Як швидко прибрати мішки під очима: ефективні засоби та процедури

Набряклість повік більшість людей пов'язують з втомою, нездужанням, шкідливими звичками і довгим сидінням перед екраном телевізора. Не завжди причина неприємного естетичного ефекту полягає в неправильному способі життя. Буває, що симптом приховує серйозне захворювання, тому важливо звернути увагу на здоров'я, а при необхідності – пройти медичне обстеження. Якщо ніяких патологій не виявлено, можна в домашніх умовах боротися з цим проявом або ж звернутися до професіонала.

Що таке мішки під очима

Захисну функцію очного яблука виконує прошарок жирової клітковини, яку всередині очниці утримує шкіра повік. Раніше вважалося, що мішки під очима можуть виникати у людей унаслідок розтягування сполучної мембрани: повіку, втрачаючи еластичність, стає нездатним утримувати всередині жирову тканину, тому утворюється набряклість.

Нещодавно вчені встановили, що з'являються мішки з-за розростання жирової клітковини. Збільшуючись у розмірах, вона вже не в змозі поміститися в очниці і випинається назовні, розтягуючи при цьому шкіру. Після пробудження набряки стають більше через скупчення рідини. Після того, як людина починає фізично рухатися, активізується протягом лімфи і кровообіг. У підсумку мішки швидко спадають. Якщо ж у набряків інша причина появи, то вони постійно тримаються. Ця Проблема характерна як для жінок, так і для чоловіків.

Причини виникнення

Вроджені набряки важко прибрати. Знадобиться тривале лікування в боротьбі з цією недугою. Набряки навколо очей можуть бути наслідком неправильного харчування: вживання занадто багато солоної їжі затримує виведення рідини з організму, утворюється набряклість. Темні кола можуть бути однією з причин:

  • неякісна косметика;
  • хронічна втома;
  • рясний прийом рідини перед сном;
  • недосипання;
  • сльози;
  • тривалий перегляд телевізора чи сидіння за комп'ютером;
  • зловживання алкоголем;
  • куріння;
  • травма, забій, механічне пошкодження;
  • респіраторні захворювання;
  • генетична схильність;
  • пієлонефрит;
  • вагітність;
  • гормональний збій;
  • проблеми з нирками;
  • збій в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
  • захворювання щитовидної залози;
  • запалення гайморових пазух;
  • порушення в діяльності серцево-судинної системи;
  • алергічна реакція, наприклад, через укусу комах;
  • похилий вік.

Кошти від мішків під очима

Якщо щоранку ви прокидаєтеся з темними колами і припухлими століттями, варто пройти медичний огляд. Можливо, симптоми приховують збій в роботі організму. Якщо ж жодне захворювання не діагностовано, важливо проаналізувати свій стиль життя: прибрати шкідливі звички, позбавитися від безсоння, збалансувати харчування, більше гуляти на свіжому повітрі або підібрати відповідне косметичний засіб.

Народні рецепти

При травматичному набряку ефективні примочки на основі трав, що мають протизапальні та антисептичні властивості. До цієї категорії відноситься липа, ромашка, шавлія, звіробій, материнка, алое віра. Відвар повинен бути кімнатної температури: гарячі і холодні компреси здатні швидко загострити запальний процес. Також можна використовувати народні засоби:

  1. Огірок містить ферменти, що допомагають прибрати набряклість. Для цього овоч потрібно порізати тонкими скибочками або натерти, після чого охолодити в холодильнику 20 хвилин. Потім на деякий час прикласти до проблемній зоні. Приємний бонус від процедури – омолодження шкіри і зняття жирного блиску.
  2. Сиру картоплю діє миттєво. Для позбавлення від набряків потрібно взяти одну бульбу, добре промити, нарізати скибочками і покласти на повіки. Через 15 хвилин від набряків не залишиться і сліду.
  3. Компрес з чорного чаю поверне свіжість за 5 хвилин. Змочіть ватяний диск в заварці або візьміть мокрий пакетик чаю і покладіть на обличчя.
  4. Рослину алое віра корисно при проблемній шкірі, так як містить вітамін Е і антиоксиданти. Прибрати мішки можна за добу, потрібно тільки протирати шкіру навколо очей протягом дня. Додатково така процедура покращує мікроциркуляцію і швидко позбавить шкіру від зайвої рідини.
  5. Чайна ложка солі, розведеною в 1 склянці гарячої води, оперативно відновить шкіру. Для цього потрібно змочити ватні диски і покласти їх на повіку. Тримати до повного висихання.
  6. Примочки з шавлії також ефективні в боротьбі з ранковими набряками, крім цього, вони благотворно діють на вії.
  7. Відварені шматочки гарбуза, докладені на 15 хвилин, позбавлять від проблеми.
  8. Лід відмінно прибирає набряки на обличчі. Для цього потрібно взяти кубики льоду і, не зупиняючись, поводити ними за місцем набряку. Спочатку буде некомфортно, холодно, а коли шкіра звикне» – прикласти лід на кілька секунд. Для кращого ефекту можна заморозити не просту воду, а відвари трав: ромашки, петрушки або шавлії.

