Лікування жіночого алкоголізму в клініці і в домашніх умовах
Алкоголізм – бич сучасного світу. І найгірше, якщо до спиртного пристращается жінка. Пропаганда здорового способу життя та випуск антиалкогольної реклами не вирішує проблему. І навіть молоді жінки все більше пристращаются до випивки. Замовчувати цю проблему безглуздо, її потрібно вирішувати всіма можливими способами. Наприклад, почати лікування жіночого алкоголізму в домашніх умовах.
Особливості жіночого алкоголізму
Бути здоровим і активним – це модно, чому ж тоді все більше жінок перетворюється в алкоголічок? Будь-який психолог скаже, що причину слід шукати ще в дитинстві. Деякі батьки своїм прикладом привчають дітей до алкоголю. Випиваючи по святах у присутності дітей, вони демонструють своєю поведінкою, що спиртне – це безпечний засіб розваги. Виростаючи, діти переймають досвід своїх батьків, але не враховують того, що це пристрасть здатне погубити їх.
Жіночий алкоголізм набагато небезпечніше чоловічого. У деяких компаніях жінки п'ють нарівні з чоловіками, не враховуючи, що в їх організмі рідини приблизно на 10% менше, ніж у тілі чоловіка. Тому алкоголь швидше всмоктується в тканини, а виводиться повільно. З-за таких особливостей жіночого організму лікування жіночого алкоголізму в домашніх умовах являє певну проблему.
Врахуйте, жінка-алкоголічка тільки в рідкісних випадках визнає, що вона хвора. Алкоголічки вміло приховують свою недугу від оточуючих, і їх наводять на лікування до фахівця вже у важкій формі алкоголізму, коли проблему вже неможливо приховувати. Важливо розпізнати хворобу на початковій стадії, тоді шанси на одужання будуть високими.
Під час лікування жіночого алкоголізму у домашніх умовах рекомендується використовувати декілька форм терапії: медичну і психологічну. До хворого потрібно знайти підхід і дружелюбно-оптимістичному настрої допомогти йому подолати труднощі. Алкоголік повинен відчувати моральну і емоційну підтримку з боку рідних, у цьому випадку одужання настане швидше.
Лікування народними засобами
Пам'ятайте, народні засоби приймати без відома лікаря не рекомендується, можливе виникнення побічних ефектів. Обов'язково зверніться до лікарні за консультацією. Успіх лікування залежить від бажання хворого. Питущий пацієнт повинен прийти до цього рішення самостійно.
Народні засоби допоможуть тільки тому, хто вирішив назавжди позбутися від тяги до спиртного і вірить у цілющу силу природних препаратів. Цілителі радять строго дотримуватися інструкції і схему прийому настоїв та відварів.
Народні рецепти:
- Вам знадобиться: по столовій ложці богородской трави, чебрецю, а також чебрецю. Збір залити окропом (200 г) і витримати під теплим рушником протягом чверті години. Охолодити, процідити, приймати по 1 ст. л. до їди.
- 15 грам подрібненого листя мучниці запарити в окропі (200 г), поставити на маленький вогонь на чверть години. Настояти, процідити, приймати натще по 1 ст. л. через кожні 2 години.
- У чвертку горілки додати один корінь любистку і три лаврових листа, настоювати протягом 14 днів. Потім хворий повинен випити залпом стакан такий настояної горілки. Через якусь мить його починає нудити, стан супроводжується блювотою. В результаті у людини виникає відраза до спиртного, і тяга до алкоголю поступово зменшується. Процедуру при необхідності повторюють через тиждень.
- Сухі березові полінця підпалюють і присипають цукровим піском. Як тільки багаття перегорить, хворий повинен встати над вогнищем і дихати димом протягом 10 хвилин. Потім він випиває склянку горілки. Стверджують, що реакція на подібну методику виникає відразу ж, алкоголіки перестають пити взагалі.
- Полин гіркий, золототисячник і чебрець змішують в рівних пропорціях. Столову ложку трав запарюють в окропі (200 г), настоюють під теплим рушником кілька годин. Проціджений настій дається хворому в дозуванні по одній столовій ложці 5 разів на день.
Лікування алкоголізму без відома хворого
- Гриб-гнойовик – їстівний гриб, який надає протверезіння і викликає відразу до спиртного.
Посмажте гриби звичайним способом або тушкуйте з додаванням сметани. Нагодуйте хворого цим блюдом, тільки стежте, щоб він не пив алкоголь під час прийому їжі, це загрожує отруєнням і ураженням внутрішніх органів.
При попаданні в шлунок це грибне блюдо діє так, що якщо хворий буде випивати спиртне, у нього виникне запаморочення, утруднене дихання, психоз і токсикоз, виникне відраза до алкоголю. Термін дії такого зілля – два тижні.
- Молитва – часом єдиний метод для зневірених рідних. У пошуках допомоги вони звертаються до церкви, намагаючись врятувати своїх близьких від згубної звички.
