Розкладний столик - як вибрати для дому, письмова або для пікніка по виробникам і цінами
Зручним і популярним варіантом меблів є розкладний стіл, який з легкістю змінює розміри за допомогою часткового чи повного складання. У першому випадку виходить компактна коробка для подальшого транспортування, у другому – невеликий стіл або тумбочка. Складні столики для будинку знайшли широке застосування в різних сферах життя. Така меблі допомагає економити простір в невеликої житлової площі або робити перебування на дачі більш комфортним. Крім того, вона ідеально підходить для організації пікніка.
Як вибрати розкладний столик
Меблі такого типу незамінна для невеликих квартир і поїздок за рахунок своєї компактності і зручності використання. Вирішивши придбати складаний столик для пікніка або для доповнення меблювання в одній зі своїх кімнат, візьміть до уваги кілька важливих критеріїв вибору. У продажу на ринках Москви, Санкт-Петербурга та інших міст країни можна знайти десятки варіантів такої меблів, що ускладнює вибір. Для початку визначтеся з конструкцією:
- Стаціонарний варіант з можливістю трансформації стільниці. Підходить для застосування в приміщенні, але транспортування викликає певні труднощі. Стільниця може опускатися вниз, як книжка, залишаючи невелику для використання простору або складатися з двох розсовуються половинок. В останньому випадку в центр вставляється знімний ділянку.
- Компактний переносний столик. Ідеальний варіант для пікніка, наметового містечка і дачної ділянки. Переносні вироби часто складаються за принципом книжки, де половинки опускаються як вниз. До цієї ж категорії відносяться столи-валізи.
- Згортається в рулон стіл. Така конструкція передбачає згортання тільки стільниці з м'якої тканини, а не всього столика. У ній передбачається окремо стоїть остов, розкладний і накриваний зверху м'якою і розгортається стільницею. За рахунок малої стійкості і невеликої вантажопідйомності такий столик не підійде для трапези з великою кількістю страв. Тканина нерідко зміцнюється тонкими брусками з дерева, що робить такий варіант придатним для виносної торгівлі або невеликих пікніків.
- Розбірна модель. Всі деталі такої конструкції викручуються з пазів і при необхідності встановлюються назад. Розкладати і складати столик такого типу можна без будь-яких інструментів. Деякі варіанти мають не тільки систему трансформації, але і можливість регулювання по висоті.
Крім конструкції і механізму трансформації, стіл зі складними ніжками або відкидною стільницею відрізняється і іншими параметрами. Візьміть до уваги і їх теж:
- Виберіть підходящий матеріал – це може бути дерево, пластик, скло, ламіноване ДВП, фанера тощо Універсальним варіантом вважається пластик, т. к. він не боїться бруду і вологи, але виглядає не презентабельно для того, щоб використовувати стіл з нього у вітальні або на кухні. Це відноситься і до алюмінієвого аналогу, який теж більше підходить для дачі. Деревні матеріали не вологостійкі, але меблі з них відмінно вписується в інтер'єр житлових приміщень.
- Форма стільниці. Вона буває круглої, квадратної, прямокутної, овальної та іншої довільної форми.
- Визначтеся з розмірами. Для цього врахуйте, що оптимальне розташування столу в приміщенні – на відстані 50 см від стіни. У складеному вигляді він повинен займати якомога менше місця. Щоб помістити за столом компанію з 4 чоловік цілком вистачить меблів довжиною 90 см і шириною 70 див.
- Виберіть стиль і відповідну забарвлення складаний меблів. Вибір залежить від стильової спрямованості приміщення. Наприклад, дерев'яний розкладний столик ідеально доповнить інтер'єр в класичному стилі. Для кімнати, оформленої в стилі хай-тек підійде скляний варіант.
- Перевірте фурнітуру. В розкладних столах вона є важливою складовою. Переконайтеся, що всі петлі надійно закріплені і виготовлені з якісного матеріалу.
Готові розкладні столики
Купити пластиковий, металевий або дерев'яний розкладний стіл зі стільницею відповідних розмірів можна в спеціалізованому інтернет-магазині з доставкою по пошті. Виробники меблів пропонують великий асортимент розсувних і розбірних столиків, вартість яких становить від 1-2 до 10-20 і більше тисяч рублів. При цьому ви можете замовити як повноцінний обідній стіл або легке виріб для туристичних виробів.