Косметичні засоби

Для профілактики мішків під очима важливо регулярно доглядати за шкірою. На ринку представлено різноманітність препаратів, спрямованих на боротьбу зі зморшками, темними колами й отечностями під очима. Для щоденного застосування підходить крем для повік, обов'язковим інгредієнтом якого повинна бути гіалуронова кислота. Добре, якщо до складу буде входити еластин і колаген. Такий комплекс зволожує, живить тонку шкіру, надає пружність, гладкість, бореться з віковими змінами. Важливо чергувати креми з народними рецептами і не забувати про масаж.

Прибрати ранкові дефекти можуть такі косметичні засоби:

  • Neolid не має вікових обмежень: підходить як жінкам, так і жінкам у віці. Препарат повністю всмоктується і діє миттєво. При нечітко виражених симптомах комплекс використовують 2 рази в день, в занедбаному стані – 5 разів. Повний курс застосування – 1 місяць.
  • Крем «Чорниця і подорожник» (Green Mama) складається з рослинних екстрактів. Повітряна консистенція допомагає впоратися з темними колами. Ліфтинг-крем наносять легким шаром рухами вранці і ввечері.
  • Охолоджуючий ролик Ultra Lift Pro-Xylane від Garnier добре вбирається миттєво прибирає набряки і зморшки. Підходить для щоденного застосування.
  • Крем Multi Correction Anti-Age (Roc) рекомендується для старшого віку. Легко прибирає зморшки, набряки і вікові зміни, головне – не забувати їм користуватися 2 рази в день.

Препарати

Прибрати мішки під очима в домашніх умовах можна за допомогою аптечних засобів. Дію медичних препаратів спрямовано на посилення відтоку зайвої рідини, харчування, зміцнення шкіри, насичення організму активними сполуками (еластином, колагеном, гіалуронової кислотою). Разове застосування забезпечить швидкий результат на кілька годин, а регулярне використання – на довгий час. Вибір методу лікування залежить від причини, що викликала припухлість. Набряк може мати алергічний або запальний характер.

Медичні препарати:

  • Пластирі для боротьби з темними колами LUSERO або Extraplast Beauty. До складу входять екстракти алое віра, зеленого чаю, женьшеню, червоних водоростей. Компоненти миттєво проникають у глибокі шари шкіри, зволожують, насичують вітамінами. Пластир наклеюють на суху шкіру повік так, щоб не було складок. Витримують 20 хвилин, знімають і наносять крем. Пластирі можна застосовувати не частіше 2 разів на тиждень: шкіра розтягується, можуть з'явитися зморшки.
  • Троксевазин випускають у тубі об'ємом 40 р. Мазь призначають при варикозному розширенні вен, але і з набряками на обличчі вона добре справляється.
  • Диоптигель робить шкіру гладкою, підвищує тонус і еластичність шкіри. Діє швидко, а при постійному використанні – зміцнює шкіру повік. Туба - 10 мл
  • Зіртек – антигістамінний препарат, який застосовують при алергічному набряку. Форма випуску крапель – флакон 10 мл Дозування – відповідно до інструкції.
  • Супрастин – протиалергічний засіб. Випускається в таблетках і розчині для внутрішньовенного введення.
  • Блефарогель усуває свербіж, почервоніння, припухлості. Рекомендується для профілактичних цілей. Форма випуску – флакон 15 мл
  • Куріозін-гель, що містить гіалуронову кислоту, надає пружність епітеліальної і сполучної тканини. Миттєвої дії від застосування не буде, а ось при систематичному підході про набряки можна буде забути. Засіб від мішків під очима випускають у флаконі об'ємом 10 мл.
  • RevitaLift Filler (L'oreal) прибирає набряклість повік через півгодини після застосування. Сироватка випускається у флаконі 16 мл. Рекомендується жінкам після 40 років.
  • Forse Vitale De-puffing Eye підходить для алергіків. Діє моментально. Випускається у вигляді гель-крему. Пляшечка 15 мл
  • Верошпірон – сечогінний засіб, що виводить зайву рідину з організму. Препарат можна купити в таблетках (25 мг) або капсулах (50 мг, 100 мг).
  • Age Defyning (Olay) використовується перед сном для профілактики. Результат можливий тільки при постійному використанні. Гель випускають в банці об'ємом 15 мл

Процедури від мішків під очима

Повністю прибрати набряклість повік важко (якщо це не легка форма прояву, наприклад, від недосипу). Якщо проблема пов'язана зі збоєм в роботі серцево-судинної або сечовидільної системи, то не варто розраховувати на швидкий результат, а налаштуватися на тривале позбавлення від недуги. Можна трохи зменшити набряки під очима, а повністю прибрати – тільки після комплексного лікування.

