Терморегулятор з датчиком температури повітря - як вибрати для будинку або сауни
- 1. Що таке терморегулятор з датчиком температури повітря
- 1.1. Основні функції
- 1.2. Принцип роботи
- 2. Види терморегуляторів з датчиком температури повітря
- 2.1. Термореле
- 2.2. З вбудованим датчиком
- 2.3. З розеткою
- 2.4. Кімнатний датчик температури повітря
- 2.5. Настінний
- 2.6. Для сауни
- 2.7. Для теплої підлоги
- 2.8. Для обігрівача
- 2.9. Для котла опалення
- 2.10. Універсальний терморегулятор
- 3. Як вибрати терморегулятор з датчиком температури повітря
- 4. Відео
- 5. Відгуки
Обігрів будинків, квартир, офісних приміщень та інших об'єктів є важливим завданням, для вирішення якої потрібно грамотний і грунтовний підхід. Часто для цієї мети застосовуються різні газові та електричні конвектори, мають вбудовані функції автоматичного контролю. Для цього застосовують терморегулятори з датчиком температури повітря (термостат), електричний виносної або вбудований варіант яких набув останнім часом велику популярність.
Що таке терморегулятор з датчиком температури повітря
Терморегулятор (він же термостат), що має датчик температури повітря в приміщенні, є спеціальним контролером, який представляє собою найважливішу деталь управління обігрівального пристрою. Основне завдання влаштування полягає у підтримці температури теплоносія на конкретному рівні для охолодження або обігріву приміщення. У більшості випадків налаштування потрібної температури проводиться вручну, після чого термостат в автоматичному режимі регулює роботу котла або конвектора.
Основні функції
Іноді терморегулятор є складовою частиною кліматичної техніки, наприклад, електрокотла, кондиціонера. Він, насамперед, необхідний для підвищення рівня комфорту. Завдяки регулятору температури немає потреби в постійному відключення і включення котла, вимірі перепадів температури в приміщенні – всі описані функції виконуються пристроєм автоматично. Крім того, воно необхідне для:
Забезпечення безпеки. Якщо котел з якоїсь причини не відключився після автоматичного сигналу регулятора або стався перегрів, то термостат повідомить власника про це за допомогою звукового сигналу.
- Економії. Терморегулятор допоможе заощадити на системі обігріву або охолодження за рахунок контролю температури повітря, завдяки якому зменшиться споживання газу або електроенергії.
Принцип роботи
Механічний або електронний регулятор температури повітря з допомогою термостата котла збирає інформацію про поточних температурних показниках безпосередньо в теплоносії. Кімнатні датчики при цьому заміряють їх усередині приміщення. Потім вся зібрана інформація надходить до блоку управління пристроєм або на автоматичній регулятор для подальшого зберігання та використання. Після звірки отриманих від датчиків показань регулятор у відповідності з налаштуваннями або зменшує або збільшує температуру котла. При необхідності він відключає систему обігріву.
Види терморегуляторів з датчиком температури повітря
Для підтримки заданої температури використовуються терморегулятори, які за принципом дії поділяються на електронні і механічні. Перші отримують інформацію за рахунок вбудованих термометрів, а другі – завдяки розширенню біметалічних пластин. В залежності від матеріалу датчики бувають біметалічними, виконаними з зміцненої пластмаси. Крім того, вони поділяються на зовнішні і вбудовані. За способом контролю температурного діапазону виділяють:
з контролем по датчику повітря;
- з контролем по датчику статі;
- об'єднані.
Термореле
Сучасні термореле з регулюванням температури можуть бути призначеними для інкубаторів, інфрачервоних обігрівачів, системи «тепла підлога» і т. д. Деякі модифікації оснащені сенсорним дисплеєм з індикацією і яскравим підсвічуванням. Чимале поширення набули термостати з виносним датчиком, які є різновидом кімнатних пристроїв. Використовують їх для управління приладами опалення. Хорошою покупкою може стати:
назва моделі: Національний комфорт ТР 721;
- ціна: 1563 грн.;
- характеристики: тип – електронний, потужність – 3500 Вт, для теплої підлоги, діапазон – +5..+35°C;
- плюси: програмований, коштує дешевше аналогів;
- мінуси: відносно невеликий температурний діапазон.
