Як помити вікна без розлучень в домашніх умовах
Брудні, запилені, каламутні вікна псують вид житла і виглядають неохайно. Щоб підтримувати їх у чистоті і отримати ефект блискучих прозорих стекол, що не притягають пил, треба знати, які миючі засоби і прийоми використовувати.
Причини розлучень на склі
Розводи на склі з'являються від хімічних засобів, які або висохли занадто швидко, або недостатньо добре були змиті. Треба дотримуватися правила: мити вікна в теплу, але не сонячну, безвітряну погоду. На сонці рідина швидко висихає і велика ймовірність не встигнути вчасно змити миючий розчин. Інша причина розлучень – неправильна послідовність процесів миття. Починати треба з рам, потім очищати скла, інакше буде мутний наліт по краях.
Як правильно мити вікна
Пластикових і дерев'яних вікон потрібно різний відхід. Щоб чисто вимити пофарбовану дерев'яну раму, потрібно дотримуватися наступних правил:
- не використовувати абразивні засоби і жорсткі губки, щоб не пошкодити дерев'яну поверхню;
- змивати бруд зверху вниз по склу губкою, просоченою миючим розчином;
- прибирати мокрою ганчіркою з рами накопичилася піну, а потім витирати насухо.
Миття вікон без розлучень передбачає:
- теплий мильний розчин (наприклад, приготований з стружки господарського мила з водою);
- використання для чищення скла з боку вулиці швабри або щітки з довгою ручкою;
- фінальний етап – зганяння води насухо зі всіх частин вікна, а потім полірування стекол.
Чистка склопакетів у металопластикових рамах – процес не складний, але у нього є особливості:
- використовують будь-які миючі засоби для вікон (зі спиртом, оцтом і т. д.);
- гумові прокладки добре промивають і просушують, щоб вони не деформувалися, не відставали від рами, а ще обробляють силіконовою змазкою;
- особливої уваги вимагають фурнітура та кріплення пластикових вікон, після миття всі деталі просушують, змащують машинним маслом або універсальним засобом WD-40.
Чим мити вікна, щоб не було розлучень
Для догляду за вікнами підійдуть побутові, професійні або домашні засоби. Ефективність їх різна. Перед роботою підготуйте інвентар:
- ємність з теплою водою;
- спреї або інші склади для миття вікон;
- сухі ганчірки (добре вбирають воду);
- серветки для миття вікон без розлучень;
- швабру для очищення зовнішньої сторони скла;
- скребок для згону води;
- гумові рукавички.
Миючі засоби
Виробники пропонують безліч засобів. Найдорожчі – з позначкою «еко», максимально натуральні. Не всі вони однаково ефективні, незважаючи на високу ціну. Професійні засоби краще. Вони можуть бути у вигляді спрею, піни, рідини для розведення у воді, чистячого крему. Такі кошти дорожче, вони ефективні, але можуть викликати алергічну реакцію. Найпопулярніші:
- Спрей iKeep!. Вартість – 150 рублів за 750 мл. Прибирає сліди від пальців з будь-яких глянцевих поверхонь, містить антистатик (відштовхує пил), має приємний нерізкий запах, нетоксичний.
- Крем CIF. 215 рублів за 750 мл. Ефективно відмиває бруд і жир зі скла, надає помітний блиск, має зручний флакон, що володіє різким хімічним запахом.
- Засіб Homestar. 60 рублів за 750 мл. Не залишає розводів, видаляє плями і жир з дзеркальних і скляних поверхонь, утворює невелику піну, має приємний запах.
- Clin Windows & Glass.246 рублів за 500 мл. Не залишає розводів, спрей може перемикатися в економічний режим, нетоксичний, має слабкий хімічний запах, добре прибирає бруд з вікон, у продажу є змінні флакони.
- HG для миття вікон і рам. 300 рублів за 500 мл. Концентрований засіб, економне (3 столові ложки на 5 літрів води), що має великий термін зберігання (7 років). Відмиває жирні плями, не шкодить фарбі віконних рам, нетоксична, рһ-нейтрально. Розлучень після нього немає.
Народні рецепти
Існує чимало народних методів надання кришталевої чистоти вікон. В них використовуються прості і доступні продукти – оцет, сода, сіль, крейда та ін Плюс в тому, що на такі миючі засоби немає алергії, та й ціна в порівнянні з побутовою хімією радує. Прості рецепти з використанням доступних компонентів:
- Фланелева тканини або замшева ганчірочка просочується лляною олією. Нею ретельно протираються скла. Вовняний або фланелевою тканиною поліруються відразу по маслу. Можна олією з насіння льону обробляти рами всередині і зовні, полірувати фурнітуру. Цей спосіб видаляє бруд, надає блиск скла, дозволяє зберегти їх чистими надовго, дає антистатичний ефект.
- Товчений крейда. Крейдяна крихта змішується з розчином спирту (1:2 з водою) або горілкою до стану рідкої кашки (крейда поступово заливають горілкою). М'якою фланелевою тканиною, змоченою сумішшю спирту з і крейди, очищаються скла. Кашка змивається водою. Скла поліруються фланелевою тканиною. Після такої обробки вони блищать, бруд довго не прилипає.
- Картопляний крохмаль надає блиск. Порошок крохмалю розводиться в теплій воді (1 ст. л. на літр), скла промиваються, просушуються і поліруються м'якою ганчіркою.
- Ріпчаста цибуля – ще один засіб для миття вікон в домашніх умовах. Він використовується при сильному забрудненні. Цибулина розрізається навпіл і сік зі зрізу наноситься на забруднене місце. Через 20 хвилин змивається водою і полірується. Це засіб допоможе відмити сліди скотча, клею, присохлого штучного снігу.
- Розчин соку лимона або оцту з водою використовується при ополіскування після миття стекол (столова ложка на склянку води). Надає блиск і відлякує комах. Після очищення стекол змочуємо ганчірку розчином, протираємо поверхню, поліруємо м'якою тканиною.
- Для полірування стекол після миття можна використовувати суху газету. Листи згортають у нещільні кульки, якими натирають скла з обох сторін до блиску.
Як помити вікна взимку зовні
При необхідності можна вимити вікна взимку, в тому числі і з зовнішнього боку. Доведеться запастися відповідним інвентарем, підготуватися і діяти планомірно. Як помити вікна без розлучень в холодну погоду:
- Вичистити бруд з підвіконня, з рам і стекол. У цьому допоможе пилосос, але знадобиться спеціальна насадка для щілин. Акуратно, щоб не залишити подряпин на поверхні, видаляємо велику бруд. Чистку самих щілин робимо за допомогою зубочистки або ватної палички.
- При обмерзання стекол із-за скупчення конденсату забирається полій. Хорошим помічником буде розчин солі або соди (розвести 10 столових ложок на 1л води). Склад можна наносити і на скло, і на рами (не дерев'яні). Після обробки поверхні потрібно витерти. Краще всього використовувати ганчірку з мікрофібри. Вона не залишає ворсинок і не вимагає сильного змочування водою, що допоможе працювати без утворення полою.
- Наступний етап – очищення.У зимовий час з-за мінусових температур слід застосовувати спеціальні склади. Звичайна побутова хімія не дає ефекту від морозу. Можна застосовувати використовувані взимку очищувачі для автомобілів.
- Відразу після промивання потрібно видалити вологу з поверхні скла та рам, потім відполірувати.
- В кінці– обробити скла засобами від обмерзання або гліцерином.
Відео
Як мити вікна без розлучень.Як мити скла до блиску.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!