Як оформити патіо на дачі, фото

Навіть будучи власником невеликого заміського будинку або дачі, ви можете не знати, що таке патіо. Це обгороджена зона внутрішнього дворика, призначена для відпочинку, проведення свят, прийому гостей. Дизайн такої ділянки кожен домовласник вибирає по своєму смаку, бажанням, створюючи всі умови для дозвілля на лоні природи. Завдяки деяким архітектурним задумом можна втілити в життя найсміливіші ідеї та зробити таке місце комфортним для кожного з мешканців.

Внутрішній дворик

Раніше внутрішній двір прикрашався клумбами і не виконував ніяких певних функцій. Зараз простір стало використовуватися мешканцями для комфортного проведення часу на природі, на свіжому повітрі, особливо в теплу пору року. Ще в Стародавньому Римі зону патіо почали робити в будинках заможних аристократів, а сьогодні кожен бажаючий може зробити таку ділянку у себе вдома з підручних матеріалів.

Як виглядає патіо

Як виглядає така зона відпочинку, допоможе зрозуміти фото патіо – ділянка, що примикає до будинку або знаходиться на відстані від нього, обгороджений парканом, воротами, живоплотом. Частина його може використовуватися для господарських потреб, але основне призначення – відпочинок. Зона включає всі основні елементи або має частина з них:

  • басейн, фонтан;
  • газони, квітники;
  • майданчик для відпочинку;
  • столову зону.

Опис

У перекладі з іспанської patio – внутрішній дворик будинку без даху. Такий простір може включати дитячі майданчики, літні їдальні, місця для прийому сонячних ванн та інші елементи. Обов'язковим є наявність мощеної майданчики, доріжок. Зона для відпочинку передбачає присутність садових меблів, лежаків, які за бажанням декоруються м'якими подушками, текстилем, пледами.

Важлива і невід'ємна частина цієї зони – зелені насадження: звичайні клумби з квітами, чагарники, фруктові дерева, екзотичні рослини, які стануть прикрасою ландшафту. В залежності від обраного стилю оформлення, можливо наявність садових скульптур, інших елементів декору. Практично завжди зона відпочинку доповнюється садовими ліхтарями, які не лише висвітлюють патіо в нічний час доби, але створюють спокійну розслаблюючу атмосферу.

Призначення

Основне призначення зони – альтернатива вітальні. У теплу пору року друзів і родичів зручніше приймати на свіжому повітрі, ніж у жаркому будинку. Особливості релакс-місця, по яким його можна відразу визначити – місце для релаксу, спілкування, зелена і обідня зони. При цьому кожен господар облаштовує такий ділянка по-своєму: деякі ставлять мангал, барбекю або вибудовують вуличну піч, а при наявності робочої поверхні мийки місце можна використовувати як літню кухню.

Лежаки з подушками, штучні водойми, фонтани створюють комфортну атмосферу для читання книжок, прийому сонячних ванн в гарну погоду. Увечері зона відмінно підійде для спілкування з рідними, друзями. Якщо територія ділянки має, можна побудувати басейн і приймати водні процедури, грати в ігри на воді або влаштовувати пінні вечірки.

Як зробити

Якщо ви купили будинок із внутрішнім двориком, спробуйте облаштувати зону для відпочинку самостійно. Що таке патіо і як його зробити:

  • Перед початком потрібно скласти план, проект, порахувати можливі витрати, підготувати територію, вирівняти землю.
  • Наступний етап – побудова самої площадки. Спочатку робиться подушка з піску, на неї викладається будь-який обраний матеріал: плитка, камінь, цегла, деревина, мармурова крихта і т. д. Кольорову гаму вибирайте виходячи із загального екстер'єру території.
  • Далі облагораживайте зону за своїм смаком, бажанням.

