Мережевий фільтр - огляд моделей. Навіщо потрібен мережевий фільтр, пристрій і вибір для побутової техніки

У кожному домі є маса електроніки, побутової техніки. Хочеться, щоб вона служила якомога довше, не страждаючи від різких стрибків напруги в електромережі, які трапляються з багатьох причин: включення потужного приладу, коротке замикання на підстанції, атмосферні перенапруження, інші складні перехідні процеси.

Мережевий фільтр – що це

Зберегти техніку в справному стані допоможе фільтр мережевої напруги. Це пристрій, що захищає техніку від перешкод і перепадів напруги в мережі. Зовні він може бути схожим на звичайний подовжувач, але відмінність в тому, що мережевий подовжувач забезпечений спеціальним блоком, пом'якшує наслідки від різких стрибків електроенергії.

Для чого потрібен

На паспорті кожного побутового приладу вказується частота вхідної напруги по ГОСТу (50 Гц), але показники в мережі далекі від ідеалу. Навколо нас безліч споживачів електрики: хтось робить ремонт і включив болгарку або робить зварювання, на найближчій фабриці одночасно включили виробничі потужності, стався збій на підстанції. Все це зробить напруга в мережі нестабільним, і це позначиться на роботі чутливої комп'ютерної техніки, телевізорів.

Розгляньте, для чого потрібен мережевий фільтр і який принцип його роботи на прикладі математичних функцій. Зміна частоти напруги змінного струму в мережі відбувається по синусоїді (плавне дуга, що коливається багаторазово за одиницю часу). В додаток до цього відбуваються високочастотні (100 Гц до 100 МГц), і низькочастотні імпульси, піки напруги, зміни амплітуди, спотворення форми, скачки. Це мало схоже на плавну синусоїду (гармоніку), а більше схоже з показниками кардіографа, і до того ж таких кривих одночасно фіксується безліч.

Для нормальної роботи побутових приладів необхідно, щоб була одна плавне синусоїда, тому всі інші гармоніки і імпульсні перешкоди необхідно розрядити і не допустити до приймача електричного струму. Всю цю роботу виконує фільтр-подовжувач, обладнаний вбудованою схемою, яка поглинає всі частотні похибки. Для великих перепадів передбачено запобіжник, який перегорая при перевантаженні, знеструмлює прилади. Фільтр-розетку краще використовувати спільно зі стабілізатором напруги.

Пристрій

Якщо рід струму, що проходить через резистори, не впливає на їх опір, то ємнісний і індуктивний опори безпосередньо залежать від частоти струму. Чим більше частота струму, тим більше опірність індукційної котушки. Така властивість індуктивності застосовується у пристрої, щоб згладжувати високочастотні перешкоди (синусоїди з малими періодами). Для цього послідовно навантаженні розміщують в нульовий і фазний провідники дві котушки індуктивністю від 60 до 200 мкГн кожна.

Перешкоди низької частоти гасяться опором індукційних котушок або резистором з опором не більше 1 Ом, розташованими послідовно. Найефективніше фільтрувати перешкоди можуть LC-фільтри, які складаються не тільки з індукційних котушок, але і доповнені конденсатором (ємність 0,22-1,0 мкФ), приєднаних паралельно навантаженню. Напруга даного конденсатора підбирається таким, щоб воно перевищувало напруга мережі хоча б удвічі, враховуючи можливі перепади.

Впоратися з імпульсними короткочасними перешкодами допоможе напівпровідниковий елемент – варистор. Якщо напруга в мережі низький, то варистор виступає в якості резистора великого опору і не пропускає струм. При зростанні напруги до номінального показника варистора (470 вольт), опір напівпровідника знижується, і імпульси струму проходять через нього. Значить, якщо варистор включити паралельно навантаженні, то імпульси високої напруги будуть поглинатися, тимчасово згладжуючи їх вплив.

Справжня розетка-фільтр повинна складатися з:

  • двох котушок з індуктивністю від 60 до 200 мкГн, послідовно навантаженні;
  • варистора 470 вольт, включеного паралельно навантаженню;
  • конденсатора 0,22-0,1 мкФ, включеного паралельно навантаженню;
  • резистора на 1 Ом, щоб придушувати перешкоди низької частоти (при необхідності).

Більшість дешевих варіантів на практиці ними не є. Вони складаються тільки з варистора і біметалевого контакту для максимального захисту. Однак легко зібрати LC-контур власними руками і працювати він буде не гірше заводського. Хоча якщо в будинку є тільки звичайні потужні побутові прилади, то вони не потребують фільтрах, оскільки якість електроенергії на них не впливає, а електроніка (комп'ютер, телевізор, музичний центр) споживають малу кількість енергії і для них цілком підійде фільтр-подовжувач з номінальною величиною струму в декілька ампер.