Обідній для будинку
Якщо ви шукаєте складаний стіл дерев'яний, то зверніть увагу на варіант на коліщатках Мобіл-3. Цей журнально-обідній столик-трансформер відрізняється теплим забарвленням, яка ідеально підходить для інтер'єру в природних тонах. Конструктивне рішення повністю адаптовано для частого застосування. В розкладеному вигляді стіл володіє хорошою стійкістю, яка посилюється завдяки широким розпірним ніжкам з колесами і планками між ними:
- назва моделі: Мобіл-3;
- ціна: 7552 грн.;
- характеристики: тип – поворотно-розкладний, довжина – 110-136 см, висота – 36-82 см, колір стільниці – венге, горіх, вибілений дуб/крем глянець, матеріал – ЛДСП Egger 25 мм, матеріал каркаса – масив бука, вагу (брутто) – 50 кг;
- плюси: простий механізм розкладання, надійний, довговічний;
- мінуси: важкий, дорогий.
Стильним альтернативним варіантом стане В2166. Цей журнально-обідній столик оснащений механізмом регулювання висоти. Сріблясті ніжки та каркас виконаний з якісного металу:
- назва моделі: В2166;
- ціна: 6519 грн.;
- характеристики: тип – поворотно-розкладний, довжина – 110-120 см, висота – 27-74 см, каркас – металевий, стільниця – МДФ з лаковим покриттям, колір – чорний або білий лак глянець, вагу (брутто) – 42,6 кг;
- плюси: презентабельний, якісний;
- мінуси: висока вартість, порівняно невелика висота.
Для пікніка
Маленький складаний столик «Ніка» ідеально підходить для організації пікніка або просто виїзду на дачу. За рахунок невеликої ваги і простоти трансформації його завжди можна брати з собою в поїздку. У складеному вигляді він займає мінімум місця. Висоту можна регулювати на 2 положення. Механізм фіксації дуже простий і безпечний. Детальніше про товар:
- назва моделі: Ніка;
- ціна: 314 грн.;
- характеристики: колір – під дерево, чорний, матеріали – дерево, сталь, матеріал стільниці – ламінована ДСП, висота – 50-62 см, розміри столика – 75х50 см, максимальне навантаження – 50 кг, вага – 6,5 кг;
- плюси: дешевий, легкий, компактний;
- мінуси: немає.
Столик розкладного типу «Карелія» виконаний з карельської сосни, відрізняється стійкістю до гниття і міцністю. Виріб має приємний хвойний аромат і текстурну поверхню. Підходить як для пікніка на природі, так і для святкового застілля:
- назва моделі: Карелія;
- ціна: 444 грн.;
- характеристики: матеріал підстави та стільниця – масив сосни, розміри – 90х70х66,3 см, вага (брутто) – 8,3 кг;
- плюси: естетичний, міцний, недорогий;
- мінуси: при використанні на відкритому повітрі потрібно попередньо обробити.
Письмовий
Васко Купертіно СТ 80-05 – це компактний журнальний столик з вивіреними формами і стильною кольоровою гамою. Завдяки сучасному механізму розкладання він одним легким рухом перетворюється з журнального в столик для ноутбука. Може використовуватися і в якості компактного письмового варіанту. Товар поставляється в розібраному вигляді:
- назва моделі: Васко Купертіно СТ 80-05;
- ціна: 2959 грн.;
- характеристики: кольори – білий, венге, білий/чорно-білий глянець, білий/чорний глянець, матеріал каркаса і стільниці – ЛДСП, довжина - -87 см, ширина – 55 см, висота – 48-73 см, вага (брутто) – 28 кг;
- плюси: стильний, компактний, функціональний;
- мінуси: завищена ціна.
Письмовий стіл-трансформер тип 7 (3Я) з легкістю складається, перетворюючись в класичний журнальний столик. За рахунок трансформівного механізму стільниця підводиться і висувається вперед, завдяки чому можна із зручністю попрацювати з документами прямо у вітальні. Витончений текстурний малюнок деревних волокон ідеально поєднується з насиченим темної вставкою:
- назва моделі: тип 7 (3Я);
- ціна: 1407 грн.;
- характеристики: кольори – дуб сонома, венге цаво, розміри – 80х60х51 см, висота регулюється в межах 51х63 см;
- плюси: відмінна забарвлення, висока якість, прийнятна вартість;
- мінуси: немає.
