Як позбутися від слимаків в будинку за допомогою пасток, приманок і народними способами
Часто можна зіткнутися з такою проблемою, як слимаки в будинку. Ці черевоногі сухопутні молюски здатні знищити домашні рослини, переносити інфекційні захворювання. Часто вони стають мешканцями квартир на перших поверхах будинків з підвищеною вологістю, будівель з підвалами, ванних кімнат. Ідеальною для розмноження є тепла і сира середовище.
Народні методи
Зрозуміти, що вдома з'явилися слимаки, можна по липкій сліду на стінах або підлозі. Перше, що потрібно зробити – це обстежити приміщення, особливу увагу звернути на вікна, двері, уважно оглянути ванну кімнату або кухню.
- Нашатирний спирт або оцет. Необхідно розкласти поруч з місцями виявлення шкідників тампони, змочені в цих рідинах. Запах відлякує черевоногих.
- Сіль, нерозчинний кави, порошок гірчиці. Будь-який з продуктів можна насипати на аркуш паперу і помістити поряд з місцем проживання слимаків. Сіль додатково рекомендується посипати уздовж плінтусів, за підвіконням. Шорстка поверхня не дозволить слизнякам переповзти через неї, буде дратувати тіло.
- Перепони. Особливість цих черевоногих – дуже ніжне тіло. З цієї причини вони не можуть переповзати через тверді, шорсткі поверхні, наприклад, попіл, сіль, товчену шкаралупу, вапно, тирсу, крупний пісок і т. д. Можна посипати ними вздовж місць проникнення молюсків. Зверніть увагу: таким способом можна захистити рослини. Речовини посипаються навколо кожного примірника. Сипуча перешкоду потрібно насипати навколо рослини щільним кільцем, без проходів або дірок.
- Хвойні голки. Молюсків дратує не тільки їх гостра поверхню, але і сильний аромат.
Важливо: всі перераховані кошти будуть тільки відлякувати слимаків, але не знищувати. Для цього використовуються більш радикальні способи, наприклад, хімічні препарати.
Пастки і приманки
У місцях проживання шкідників робляться пастки – ефективний засіб боротьби, щоб позбутися від слимаків. Ставити їх краще ввечері. Приклади виготовлення та принципи дії пасток і приманок:
Матеріал | Послідовність виготовлення | Принцип дії |
Пиво |
| Запах пива приваблює слимаків. Молюски повзуть на аромат, потрапляють в пастку і тонуть. Від окропу черевоногі гинуть. |
Грейпфрут, апельсин |
Зверніть увагу: замість фруктів можна взяти сік або компот. Рідина наливається у ємність, ставиться поруч з молюсками. Змінюється через пару днів. | Аромат цитрусових подобається слимакам. Заповзаючи всередину фрукта або ємності з соком, вибратися назовні вони не можуть. |
Мокре ганчір'я |
| Молюски люблять вологі і теплі місця. |
Боротьба зі слимаками в підвалі
- Винести з приміщення всі їстівні припаси, навіть якщо вони зберігаються упакованими.
- Ретельно закрити всі дірки, щоб дим не виходив назовні.
- Всі поверхні рясно змочити водою. Важливо: металеві предмети потрібно винести. Якщо це неможливо, необхідно їх обробити солідолом або пофарбувати щоб уникнути корозії. Сірчаний дим, вступаючи в реакцію з вологою, утворює дуже шкідливу для металу кислоту.
- Надіти рукавички, маску, окуляри.
- Встановити всередині погреби сірчані шашки. Кількість залежить від площі приміщення, на 6-8 кв. м. буде потрібно 4 штуки. Важливо: шашки повинні стояти на вогнетривкої поверхні. Нерідко спеціальні підставки продаються в комплекті.
- Підпалити гніт за допомогою м'якого паперу. Зверніть увагу: оптимальна температура повітря всередині приміщення – 0 градусів. Чим тепліше, тим гірше сірка буде краще поглинатися поверхнею.
- Щільно закрити вихід. Тління триває 0,5-1,5 години. Не відкривати підвал три доби. Важливо: використовувати шашку в житлових багатоповерхових будинках заборонено, тому що летючі властивості диму високі. Він здатний підніматися на кілька поверхів. Приватний будинок на час обробки потрібно залишити.
- Відкрити всі вікна, двері, провітрити погріб добу.
- Зібрати загиблих шкідників, провести вологе прибирання.
У профілактичних цілях рекомендується проводити такі заходи, які позбавлять не лише від слимаків, але і від інших паразитів:
- періодична чистка підвалу;
- регулярне просушування, провітрювання;
- перед приміщенням продуктів в підвал потрібно добре просушити;
- вапняне запилення;
- обробляти поверхні розчином мідного купоросу.