Мережевий фільтр – купити

Досвідчений сучасний споживач, перш ніж вибрати в каталозі з фото і купити мережевий фільтр, уважно вивчає рейтинги та відгуки покупців. Купити в інтернет-магазині будь-який товар зараз просто, оскільки кожен продавець піклується про максимальному надання інформації про характеристики кожної позиції свого асортименту. Вашій увазі представлений короткий огляд популярних пристроїв світових виробників.

З USB

При перегріві і короткому замиканні пристрій спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі. Мережевий з USB портами передбачає захист від перенапруг і високочастотних перешкод декількох приладів одночасно. Велика перевага – на корпусі є порти USB для зарядки планшетів і смартфонів.

APC PM6U-RS:

  1. Ціна – 2800 рублів.
  2. Характеристики: загальна потужність – до 2,3 кВт, на корпусі є два USB порту (по 2,4 А) для зарядки планшетів і смартфонів. Світлодіодний індикатор на корпусі вчасно попередить про неполадки в електромережі або пошкодження запобіжника. Кабель довжиною 2 метри. Корпус білого кольору.
  3. Плюси: дизайн, не займає багато місця, по три розетки на двох сторонах приладу, тип –євростандарт з заземленням, наявність USB.
  4. Мінуси: не виявлені.

Buro BU-SP5 USB 2A-W:

  1. Ціна – 990 рублів.
  2. Характеристики: оснащений стандартними розетками в 220 в в кількості шести штук. Один USB порт силою струму 1 ампер і другий порт на 2,1 ампера служить для підзарядки мобільних гаджетів. Довжина шнура-5 метрів, корпус білого кольору.
  3. Плюси: вузький, не займає багато місця, розетки євростандарту з заземленням з одного боку пристрою, наявність USB, недорого.
  4. Мінуси: не виявлені.

Для ДБЖ

При перегріві і короткому замиканні пристрій спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі. Мережний для ДБЖ застосовується для підключення побутової та електронної техніки до джерела безперебійного живлення. Час роботи залежить від ємності акумулятора ДБЖ, вбудованого в прилад.

ExeGate SPU-5-0.5 B:

  1. Ціна – 172 рубля.
  2. Характеристики: довжина шнура 0,5 м, корпус чорний розрахований на 5 розеток із заземленням. Застосовується для підключення побутової та електронної техніки до джерела безперебійного живлення, який оснащений роз'ємом С13.
  3. Плюси: номінальна напруга – 220 В, максимальний імпульс – 90 Дж, загальна потужність навантаження – 10 ампер, невелика вартість.
  4. Мінуси: не виявлені.

Гарнізон EHW-0:

  1. Ціна – 200 рублів.
  2. Характеристики: корпус білого кольору, довжина шнура 0,5 м, є 6 розеток євростандарту з заземленням. Оснащений роз'ємом С14, вимикачем живлення зі світловим індикатором. На корпусі передбачено отвір для кріплення до стіни у вертикальному положенні.
  3. Плюси: номінальна напруга – 220 В, загальна потужність навантаження – 2,2 кВт, номінальний струм – 10 ампер, максимальний імпульс – 90 Дж, выдерживаемые перешкоди струму – 2,5 кА, невелика вартість.
  4. Мінуси: не виявлені.

Для комп'ютера

Всі роз'єми з заземленням, довжина шнура варіюється в залежності від моделі. Мережеві фільтри для комп'ютера від фірми Pilot відрізняються продуманістю функціоналу. Вони мають розетки євростандарту і одну радянського зразка. Пілот для комп'ютера підходить також і для побутової техніки. Кнопка зі світлодіодом відключає від живлення всі прилади. При перегріві і короткому замиканні пристрій спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі.

Pilot L:

  1. Ціна – 1200 рублів.
  2. Характеристики: шнур довжиною 5 м може служити як звичайний подовжувач, номінальна напруга – 220-230 В, сумарна потужність навантаження – 10 ампер, 6 розеток, включаючи одну старого зразка.
  3. Плюси: зручні, функціональні.
  4. Мінуси: не знайдено.

Pilot X-PRO:

  1. Ціна – 2300 рублів.
  2. Характеристики: довжина шнура – 1,8 м, номінальна напруга – 220 В, сумарна потужність навантаження – 2,2 кВт, номінальний струм – 10 ампер.
  3. Плюси: оригінальний дизайн у вигляді трапеції сірого кольору, що нагадує фантастичний космічний апарат, 6 розеток, включаючи одну старого зразка.
  4. Мінуси: не знайдено.