Розкладний стіл своїми руками
Зробити письмовий стіл розкладний або невеликий похідний столик для пікніка та виїздів на природу можна самостійно. Готовому творіння можна надати оригінальний вигляд, пофарбувавши в будь-який відтінок або покривши лаком. Для початку визначтеся з дизайном (можна переглянути інтернет-каталоги з фото) і конструкцією. Залежно від цього ви можете зробити столик повністю з дерева, легкого пластику, алюмінію або скомбінувати, використовуючи для верхньої частини дерево, а для ніжок – метал. Визначтеся і з формою стільниці – зручніше використовувати прямокутну.
Матеріали
Щоб зробити компактний столик з можливістю розкладання, не беріть занадто товсті заготовки, в іншому випадку громіздкість конструкції ускладнить процес розкладки. Для брусків відповідний переріз 20х40 мм, а товщина фанері не повинна бути більше 10-15 мм. Для виготовлення простого саморобного столу вам будуть потрібні:
- 4 бруска для ніжок довжиною 70 см;
- 2 бруска для поперечини довжиною 45 см;
- 1 товста фанерна дошка 55х30 см;
- болти;
- гайки;
- шайби;
- цвяхи;
- наждачний папір.
Інструменти
Зібрати майбутній розкладний стіл, підготуйте необхідні інструменти. Перелік невеликої:
- лобзик;
- ножівка;
- шуруповерт або викрутка.
Покрокова інструкція
Перед тим як приступити до роботи, підготуйте детальний креслення цілісного столика і його складових частин. Обов'язково вкажіть висоту, ширину і довжину. Завдяки кресленням втілити задуманий проект у реальність буде простіше. Нижче представлена інструкція виготовлення дерев'яного розкладного столу, за аналогією з якої можна буде зробити пластикову або комбіновану конструкцію з використанням металевих опор:
- Для початку підготуйте заготовки. Придбати фанеру і дерев'яні бруски можна в будівельному магазині. Нехай вони будуть трохи більше потрібного, т. к. різниця можна без проблем усунути, використовуючи лобзик або ножівку.
- Підготувавши заготовки, ретельно обробіть їх наждачним папером. Бажано трохи заокруглені кути майбутньої стільниці – для цього використовуйте лобзик.
- Далі з'єднайте ніжки поперечинами, дотримуючись відстань між вироби приблизно 25-30 див. Фіксувати можна болтами або звичайними цвяхами.
- Прикрутіть до тильній стороні стільниці поперечини.
- Готові ніжки знадобиться закріпити у вигляді рам хрест-навхрест, використовуючи болти. Одну з'єднайте вгорі з поперечинами, а другу залиште вільною.
- Щоб надати столика більшої стійкості, зробіть опори трохи скошеними вгорі і внизу.
- Готову розкладну конструкцію пофарбуйте або покрийте подвійним шаром лаку: прозорого або з деревним відтінком, залежно від особистих уподобань.
- Щоб посуд та інші речі не скочувалися зі стільниці при нахилі, доповніть поверхню бортиками. Для цього використовуйте тонкі бруски невеликої висоти, які потрібно закріпити на стільниці розкладний конструкції цвяхами.
- Краю верхньої частини при наявності бажання можете оформити рельєфно. Для цього використовуйте лобзик. Потім ретельно зачистите краю наждачним папером.
Відео
Невеликий розкладний столик, для дому і дачі своїми руками.Відгуки
Рустам, 30 роківДля виїздів на природу замовив столик-валіза Пікнічок вартістю 2,6 тисяч рублів. Покупка в цілому виявилася вдалою, хоч і трохи дорогою. Виділю простоту складання, оптимальні розміри (76х55 см) і водостійке покриття, яке можна протирати. Є гачки-кріплення, які не дають конструкції довільно відкритися.
Сергій, 39 роківДля вітальні придбав складаний обідній стіл-книжку Вітра Колібрі-12.2. Стільниця виконана з ЛДСП товщиною 16 мм. Є канта з ПВХ. Висувні опори конструкції виконані з МДФ погонажу. Після розкладання стіл може прийняти 8 осіб. За рахунок додаткових вставок утворюється 4 додаткових місця. Мінусів немає.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!