На дачі

Обладнати патіо на дачі своїми руками не так складно. Важливо визначитися з тим, для кого призначається обустраиваемая зона, від цього буде залежати її розмір і функціональність:

  1. Для двох вистачить невеликого куточка, що примикає до будинку, з навісом від дощу і прямих сонячних променів. Місце краще вибирати на відстані від листяних дерев, інакше доведеться часто очищати зону від сміття. Добре, якщо в дачному будинку буде двері, призначена для виходу в зону: так в будь-який час ви зможете занести меблі, посуд.
  2. Для літньої пари вистачить затишних крісел або шезлонгів, де можна відпочити, поспати вдень, а додатково встановіть красиві кашпо з квітами, розкладіть пледи, подушки.
  3. Для молодих людей важливою романтична обстановка і місце для прийому гостей, тому територія повинна бути більше. Для проведення вечірок і свят знадобляться: мангал, барбекю, вуличний камін, лазня, майданчик для танців. Важливим елементом є штучне освітлення для посиденьок в темний час доби.
  4. Для пар з дітьми необхідно облаштоване місце для ігор на вулиці, пісочниця з навісом, гойдалки.

В саду

Для патіо в саду своїми руками підійде територія, оточена парканом, а приховати її від сусідських очей допоможуть в'юнкі рослини. Посадіть їх близько огорож – таке рішення послужить не тільки живоплотом, але створить додатковий затишок. Подібне розташування припускає віддаленість від будівель, тому є необхідність створити вимощені доріжки. Важливо подбати про навіс над зоною, який буде захищати відпочиваючих від сонця, дощу і листя.

Сад вже частково озеленений, тому необхідно лише доповнити зону кашпо з квітковими композиціями, високими чагарниками, які не тільки прикрасять і обгородять майданчик, але захистять відпочиваючих від вітру. Неподалік можна розбити клумбу, альпійську гірку, штучна водойма. Для зони патіо відмінно підійде плетені меблі хорошої якості, чудово доповнює садовий інтер'єр.

У заміському будинку

Більшість заміських котеджів є місцем проживання і дачею одночасно, тому зона в будинку присутній майже завжди і є його продовженням – верандою. Якщо площа більша, можна виділити територію для відпочинку трохи більше, ніж того вимагають стандарти (3,5 кв. м. на людину). Тоді доречно розділити зону на дві частини – відкриту і з навісом. В одній можна засмагати вдень, встановити мангал і смажити шашлики, іншу засклити, забезпечивши захист від сонця, дощу – навіть м'які меблі на ній буде захищена.

Відмінне рішення – декоративний парканчик, який розмежовує дві зони. Він може бути у вигляді живоплоту, скла або плоту. Важливий момент – установка освітлення. Світильники, лампи, як і меблі, потрібно вибирати в одній стилістиці з загальною концепцією зони патіо. Віддавайте перевагу невибагливим рослинам, щоб не провести потім все літо у догляді за ними. Маючи фінансами, неподалік можна встановити невеликий фонтан з підсвічуванням, який буде радувати око навіть в темний час.

Оформлення внутрішнього дворика

Існують різні стилі патіо, здатні задовольнити будь-який вишуканий смак. Краще, коли зона відпочинку і сам будинок оформлені в одній концепції, але цілком допустимо поєднувати на одній території різні дизайнерські рішення, творчі задумки. Вибрати стиль необхідно перед будівництвом і облаштуванням території, щоб всі елементи декору поєднувалися один з одним.

Середземноморський стиль

Все більшу популярність набирає патіо в середземноморському стилі, включає в себе характерні особливості різних країн, але його головною відмінною рисою є яскраві фарби. Ще одна обов'язкова умова – закритий простір, наявність огорож навколо релакс-зони, можна використовувати вже наявні або створювати нові. Важливий елемент стилю – теплолюбні рослини. До них відносяться пальма, олива, кипарис, туя, лаванда, розмарин. Для додання середземноморського колориту використовуйте в інтер'єрі камінь, дерево, кераміку, грецькі статуетки.