Плануючи купити терморегулятор з датчиком температури повітря виносного типу, ознайомтеся з ще одним електронним варіантом. Програмований терморегулятор призначений для теплої підлоги:
назва моделі: THERMO Thermoreg TI-950;
- ціна: 2318 грн.;
- характеристики: тип – електронний, потужність – 3600 Вт, діапазон – +5..+40°C;
- плюси: програмований;
- мінуси: коштує дорого.
Механічні терморегулятори з виносним датчиком температури повітря коштують на порядок дешевше електронних аналогів. При цьому вони практично не поступаються їм по дизайну корпусу:
назва моделі: Національний комфорт ТР 111;
- ціна: 859 грн.;
- характеристики: потужність – 3600 Вт, діапазон – +5..+45°C, спосіб монтажу: прихований;
- плюси: коштує дешево, непоганий температурний діапазон;
- мінуси: немає.
З вбудованим датчиком
Правильно підібраний терморегулятор допоможе регулювати оптимальну інтенсивність і температурний режим роботи нагрівальних елементів, наприклад, радіаторів опалення. Зручним варіантом є електронний програмований регулятор з цифровим дисплеєм, таймером. Щоб заощадити на його купівлю, скориставшись знижкою, шукаєте магазини, де часто проводять розпродажі, акції. Електронний терморегулятор для електричного теплого поля з вбудованим датчиком:
назва моделі: Schneider Electric Unica MGU5.501.18 ZD;
- ціна: 1533 грн.;
- характеристики: параметри мережі – 230В, 50Гц, навантаження – 10А, температурний діапазон – +5..+30°C, точність вимірювання – 0,5°C;
- плюси: відносно легкий монтаж, міцна лицьова панель;
- мінуси: невеликий діапазон регулювання.
Трьохконтактний термостат від Valtec – настінний кімнатний варіант з вбудованим датчиком. Значення регульованого параметра задається за допомогою настроечного коліщатка:
назва моделі: Valtec VT.AC602.0;
- ціна: 705 грн.;
- характеристики: діапазон регулювання – від +5...+40°C, ступінь захисту корпусу – 20 IP, монтаж в коробку прихованої проводки;
- плюси: низька вартість, хороші параметри;
- мінуси: немає.
Наступний варіант відмінно підійде для регулювання і підтримки постійної температури в приміщенні. Перемикаючий контакт допоможе виключити одночасне включення системи опалення та кондиціонування:
назва моделі: Schneider Electric Unica T MGU5.501.12 ZD;
- ціна: 1915 грн.;
- характеристики: параметри мережі – 230 В, 50 Гц, навантаження – 10А, діапазон регулювання – від +5...+30°C;
- плюси: простота і зручність управління;
- мінуси: невеликий температурний діапазон.
З розеткою
У продажу в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах можна знайти десятки модифікацій регуляторів температури, оснащених розеткою. Хорошим вибором може стати пристрій з реле напруги Новатек Електро TP-12 і датчиком, який включається в розетку:
назва моделі: Новатек Електро ТР-12;
- ціна: 637 грн.;
- характеристики: діапазон регулювання – -10...+90°C, похибка виміру – близько 1°C, мінімальна і максимальна напруга – 120 і 320 В, розміри – 122х61х76 мм;
- плюси: може застосовувати в різних місцях (інкубаторах, теплицях, житлових приміщеннях і т. д.), низька вартість;
- мінуси: немає.
Не забувайте, що установка зовнішнього терморегулятора або іншого пристрою такого типу і подальша експлуатація вимагають дотримання певних рекомендацій. Ще одна непогана покупка:
назва моделі: Sardo ST-0618;
- ціна: 739 грн.;
- характеристики: робоча напруга – 220..230 В, 50 Гц ступінь захисту – IP30, габарити – 105х60х80 мм, вага – 134 г;
- плюси: низька вартість, наявність ЖК-дисплея;
- мінуси: немає.
Наступна конструкція являє собою одноканальний електронний терморегулятор з розеткою. Підходить для управління теплою підлогою, конвекторами та ІЧ-обігрівачами:
назва моделі: Sardo ST-0618;
- ціна: 730 грн.;
- характеристики: межі регулювання – 0..30ºС (з точністю ±1ºС), максимальний струм навантаження – 16А, ступінь захисту – IP20, розміри – 124х57х83 мм, вага – 190 г;
- плюси: наявність ЖК-дисплея, прийнятна вартість;
- мінуси: невеликий діапазон регулювання.