Для пральної машини

Пральна машина-автомат сучасного зразка, особливо її електронна частина дуже чутливі до перешкод в мережі, тому потребують захисту. Мережеві фільтри для побутової техніки надійно захистять від перегріву і короткого замикання всі домашні прилади. Немає необхідності для цих цілей купувати великі фільтри, підійдуть компактні моделі, представлені наступними найменуваннями.

Pilot Single:

  1. Ціна – 1240 рублів.
  2. Характеристики: невеликий ергономічний корпус оснащений однією розеткою євростандарту, шнур відсутня, номінальна напруга – 220 В, сумарна потужність навантаження – 2,2 кВт, номінальний струм – 10 ампер.
  3. Плюси: моделі відрізняються компактним дизайном, їх можна брати з собою в подорож.
  4. Мінуси: стаціонарний без шнура.

Inter-Step SP-ONE (1140J):

  1. Ціна – 555 рублів.
  2. Характеристики: стаціонарний для пральної машини без шнура, максимальна напруга перешкоди – 220/240 В, номінальна частота – 50 Гц, сумарне навантаження – 350 кВт, максимальний струм навантаження – 16а, максимальний імпульсний струм перешкоди – 1950 кА, максимальна потужність, що розсіюється енергія – 1140 Дж, колір – білий, додаткові особливості – захист від грози. Невеликий корпус оснащений однією розеткою євростандарту.
  3. Плюси: компактний розмір.
  4. Мінуси: не виявлені.

З вимикачем на кожну розетку

Пристрій гарантує захист від імпульсних перенапруг і високочастотних перешкод декількох приладів одночасно. Мережевий фільтр з вимикачем на кожну розетку хороший тим, що можна контролювати подачу живлення на кожен включений прилад. При перегріві і короткому замиканні запобіжник спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі.

MOST ERG в білому корпусі:

  1. Ціна – 1030 рублів.
  2. Характеристики: номінальна напруга – 220 В, номінальний струм – 10 ампер, сумарна потужність навантаження – 2,2 кВт, 5 розеток єврозразка з заземленням, довжина шнура – 5 м, 5 кнопок зі світлодіодним підсвічуванням для кожної і одна загальна, яка відключає харчування у всьому пристрої.
  3. Плюси: зручний контроль роботи кожного окремого приладу.
  4. Мінуси: не знайдено.

MOST EHV в чорному корпусі:

  1. Ціна – 1250 рублів.
  2. Характеристики: номінальна напруга – 220 В, номінальний струм – 10 ампер, сумарна потужність навантаження – 2,2 кВт, 5 розеток єврозразка з заземленням, довжина шнура – 2 м, 5 кнопок зі світлодіодним підсвічуванням для кожної розетки і одна загальна, яка відключає харчування у всьому пристрої.
  3. Плюси: зручний контроль роботи кожного окремого приладу.
  4. Мінуси: не знайдено.

Для телевізори РК

Пристрій гарантує захист від імпульсних перенапруг і високочастотних перешкод декількох приладів одночасно. Мережевий фільтр для телевізора РК захищає від імпульсних і високочастотних перешкод відеоапаратуру, телефонні лінії, локальні мережі. При перегріві і короткому замиканні він спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі.

APC PMF83VT-RS:

  1. Ціна – 3000 рублів.
  2. Характеристики: максимальний роз'єм RJ-11, світлодіодний індикатор, вихідна потужність – 2,3 кВт, струм навантаження max – 10 ампер, вихідна напруга – 230 В, 8 розеток із заземленням, розташовані з двох сторонкабель довжиною 2 м, захист антенного телевізійного входу, окремий вимикач для кожної розетки, щоб можна було контролювати подачу живлення на кожен включений прилад, і один загальний вимикач.
  3. Плюси: скошена вилка для розташування фільтра у вузькому просторі між меблями.
  4. Мінуси: не знайдено.

MOST Elite ERG:

  1. Ціна – 1000 рублів.
  2. Характеристики: світлодіодний індикатор. Вихідна потужність – 2,3 кВт, струм навантаження max – 10 А, вихідна напруга – 230 В, 5 розеток із заземленням, кабель завдовжки 5 м, окремий вимикач для кожної розетки, щоб можна було контролювати подачу живлення на кожен прилад, і один загальний вимикач.
  3. Плюси: розетки розташовані з однієї сторони під кутом 45 градусів для зручності підключення.
  4. Мінуси: не знайдено.

З заземленням

Заземлення – це головна умова безпечного використання розеток. Мережевий фільтр з заземленням гарантує захист від імпульсних перенапруг і високочастотних перешкод шести приладів одночасно, це основні плюси. При перегріві і короткому замиканні фільтр спрацьовує на автоматичне відключення, попереджаючи поломку електричних приладів та виникнення пожежі.

