3 простих методу боротьби з міллю
Домашня моль буває харчової, меблевої і платтяна. В меню входять найрізноманітніші продукти – це не тільки текстиль або шерсть, а й хліб, борошно, крупи, фрукти, овочі і ін Щоб позбутися від молі, можна скористатися кількома методами або вдатися до допомоги фахівців.
Знищення молі в квартирі за допомогою хімічних засобів
Добре себе показали такі хімічні засоби від молі в квартирі, як пластини, таблетки, пастки, аерозолі, спреї. Врахуйте, що деякі склади вимагають використання рукавичок і як мінімум марлевих пов'язок. Клейові пастки розставляють по різних куточках квартири – їх випускають зі спеціальними приманками. Прості, але популярні засоби:
- Пастка від харчової молі Aeroxon. Ефект приманювання досягається завдяки нанесенню на стрічку спеціальної приманки. Приманка не має запаху і шкідливих речовин. Через 6 тижнів або раніше пастку слід замінити.
- Спрей Mr. Volt «Дихлофос». Універсальний засіб проти багатьох повзаючих та літаючих комах. Включає тетраметрин, циперметрин, пиперонилбутоксид і ін. речовини.
- Help «Антимоль». Спрей, який ефективно захищає вироби з хутра і вовни. Слід розпорошувати прямо на одяг або на полиці шафи. Осідаючи на поверхнях, що забезпечує тривалий захист.
- Подушечки «Лаванда». Просте засіб з натуральним, легким ароматом лаванди. Надійний захист від шкідників протягом 3 місяців. Підходить для делікатних тканин: шовку, кашеміру.
- Армоль Експерт. Аерозоль для боротьби з міллю без запаху. Розприскується на речі з хутра або ті, що містять вовну. Здатний забезпечити надійний захист на термін до 12 місяців.
- Аерозоль «Раптор». Методи боротьби з комахами з допомогою цього засоби ефективні за рахунок подвійної дії – воно знищує як дорослу моль, так і гусениць. Не залишає плям, тому підходить для обробки хутряних, вовняних виробів. Ефективність зберігається протягом 12 місяців.
- Моримоль. Рідкий засіб для боротьби з комахами, яких обробляються всі поверхні, що належать до зони ризику. Час захисту може досягати 4 місяців.
Народні засоби для відлякування
В 3 простих методу боротьби з міллю входять і різноманітні народні засоби. Їх відміну від хімічних складів полягає в тому, що вони не вбивають комах, а тільки відлякують їх. Детальніше про популярних народних методах:
- Запашні апельсинові, мандаринові або лимонні кірки. У кожній секції шафи, де розкладені шкірку цитрусових, моль відкладати яйця не вирішується. Для ефективності кірки повинні бути свіжими – сухі потрібно відразу замінювати.
- Ефірні масла. Евкаліптова, лавандова, розмаринове, гвоздична і ялицеве. Додайте в ємність з водою кілька крапель і протріть підлога, кухонні поверхні, меблі. Таким розчином можна обприскати м'які меблі. Для посилення ефекту розкладіть по кімнатах ватні тампони, змочені ефірним маслом.
- Розкласти листя м'яти з невеликим пакетиках і помістити в місцях найбільшого скупчення молі. Альтернативою м'яті стануть ромашка, полин, пижмо та ін.
- Кухонні і міль не любить стійкий, різкий запах герані. Бажано, щоб ця рослина було в кожній кімнаті.
- Для боротьби з комахами спробуйте кедр – комаха не переносить його запаху. Розкладіть гілочки цієї деревини в шафі. З такою ж метою можна використовувати кедрове масло.
Професійна допомога
Якщо різноманітні засоби проти молі виявилися малоефективними, то варто скористатися послугами фахівців. Разова обробка молі в залежності від кімнат і загальної площі обійдеться в середньому від 1800 до 2700 рублів. Багато компаній надають гарантію на 0,5 або 1 рік, але вартість послуги в такому випадку зросте. Як працюють фахівці – основні етапи:
- Спочатку фахівці дезинсекционной служби оглядають приміщення, меблі. Так виявляються місця проживання молі та її кладки.
- Далі проводиться розрахунок препарату і приготування робочого розчину. Паралельно ведуться роботи з підготовки обладнання до обробки.
- Далі слідує етап обробки. Його тривалість залежить від площі квартири – в середньому близько 40 хвилин. Експозиція завданої туману повинна зберігатися в житлоплощі протягом 1-3 годин. Власники отримують консультацію з цього питання.
- Після закінчення покладеного часу квартиру провітрюють, а столи, меблі та інші предмети – протирають.
- Перші результати будуть помітні відразу, але квартира повністю очиститься від шкідників за 1-2 тижнів. Якщо зараження дуже сильне, то фахівці проводять повторну дезінфекцію через 21 день.
За рахунок використання спеціального устаткування і хімічних препаратів шкідники гинуть у перші години виконання процедури. Для роботи часто застосовується генератор холодного або гарячого туману, який впливає на моль в самих важкодоступних місцях. Принцип роботи обладнання простий:
- За допомогою прикладеного насоса формується потужна повітряна струмінь.
- Перед викидом в неї починає надходити робоча рідина, в результаті чого утворюється водна суспензія з отруйною речовиною.
- Розчинені у семи частинки мають низьку молекулярну масу, тому по оброблюваній площі починає поширюватися пар, схожий на туман.
Відео
Як позбутися від молі - Все буде добре - Випуск 534 - 20.01.15 - Все буде добре
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!