Кімнатний датчик температури повітря
Датчики температури в більшості випадків захищені від зовнішніх впливів скляною колбою, а дріт покритий ПВХ-ізоляцією. Встановлений у приміщенні термостат допоможе регулювати температуру в кімнаті у відповідності з уподобаннями всіх членів сім'ї. Як варіант, зверніть увагу на терморегулятор з датчиком повітря і підлоги:
назва моделі: Unica Basic 55 TH 0502RS;
- ціна: 1148 грн.;
- характеристики: колір – білий, матеріал – пластик, ступінь захисту – IP20 (для сухих приміщень), монтаж – встраиваемый;
- плюси: є дисплей;
- мінуси: невисокий рівень захисту.
Замовити терморегулятор Aura, Grand або іншої марки з доставкою по пошті ви можете в спеціалізованому інтернет-магазині в будь-який час. Кімнатний варіант від Siemens:
назва моделі: Unica, Basic 55 TH 0502RS;
- ціна: 693 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – 0...50°C, точність – ±0.8 °C, клас захисту IP30, розміри – 90х100х32 см;
- плюси: низька вартість, гарна якість;
- мінуси: немає.
RTF1 – варіант, який призначений для вимірювання температурних показників всередині приміщення. Підходить для офісів, квартир, складських комплексів і не тільки:
назва моделі: RTF1 S+S Regeltechnik;
- ціна: 490 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – -30 .. +70°C, ступінь пило - та вологозахисту – IP30, монтаж – на плоску поверхню;
- плюси: вартість, функціонал;
- мінуси: немає.
Настінний
Для настінного монтажу використовуються термостати з датчиками повітря, які можуть бути врізними і накладними. Зверніть увагу на електромеханічний пристрій, що використовується як автоматичного регулятора температури повітря в різних приміщеннях. Може підключатися до електричних систем опалення:
назва моделі: Eberle RTR-E 6121;
- ціна: 352 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5..+30°C, підключення – до 3500 Вт, клас захисту IP30, габарити – 75х75х25,5 мм, вага – 0,1 кг;
- плюси: хороша захист, низька вартість;
- мінуси: немає.
Наступний варіант для настінного монтажу є не менш придатним для установки в сухому закритому приміщенні. Докладніше про параметри ще одного терморегулятора Eberle:
назва моделі: Eberle RTR-E 6163;
- ціна: 407 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5...+30°C, клас захисту – 30IP, розміри – 75х75х25 мм, вага – 0,1 кг;
- плюси: прийнятна вартість, є клавіша відключення мережі;
- мінуси: немає.
RTR-E 6202 – механічна модифікація від Eberle з індикацією обігріву і можливістю підключення зовнішнього таймера. Зручно розташований клемний ряд економить час на виконанні монтажу:
назва моделі: Eberle RTR-E 6202;
- ціна: 627 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5...+30°C, сила струму – 10А, розміри – 75х75х26 мм;
- плюси: можна підключити таймер;
- мінуси: коштує дорожче аналогів.
Для сауни
При використанні електричного нагрівання сауни можна підключити ще один пристрій – терморегулятор, оснащений датчиками повітря. При наборі конкретних температурних показників прилад буде відключати нагрівальні елементи, а при охолодженні знову включатися. Такий підхід допоможе заощадити на оплаті за електроенергію:
назва моделі: Ратар-02К;
- ціна: 1454 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – від -40 до+125°C, номінальний струм навантаження – 10А, розміри – 72х88х54 мм, маса – 0,4 кг;
- плюси: підходить для широкого спектру приладів;
- мінуси: коштує дорого.
Наступний прилад теж відмінно підходить для використання в сауні. Він розрахований на активне навантаження 20А при підключенні напруги, рівного 220В:
назва моделі: Т32М-02;
- ціна: 1111 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – +50..+150°C, навантаження – 20А, є термобаллон довжиною 280 мм;
- плюси: простота, надійність;
- мінуси: трохи дорогуватий.