Салонні

Для боротьби з неприємним естетичним ефектом можна скористатися послугами професіонала, який знає, як швидко прибрати мішки під очима. У салонах краси в достатку представлені сучасні косметичні процедури:

  • Мезотерапія ґрунтується на ін'єкції в коригувальну зону активних препаратів, наприклад, гіалуронової кислоти. Після кількох сеансів процедура не тільки позбавляє від опухлих очей, але і омолоджує обличчя. Важливо звернутися до професіонала, коли тільки з'являються перші ознаки, інакше усунути проблему буде складно.
  • Лімфодренаж являє собою масаж за допомогою спеціальної апаратури. В результаті процедури поліпшується рух лімфи, крові, активізується природний відтік зайвої рідини з організму, поліпшуються обмінні процеси. Для отримання очікуваного ефекту потрібно провести курс з 10-15 сеансів.
  • Електростимуляція ґрунтується на впливі електричних імпульсів на проблемні зони. Курс складається з 11-15 сеансів з періодичністю 2-4 рази в тиждень.
  • Дерматония – вакуумний масаж, суть якого в забезпеченні різного тиску на поверхню шкіри. Такий метод дозволяє втягувати клітини тканин, що залягають глибоко під шкірою. Процедура триває близько години. Для отримання бажаного результату необхідно пройти курс з 10 сеансів 2 рази на тиждень.

Масаж і гімнастика в домашніх умовах

Грамотно підібраний комплекс вправ освіжить шкіру, повертає еластичність і пружність. Для процедури знадобиться спеціальний крем для повік. Його можна купити або зробити самостійно з 25 г несолоного вершкового масла, 1 ч. ложку перемеленого волоського горіха і декількох крапель лимонного соку. Складові необхідно ретельно перемішати. Отриману суміш зберігати в холодильнику не більше тижня.

Масаж від мішків під очима включає наступні етапи:

  1. Нанести крем на повіки.
  2. Подушечками безіменних пальців здійснювати легкі кругові рухи від внутрішнього кута ока до зовнішнього.
  3. Повторити 4-6 разів.
  4. Виконати легке постукування верхніх і нижніх повік.

Результат багато в чому залежить від періодичності виконання, головне – не забувати робити. Масажні процедури можуть добре доповнити спеціальні вправи. Користь такого роду гімнастики повернення тонусу кругових м'язів ока, посилення лімфовідтоку, позбавленні скопилася рідини в області повік, поліпшення гостроти зору. Для нескладної розминки потрібно:

  1. Міцно заплющити очі, а потім максимально розкрити очі. Робити 3-4 рази.
  2. Перевести погляд вліво, вгору, вправо і вниз. Повторювати 2 рази в одну, а потім в іншу сторону.
  3. Моргати без зупинки, після чого спокійно закрити очі. Через 10 секунд повторити.
  4. Заплющити очі на секунду, швидко відкрити і знову закрити. Повторювати 10 разів.

Як прокинутися без мішків під очима

Якщо набряклості на обличчі тільки починають з'являтися, необхідно зайнятися профілактикою. Своєчасні заходи допоможуть легко прибрати проблему. Для того, щоб прокинутися без мішків під очима, потрібно:

  • провітрювати кімнату (свіже повітря покращує обмін речовин);
  • гуляти перед сном;
  • робити зарядку або займатися іншою фізичною активністю;
  • вкладатися спати не пізніше 23.00 години;
  • не вживати на ніч рідина;
  • збалансовано харчуватися: вживати вітамін В, цинк, магній, селен;
  • обмежити солону і гостру їжу;
  • вибрати правильне положення для сну (не обличчям у подушку);
  • підібрати якісний нічний крем.

Відео

Як позбутися від набряків під очима

Мішки і набряки під очима. Причини, як прибрати

9 ЕФЕКТИВНИХ ЛАЙФХАКОВ ВІД СИНЦІВ ПІД ОЧИМА

Відгуки

Аріна, 35 роківМішки під очима з'явилися після різкого схуднення. Пробувала застосовувати народні засоби. Так, маска від мішків під очима з яєчного білка давала швидкий, але короткочасний ефект. Звернулася до фахівця, який порадив мезотерапію на основі Конжактила. Після курсу ін'єкцій припухлість стала менше.
Віолетта, 40 роківРаніше не було проблем з набряклістю. Зараз же прокидаюся з мішками під очима. Пов'язую це з віковими змінами. Вирішила поки не вдаватися до кардинальних заходів, а спробувати косметичні препарати. Вибрала засіб Age Defying. Користуюся ним 2 тижні. Значущого результату поки немає, але, за словами виробника, поліпшення настане через місяць.
Галина, 34 рокиНе завжди вдається вчасно лягти. Про що вранці доводиться шкодувати: мішки під очима нагадують про пізньому відбої. Мене виручають кубики льоду, вівсяні пластівці, прикладання кружечків огірка або масаж металевими ложками. Для профілактики користуюся кремом Green Mama – «Чорниця і подорожник», але навіть це не допомагає в екстремальній ситуації.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!