Як гладити бавовняну сорочку - покроковий алгоритм дій з рекомендаціями та відео
Одяг з натуральної бавовняної тканини зручна, вільно пропускає повітря, але сильно мнеться від прання. Вибираючи режим «легке прасування» на пральній машині, господині зменшують зім'ятість матеріалу, але проблема повністю не зникає. Розуміння того, як правильно гладити сорочку, складається з двох основних аспектів – вивчення властивостей бавовняної тканини і особливості будови одягу.
Як гладити бавовна
Занадто пересушену натуральну тканину дуже важко заутюжте, тому питання – як гладити бавовняну сорочку – цікавить багатьох господинь. Способи обробки білизни:
- Тканина збризкують з розпилювача чистою водою і пропрасовують праскою максимальній температурі.
- На матеріал кладуть мокру марлю або білу кальку і прогрівають накритий ділянку. Потім підстилку знову зволожують і перемістить в інше місце.
- Вироби пропрасовують праскою з функцією пароутворення або відпарювачем.
Як правильно погладити сорочку
Для роботи знадобиться прасувальна дошка, праска, пульверизатор з чистою (бажано, дистильованою) водою. Перш ніж гладити чоловічу сорочку вивчають нашитую етикетку з описом того, що не можна робити з річчю. Одяг з пристроченими блискітками або наклейками прасують з внутрішньої сторони.
Комір
Прасування сорочок повинна починатися з коміра. Стоячий комірець прасують з двох сторін. Класично гладьте наступним чином:
- Якщо в комірі вставлені кісточки, то витягніть їх на час термічної обробки.
- Приступайте до прасуванні вивороту – вона розташована з боку спинки сорочки. Спочатку руками потрібно розгладити всі складки на комірі. Потім рухайте праскою від краю деталі одягу до центру з одного боку, а потім повторіть з іншого.
- Для збереження форми збризніть комір розчином крохмалю (1 чайна ложка на 200 мл води) на виворіт перед термічною обробкою.
- Лицьова сторона прасується аналогічним чином. Після обробки поверніть комір в положення, як при носінні.
Манжети
Сорочкові манжети зустрічаються двох видів – мають одну петельку для застібаються на гудзики і запонки з двома. Пропрасовуючи дану деталь, починають прасувати довгі рукави:
- Розкладіть манжети виворотом вгору і проутюжьте від кута до центру.
- Потім повторіть лицьовою стороною, обходячи пришитий гудзик.
- Манжети під запонки після прасування з двох сторін складіть, поєднавши петлі, і проутюжьте краю.
Рукава
Рукава зручно гладити на спеціальній підставці, що кріпиться до прасувальній дошці, але можна обійтися і без неї. Порядок дій складається з декількох кроків:
- Складіть рукав по лінії шва навпіл.
- Рухайте праскою від плеча, прямуючи до манжеті. Намагайтеся не прасувати край, щоб уникнути появи стрілок.
- Потім складіть рукав так, щоб з'єднувальний шов був посередині внизу, і повторіть дію.
Передня частина
Передню частину вироби прасують обережно, щоб не пошкодити гудзики. Порядок роботи:
- Рухайте праскою знизу вгору, пропрасовуючи поступово всю поверхню. Акуратно обходите носиком гудзики.
- У верхній частині полички знаходяться виточки, що надають виробу обсяг. Це місце пропрасовуйте не поспішаючи, розгладжуючи складки.
Спинка
Спинка – це найбільш легка в обробці частина одягу. Прасуйте її наступним чином:
- Розправте спинку на прасувальній дошці і пройдіться праскою від з'єднувального шва до центру спочатку ліворуч, а потім праворуч.
- Після цього обробіть центральну частину спинки.