Зверніть увагу на прилад з аналоговим керуванням. Він підходить не тільки для саун і лазень, але і управління роботою нагрівальних приладів у теплицях, приміщеннях, резервуарах тощо:
назва моделі: АРТ-18;
- ціна: 733 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – -40..+140°C, навантаження виконавчих реле (максимальна) – 5, 10 або 16А (залежить від виконання), розміри – 90х50х70 мм;
- плюси: прийнятна вартість, підходить для багатьох приладів;
- мінуси: немає.
Для теплої підлоги
Реле температури повітря з датчиком широко застосовується для регулювання температурного режиму в приміщенні з встановленою системою теплої підлоги. Завдяки правильно підібраному приладу можна домогтися дійсно комфортних умов. Термостат з виносним датчиком температури повітря:
назва моделі: Heat-Pro RTC-70;
- ціна: 777 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5..+40°C, тип – механічний, ступінь захисту – IP20, потужність – до 3600 Вт;
- плюси: вартість, непогані параметри;
- мінуси: відносно невисока захист від вологи і пилу.
SE 200 – прилад, призначений для керування електричними системами обігріву, до яких відносяться плівкові нагрівачі, нагрівальні мати, кабельні секції. Управління забезпечує по датчиках температури повітря і підлоги:
назва моделі: Теплолюкс SE 200;
- ціна: 2008 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5..+40°C, програмований, сенсорне управління, ступінь захисту IP21, розміри – 9х9х4,1 см;
- плюси: зручність управління, наявність ЖК-дисплея;
- мінуси: відносно невисока захист, коштує дорого.
Ще один термостат електронного типу для теплої підлоги. Він оснащений внутрішнім і зовнішнім датчиком температури:
назва моделі: Heat-Pro S-603;
- ціна: 911 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання: +5..+45°C, програмований, тип – електронний, струм навантаження – 16А, розміри – 8,6х8,6х0,9 см;
- плюси: наявність ЖК-дисплея, прийнятна вартість;
- мінуси: немає.
Для обігрівача
Для контролю і підтримки температурного режиму в житловому або виробничому приміщенні за допомогою включення та відключення устаткування відмінним вибором є ТР-1. Цей терморегулятор підходить для конвектора, теплової гармати, вентилятора і інших нагрівальних та охолоджувальних пристроїв:
назва моделі: DigiTOP ТР-1;
- ціна: 740 грн.;
- характеристики: діапазон вимірювання – -55..+125°C ступінь захисту – IP20, розміри – 11х6х4 см;
- плюси: підключення безпосередньо до розетки, цифрове управління;
- мінуси: відносно невисокий рівень захисту від вологи, пилу.
Aura LTC 530 являє собою простий прилад, що підходить для регулювання і контролю роботи теплої підлоги або обігрівача. Коштує пристрій відносно недорого:
назва моделі: Aura LTC 530;
- ціна: 922 грн.;
- характеристики: межі регулювання – -+5..+40°C, ступінь захисту – IP20, розміри – 8х8х4 см, вага – 150 г;
- плюси: простота управління, надтонка установча частина;
- мінуси: невисока захист від вологи, пилу.
Переваги такого електронного регулятора полягають у сверхплоской конструкції і оригінальному вишукано дизайні. Вимикача на лицьовій панелі немає, але є ергономічна клавіатура:
назва моделі: Aura VTC 550;
- ціна: 1033 грн.;
- характеристики: межі регулювання – +5..+35°C, тип монтажу – вбудований у стіну, розміри – 8х8х,7 см;
- плюси: великий РК-дисплей з підсвічуванням;
- мінуси: немає.
Для котла опалення
Прилад ЕВАН WiFi Climatе ZONT-H2 є відмінним рішенням для контролю та регулювання електричного або газового опалювального котла. Пристрій є програмованим і має дистанційне керування:
назва моделі: ЕВАН WiFi Climatе ZONT-H2;
- ціна: 2770 грн.;
- характеристики: межі регулювання – -30..+50°C, програмований, робоча напруга – 10-28, розміри – 7,7х8,6х3,3 см;
- плюси: простота настройки і управління;
- мінуси: висока вартість.
Terneo RK – термостат для електрокотла з датчиком температури D18-4. Має захист від внутрішнього перегріву, може використовуватися для захисту водопроводу від замерзання і систем нагріву:
назва моделі: Terneo RK;
- ціна: 937 грн.;
- характеристики: межі регулювання – -55..+125°C, навантаження – до 16 кВт, 16А, розміри - 7х8,5х5,3 см;
- плюси: зручність використання, прийнятна вартість;
- мінуси: немає.