Стиль лофт

Спробуйте створити стиль лофт для патіо. Його відмінні риси: металеві конструкції в чорному кольорі, темні відтінки в оформленні віконних рам, дверей, декоративний або справжній цегла, металеві меблі і нічого зайвого. Обов'язкова умова – обстановка по останньому слову моди. Статуетки та інші елементи декору повинні бути металевими і присутні у мінімальній кількості.

Іспанські патіо

Оформити дворик в іспанському стилі не так складно. Його важливим елементом, як і в італійських садибах, є кам'яний підлогу, але така обробка великої території зони патіо може дорого обійтися. Спробуйте викласти підстава дворика плитами, стилізованими під камінь. Зробіть обрамлення зони трав'яним газоном, а з сонячної сторони оформіть патіо живим парканом, який забезпечить тінь і додатковий декор.

Стиль прованс

Для обробки патіо в стилі прованс потрібно використовувати камені, що імітували старовину, які можуть бути присутні в оформленні підлоги, стін або каміна. Для озеленення виберіть лаванду, розмарин, оливу, кипарис. Ексклюзивним елементом декору послужать басейн, фонтан, кам'яний колодязь, глиняні горщики і вазони. Доріжки повинні бути вузькими, викладеними каменем-дикуном.

Як облаштувати патіо дизайн

Кожен власник обирає сам, як облагородити патіо перед будинком. В залежності від основної стилістики садиби, смакових переваг і фінансових ресурсів, можна оформити будь-яку зону відпочинку. Завдяки сучасним дизайнерським рішенням цілком реально вибрати меблі та елементи декору самостійно, без допомоги фахівця, додатково заощадивши.

Меблі

Вибирайте меблі для патіо не тільки за ціною, звертайте увагу на якість. Пластикові столи та стільці, наприклад, коштують недорого, але і прослужать недовго. Економним варіантом буде садова плетені меблі, яка стане продовженням колориту природи, більш довговічна та зручна у використанні. Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні фінансами, зверніть увагу на дерев'яні вироби. Їх зовнішній вигляд, якість і екологічно чистий матеріал будуть радувати вас не один рік. Не женіться за брендовими моделями, зупиніть вибір на місцевому виробнику, якість буде тим же, але ціна нижче.

Що посадити

Намагайтеся вибирати рослини для патіо за кліматичними умовами і вимогами по догляду за ними. Ви ж не хочете провести половину відпочинку за прополкою і поливанням квітників? Прекрасним вибором стануть герань, хости, бальзамін: такі квіти невибагливі, добре росте на сонці і в тіні. Завдяки безлічі відтінків з них можна створювати різні композиції. Посадіть квіти не в землю, а в кашпо або горщики, переставляйте їх місцями, так ви зможете постійно міняти оформлення своєї зони патіо.

Для аромату поставте поруч з верандою вазони з лимонними, мандариновими деревами. Розбавлять таку композицію лаванда, розмарин, хвойники. З приходом холодів ви легко зможете занести вазони в приміщення, оскільки рослини не постраждають, а для посадки на землю вибирайте однорічні культури. Прикрасити стіни та огорожі навколо зони допоможуть плетуться квіти: лобелії, ампельні петунії, бегонії.

Декор

Розмірковуючи про те, як декорувати патіо, відштовхуйтеся від своїх фінансів, загальної стилістики будинку. Квіткових композицій і альпійських гірок іноді цілком вистачає. Якщо ж ви хочете додати родзинку внутрішнього дворику, зробіть невеликий фонтан, вуличний камін, поставте діжку з лататтям, придбайте статуї різної величини. Окремим декором стануть вуличні ліхтарі, які можуть розташовуватися не тільки біля стежок, а висіти над самою зоною. Затишок і комфорт вашого патіо додасть текстиль.

Красиві тераси і патіо – фото

Відео

Гарні приклади патіо на дачі

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!