Defender DFS 805:

  1. Ціна – 1200 рублів.
  2. Характеристики: вихідна потужність – 2,3 кВт, струм навантаження max – 10 А, вихідна напруга – 230 В, 6 розеток із заземленням, кабель завдовжки 5 м, один загальний вимикач зі світлодіодним індикатором.
  3. Плюси: сучасний дизайн і безпеку.
  4. Мінуси: не знайдено.

APC PM5U-RS:

  1. Ціна – 2350 рублів.
  2. Характеристики: розетки захищені шторками, два USB порту, довжина шнура – 1,83 м, вихідна потужність – 2,3 кВт, струм навантаження max – 10 ампер, вихідна напруга – 230 Ст.
  3. Плюси: пристрій забезпечений 5 розетками, одна з яких розташована на віддаленій відстані для включення масивних блоків живлення.
  4. Мінуси: не знайдено.

Як вибрати мережевий фільтр

Вибір мережевого фільтра засновують на наступних характеристики приладу:

  1. Допустима потужність навантаження.
  2. Кількість і тип розеток.
  3. Довжина мережевого шнура.
  4. Наявність запобіжників.
  5. Наявність світлового індикатора (кнопка підсвічування).
  6. Наявність USB-роз'єму.

Домашні електроприлади легко захистить фільтр, що має показник номінального струму навантаження в 10 А. Якщо передбачається підключення офісних приладів, то там розрахунок потужності навантаження буде зовсім інший (16-20). Чим вище показник максимальної імпульсної навантаження, тим більші коливання в мережі витримає пристрій. Деякі моделі здатні витримати навіть наслідки удару блискавки.

За кількістю приладів, які планується підключати до фільтра-подовжувача, визначають кількість розеток в ньому. Якщо це подовжувач для комп'ютера, то розумно припустити, що знадобиться підключити системний блок, акустичну систему, монітор, принтер, стабілізатор напруги, роутер та інші пристрої, тому треба вибрати пристрій з п'ятьма або шістьма розетками. Розетки повинні бути євростандарту з заземленням.

Що стосується довжини шнура, то тут все індивідуально. Як правило, для дому вистачає 1,8 метра, але бувають шнури на 3 і 5 метрів. У будь-якому випадку краще взяти з запасом, раптом захочеться зробити вдома перестановку. Важливий момент при виборі – наявність запобіжників та їх тип. Деякі виробники постачають пристрою декількома запобіжниками – плавким, тепловим і швидкодіючим. Більшість пристроїв забезпечені індикатором функціонування пристрою. різниця в тому, що світлодіод відразу відключається, коли прийшов в непридатність один із захисних елементів приладу.

Кращі мережеві фільтри на сьогоднішній день визнані наступних марок:

  • APC;
  • Vektor;
  • Defender;
  • Pilot;
  • BURO;
  • DNS;

Ці фірми випускають пристрої:

  • прості, призначення яких базова захист (Essential);
  • оптимальні з просунутою (Ноті/Office) захистом і співвідношенням ціни та якісної роботи;
  • з професійної (Performance) захистом дорогої техніки.

Рекомендації по експлуатації:

  1. Не можна фільтри приєднувати один до одного, оскільки це призведе до збільшення струму на фазі землі.
  2. Не можна підключати прилади з високим вхідним напругою (холодильник, кондиціонер, пилосос, нагрівальні прилади).
  3. Небажано підключати пристрій до джерела безперебійного живлення – ушкодяться захисні схеми.

Відео: який краще купити мережевий фільтр

Вибираємо мережевий фільтр - Огляд

Відгуки

Дмитро, 27 роківЯ хотів вибрати для свого комп'ютера круглий фільтр, але не вийшло знайти, а тут попався такий цікавий, як інопланетний корабель марки Pilot X-PRO. Мені дуже сподобався дизайн, гармонійно підійшов до іншій техніці, багато розеток, а функціонал у всіх моделях однаковий – захист і енергозберігаючий, що дуже важливо.
Ігор, 28 роківВажко, який вид фільтра мені обрати для комп'ютерної техніки. Залишається покладатися на те, що іменита фірма не буде видавати бажане за дійсне. Вирішив замовити Пілот для комп'ютера. Фірма на слуху, поширена, ціна у загальному влаштовує, китайську дешевку брати навіть боюся.
Влад, 35 роківХотів купити серверний корпус з вбудованим знімним фільтром, але потім вирішив придбати його окремо. В господарстві ця річ завжди стане в нагоді і для побутової техніки, і в гараж з собою взяти попрацювати. Там якраз ця річ знадобиться – постійно хтось ремонтується, то зварювання включить, то ще щось. Перепади трапляються постійно.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!