Термостат VT.AC614.0 має можливість включати або відключати будь-яке обладнання, яке відповідає за підтримання температурного режиму і здійснювати управління котлами. Детальніше про прилад:
назва моделі: VT.AC614.0;
- ціна: 667 грн.;
- характеристики: межі регулювання – +17..+90°C, напруга живлення – 220 В, 50 Гц, струм комутації (максимальний) – 3А;
- плюси: низька вартість, швидкість установки;
- мінуси: немає.
Універсальний терморегулятор
Існує чимало універсальних термостатів з датчиками, що визначають температуру повітря. Прилад від Devi підходить для управління теплою підлогою або системами повного опалення. Через спеціальний інтелектуальний таймер можна програмувати режими на певні відрізки часу:
назва моделі: Devi Devireg 550 ELKO;
- ціна: 1968 грн.;
- характеристики: межі регулювання – +5..+40°C, управління – електронне, ступінь пило - та вологозахисту – IP30, габарити – 85х85х47 мм, вага – 110 г;
- плюси: функціональність, можливість віддаленого управління;
- мінуси: висока вартість.
Універсальний термостат Ратар-01 обійдеться дешевше попереднього приладу. Він має кріплення на DIN-рейку і застосовується в якості вбудованого блоку управління різними опалювальними системами і приладами:
назва моделі: Ратар-01 Рэлсиб;
- ціна: 836 грн.;
- характеристики: межі регулювання – -40..+120°C, розміри - 72х88х54 мм, вага – близько 400 м,
- плюси: простота і зручність в роботі;
- мінуси: висока вартість.
Непоганим універсальним варіантом для систем опалення та охолодження є терморегулятор від Spyheat. Прилад монтується способом відкритої установки:
назва моделі: Spyheat SDF-418H;
- ціна: 700 грн.;
- характеристики: межі регулювання – +5..+40°C, тип – електронний, потужність – 3500 Вт, ступінь захисту – IP20;
- плюси: просте управління, низька вартість;
- мінуси: низький рівень захисту.
Як вибрати терморегулятор з датчиком температури повітря
Для початку, визначтеся між електронним і механічним приладом. Перший варіант є більш оптимальним і зручним, але якщо у вас вдома або в офісі бувають періодичні проблеми з електрикою, то віддайте перевагу механічного пристрою. Далі зверніть увагу на межі регулювання, спосіб монтажу (чим простіше, тим краще) і ступінь пило - та вологозахисту.
Особливо економним покупцям краще придбати програмований термостат. Пов'язано це з тим, що конкретний температурний режим потрібен в будинку не цілодобово. У робочий час приміщення пустують, тому, витративши гроші один раз на програмований прилад, ви істотно заощадите на комунальних платежах надалі. Можна запрограмувати ослаблення нагрівання, наприклад, з 10 до 16 годин.
Відео
Порівняльний огляд чотирьох моделей терморегуляторів.
Як зібрати самому термостат з виносним датчиком
Відгуки
[review name=" Микита, 32 роки" content="Купив терморегулятор ТР 515 від Теплолюкс. Оптимальний варіант для забезпечення стабільного температурного режиму роботи теплої підлоги. Точність підтримки заданого параметра становить 0,5 градуса. Покупка обійшлася не так дорого – всього 2700 рублів. Є функція самодіагностики і захисту від дітей. Недоліків не знайшов."]Олег, 28 роківДля системи опалення замовив термостат з сенсорним мікропроцесорним регулятором ССТ SE 200. Є виносний датчик, монтується способом прихованої установки. Відзначу дуже зручне управління і простоту установки. Пило-волого захист не така вже й висока – всього IP21, тому вважаю це недоліком. Коштує прилад дорогувато.
Ігор, 35 роківНедовгі пошуки привели мене до пристрою Теплолюкс ТР 520. Терморегулятор має сучасний зовнішній вигляд, великий дисплей і непогані технічні параметри. Після покупки, виявилося, що пристрій не відключає систему «тепла підлога» в режимі «Відбій». Крім погано працюючої прошивки з недоліків відзначу не дуже гарну збірку.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!