Як почистити фільтр в пральній машині: моделі техніки і очищення
При пранні у бак з білизною можуть потрапляти волосся, шерсть тварин, дрібне сміття. Фільтруючий пристрій являє собою бар'єр, який захищає насос від проникнення в нього всіляких сторонніх фракцій. З часом зливний фільтр пральної машини забруднюється настільки, що ускладнює відкачування води.
Де знаходиться фільтр в пральній машині
Побутова техніка для прання відрізняється по конструкції, принципу роботи, способу завантаження білизни. Незалежно від фірми пральної машини фільтруючий пристрій виробники встановлюють перед зливний помпою і в місці подачі води. Розташування фільтра в різних моделях:
- Atlant (Атлант), Electrolux (Електролюкс), Zanussi (Зануссі) – знаходиться внизу корпуса праворуч за люком.
- Ariston (Арістон) або Indesit (Індезіт) – захований за знімною панеллю з правого боку внизу.
- Bosch (Бош), Siemens (Сіменс), Samsung (Самсунг) – розташований внизу праворуч за люком або декоративною панеллю.
- Whirlpool (Вірпул), Candy (Канді) – вбудований внизу корпусу зліва за люком.
Як зняти фільтр на пральній машині
Попередньо злити залишки води, скориставшись аварійним шлангом. Потім виконати послідовність дій для зняття фільтруючого пристрою:
- Щоб дістати заливний фільтр (виглядає як маленьке ситечко), потрібно відкрутити шланг і потягнути деталь на себе. Сітку можна дбайливо витягнути пінцетом або прочистити не знімаючи.
- Зливний фільтруючий пристрій завжди закрите пробкою. Заглушку необхідно викрутити проти годинникової стрілки, а кріплення розкрутити викруткою і витягнути бар'єрне пристосування.
Якщо деталь не відкручується
Фільтруючий пристрій може занадто щільно сидіти або сторонній предмет заважає повернути кріплення. Якщо при знятті зливного фільтра виникли складності, скористайтесь пассатижами. Що можна зробити, щоб вийняти бар'єр:
- плавно повертайте деталь, дбайливо потягуючи на себе;
- у утворився зазор злегка просуньте плоский металевий предмет (викрутка, ніж і т. п.);
- обережно тягніть клапан на себе, допомагаючи підходящим інструментом.
Якщо після всіх пророблених маніпуляцій зливний фільтр не піддається, то зніміть повністю насос. Для цього відкрутіть гвинти або відкрийте засувки (залежить від моделі) і від'єднайте його від равлика.
Чистка фільтра пральної машини
Щоб продовжити термін експлуатації побутової техніки для прання, потрібно освоїти процес заміни бар'єрного пристосування. Покрокова інструкція:
- Вимкнути машину. Перекрити подачу води, вимкнути електропостачання.
- Забезпечити доступ до фільтруючому пристосування. Якщо декоративна панель або кришка не відкривається, то її можна підчепити гострим предметом.
- Підготувати все необхідне для роботи. На підлогу перед машинкою для прання покласти ганчірку, добре вбирає воду. Під отвір підставити ємність для залишкової рідини (пластиковий контейнер, тарілку тощо).
- Вийняти фільтруючий пристрій, як описано вище.
- Промити. Спочатку видалити великий сміття вручну. Потім змити брудний наліт або іржу. Миють пластикові деталі фільтруючого пристрою теплою водою, щоб не деформувати ущільнювальні гумки. Якщо уловлювач сильно засмітився, то для його очищення застосовують спеціальні очищаючі засоби.
- Встановити бар'єр на колишнє місце. Прикрутити деталь в зворотному порядку. На цьому етапі не потрібно дуже старатися, щоб не зірвати різьблення.
- Підключити побутову техніку для прання до джерела електроживлення, відкрити подачу води. Якщо протікання не виявлено, запустити процес полоскання, щоб упевнитися в правильності установки зливного фільтра в пральну машину.
- Закрити люк або поставити на місце маскуючу панель, перевірити засувки.
- Очищення завершено.
Допоміжні засоби для чищення фільтруючого пристосування для прання в машинці бувають побутові або народні. Професійна продукція легко видаляє іржу, накип, опади. До неї відноситься: очищувач для пральних машин Dr. Beckmann, Filtero chemical, ORO, Heitmann та інші.
Альтернативою побутової хімії виступають домашні підручні засоби – це харчова сода або лимонна кислота. Сильно забруднений фільтр залишають на 15-30 хвилин в розчині гідрокарбонату натрію або трехосновной карбонової кислоти (лимонка). Суміш готують з розрахунку 20-50 грамів на літр теплої води.
Як часто проводити процедуру
Очищати фільтр в машинці для прання рекомендується кожні 2-3 місяці. Тут все залежить від частоти використання побутової техніки. При щоденній експлуатації, а також якщо стирається сильно забруднена або одяг з ворсом, пристрій перевіряють раз у 4 тижні.
При пранні пухових або пір'яних виробів уловлювач очищають відразу по завершенню циклу.
При несвоєчасній чищенні існує ризик вивести з ладу пральну машинку повністю або зіпсувати деякі деталі. При повному забрудненні уловлювача сміття, виконує бар'єрну функцію, вода перестає проходити по насосу. Якщо не очищати фільтр вчасно, це загрожує:
- покриттям внутрішніх деталей грибком, накипом, слизом;
- проблемами із закачуванням води;
- падінням швидкості слива;
- відчуттям неприємного запаху;
- зупинкою або збоєм прань за рахунок системних помилок.
Відео
чистка фільтра пральної машини
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!