- У фармацевтиці є ліки для боротьби з алкоголізмом, приміром, секуринин. Він виготовляється з рослини секуринега. Приймати і призначати ці ліки самостійно заборонено. Тільки лікар повинен поставити діагноз і призначити лікування хворому. Деякі люди підмішують такі медичні препарати в їжу хворого з надією вилікувати його.
Ви дізнаєтеся більше інформації про інші методи лікування алкоголізму в домашніх умовах, переглянувши відео.
Лікування алкоголізму в домашніх умовах.mpg
Примусове лікування
Коли всі спроби допомогти жінці самостійно впоратися з фізичною залежністю від етилового спирту виявляються неефективними, рідні алкоголічки шукають шляхи примусового лікування алкоголізму. Направляти на таке лікування повинен тільки лікар після постановки діагнозу. Зверніться в місцевий наркологічний диспансер, пояснивши причину свого занепокоєння.
Після підтвердження діагнозу потрібно спробувати переконати алкоголіка добровільно пройти лікування. Не використовуйте крик, шантаж, підвищення голосу і загрози у цій розмові. Спробуйте зрозуміти хворого, випробувати до нього співчуття. Він повинен самостійно зважитися допомогти собі. Відправте його на сеанс психотерапії до досвідченого психолога, який допоможе йому знайти мотивацію для боротьби з хворобою.
Примусове лікування алкоголізму при категоричній відмові хворого буває тільки у випадках, передбачених законодавством. Суд постановою відправляє алкоголіка на примусове лікування, якщо людина скоїла злочин, або за результатами розгляду письмової заяви з боку родичів хворого.
За часів Радянського Союзу існувала практика примусового лікування алкоголізму. Полягала вона в напрямку хворих в лікувально-трудові профілакторії. Там алкоголікам доводилося лежати від одного до трьох років. Але, згідно з отриманими пізніше даними статистики, переважна більшість хворих після курсу лікування поверталося до вживання алкоголю. У нинішній практиці через дії закону щодо захисту і допомоги населенню направити алкоголіка на примусове лікування практично неможливо.
Єдиний шанс допомогти хворому – переконати його самостійно відправитися в лікувальний центр. Для цього покажіть йому наочні фото і відео, що демонструють наслідки вживання спиртних напоїв. Розкажіть про серйозну шкоду для здоров'я, який він власноруч собі завдає. У нього є всі шанси захворіти цирозом печінки, отримати серцево-судинні захворювання, порушення кровообігу головного мозку і т. д.
Симптоми
На перших порах пристрастившаяся до алкоголю жінка не розуміє, що хвора, вона заперечує свою залежність. Починається все з-за нервового стресу, важкого періоду в житті, втрати роботи і т. д. Кожен раз в моменти переживання її рука тягнеться до чарки. Спочатку це невеликий келих сухого вина, пляшка пива, потім доза збільшується, і для того, щоб зняти напруження, їй вже необхідно регулярно випивати алкоголь в чималих кількостях.
Поступове збільшення дози алкоголю призводить до фізичного звикання, до руйнування клітин організму. У алкоголічки серйозно змінюється психологічний стан. Протягом дня вона буває сильно дратівливою без істотного приводу, зривається на рідних і близьких, безпричинно плаче, впадає в стан депресії і зневіри. Колишні захоплення більше не приносить їй радості, руки упускаються, пропадає бажання робити що-небудь.
Відзначаються напади ломки, вранці похмілля – звичний стан, а розсіл завжди знаходиться в холодильнику. Це життя алкоголіка, який вже не в силах контролювати свою згубну пристрасть.
Стадії жіночого алкоголізму
Жінки проходять через ті ж стадії алкоголізму, що і чоловіки. Але на відміну від чоловічого алкоголізму жіночий розвивається значно швидше, а лікуванню піддається набагато складніше.
- Перша стадія: триває близько 3-4 років. В цей період жінка не зловживає міцними спиртними напоями, вона віддає перевагу слабоалкогольним напоям, без яких уявити своє життя вже не в силах.
- Друга стадія полягає в прояві абстинентного синдрому – це підвищення тиску після прийому алкоголю, безсоння, блювання, тремтіння повік, тремтіння в кінцівках, проявом психосоматичних розладів. Наприклад, випадання з пам'яті частини дня напередодні. На другій стадії алкоголік відчуває необхідність в тому, щоб похмелитися зранку.
- Третя стадія: деградація і неконтрольована тяга до алкоголю, вражається печінка, виникають психози, розвивається недоумство. Вийти з цієї стадії вкрай важко, і якщо навіть це виходить, то нанесену шкоду здоров'ю за період пияцтва вже не залишить шансу на колишню життя.
При перших же ознаках алкоголізму у себе або своїх близьких, звертайтеся за допомогою до фахівців, не залишайтеся із проблемою наодинці. Існує безліч методів, які допоможуть вам впоратися із залежністю: гіпноз, спеціальна дієта, голковколювання, кодування, лікування лазером, народні та лікарські препарати. Дізнайтеся про методи, як лікувати жіночий алкоголізм.
Якщо у вас є приклади успішного вирішення подібної проблеми, поділіться своєю думкою в коментарях з приводу лікування жіночого алкоголізму.