок підбирайте, керуючись лікувальними властивостями:

Стан шкірного покриву

Вид глини

наявність пігментації

блакитна

жирна шкіра

блакитна, біла

суха шкіра

червона, зелена

комбінована

біла, зелена, блакитна

вікові зміни

зелена, червона, біла, блакитна

прищі і інші висипання

біла, жовта, блакитна

Ціна

Купити глиняний порошок можна в будь-якій аптеці. Ознайомтеся з цінами на цей продукт в Москві в наступній таблиці:

Назва

Виробник

Вартість, рублів

Аюрведична маска для обличчя, 100 г

AYUR PLUS

200

Омолоджуюча маска для обличчя, 15 мл

Фитокосметик

50

Магія глини Очищення і матування, 6 мл

L'oreal Paris

85

Глина для сухої шкіри обличчя,100 г

Дари природи

50

Глина косметична блакитна, 200 г

Siberina

290

Відео

ГЛИНА ЦЕ СИЛА. МАСКА ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ.

Улюблені маски з глини #догляд за обличчям

Відгуки

Маргарита, 26 роківУ мене жирна шкіра, тому я регулярно роблю маску з блакитним глиняним порошком. Розводжу її розмариновой водою і більше нічого не додаю. Суміш добре відбілює, особа стає матовим і оксамитовим. Нещодавно купила червону (марокканську) глину, яку так хвалять в інтернеті. Я не помітила, що вона краще, ніж мій перевірений рецепт.
Єлизавета, 29 роківЗа шкірою я намагаюся доглядати тільки за допомогою натуральної косметики. Що може бути природніше, ніж природна глина? Я перепробувала всі різновиди цього речовини, які змогла знайти. Зупинила свій вибір на рожевому варіанті: для моєї сухої шкіри він підійшов ідеально. Маска добре зволожує, після застосування пропадає відчуття стягнутості.
Валентина, 24 рокиНещодавно для себе відкрила бюджетне і ефективний засіб для догляду – косметичну глину. Розбавляю порошок водою, додаю в неї ефірне масло (завжди різне) і розслабляюся 15 хвилин. Роблю таку маску 4-6 разів на місяць. В результаті покращився колір обличчя, вирівнявся тон, зникла сухість: шкіра стала приємною на дотик.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!