Як правильно дихати при переймах та пологах
- 1. Допомагає правильне дихання при пологах і сутичках
- 2. Як правильно дихати під час переймів і пологів
- 2.1. Дихання при потугах
- 2.2. Під час потуг
- 2.3. Народження плаценти
- 3. Рекомендації акушерів-гінекологів
- 4. Навчальні відеоуроки
- 4.1. Як полегшити пологи
- 4.2. Техніка дихання при потугах і пологах
- 4.3. Як дихати під час пологів
Належним чином організований дихальний процес найістотнішим чином впливає на успішність розродження. Багато майбутні мами підходять до завершального етапу вагітності, так і не усвідомлюючи всієї важливості цього моменту, що негативно позначається на природному перебігу процесу вигнання плоду.
Допомагає правильне дихання при пологах і сутичках
Не підлягає сумніву той факт, що породілля повинна бути повністю впевнена в собі по ходу всього етапу появи нового життя. Не варто сумувати, якщо ви ще зовсім не уявляєте, як правильно дихати при пологах. Освоїти будь-яку техніку можна без особливих складнощів за нетривалий термін. Як показує практика, правильне дихальне при пологах набагато прискорює латентну фазу, полегшує період вигнання плоду.
Така позитивна динаміка пояснюється тим, що майбутня мама не зациклюється на неприємних відчуттях, а при переймах і безпосередньо самих пологах жінка фокусується на рахунку вдихів-видихів, що допомагає їй менш болісно переживати весь процес. Крім того, якщо правильно дихати, організм жінки насичується киснем, що сприяє більш ефективному скорочення м'язових структур матки, родових шляхів.
Як правильно дихати під час переймів і пологів
Сучасність відрізняється тим, що існує незліченна багато центрів по підготовці до заключного етапу вагітності. Відвідування даних закладів допоможе вам дізнатися, як правильно дихати при переймах та пологах. Існує безліч напрацювань у цій сфері, але звичайно майбутнім мамам пропонується більш простий варіант, щоб не перевантажувати мозок жінки рекомендаціями про те, як правильно все виконувати. Подих під час пологів і сутичок повинно здійснюватися за натхненням, але в рамках запропонованої програми.
Фахівці з підготовки нерідко радять вагітним почитати деяку літературу на цей рахунок. Буде доречним сказати, що одним з найкращих авторів, висвітлили тему природного знеболювання у пологах за допомогою дихальних установок вважається Грентли Дік-Рід. У своїй книзі доктор робить особливий акцент на придушенні почуття тривоги у породіль, говорить про основні засади ведення латентній та активній фаз.
Дихання при потугах
Підготовчий етап пологів характеризується як «прихованого» періоду, під час якого відбувається «згладжування» стінок шийки матки. У випадку, якщо жінка готується до пологів вперше, то «відкриття» може відбуватися протягом тривалого часу: від 8 годин до 2 діб. При других і наступних родах латентна фаза проходить інтенсивніше. Правильне дихання на переймах може відбуватися відразу за кількома схемами, тому щоб зрозуміти, як правильно дихати при переймах і пологах, потрібно чітко відрізняти 3 періоду маткового скорочення: початок, пік, розслаблення.
На першому з них породіллі рекомендується глибоко вдихнути і повільно видихати, видаючи при цьому будь-яку голосну літеру. Дуже важливо, щоб звук був спрямований вниз. Піковий момент вимагає від майбутньої мами деякого терпіння, яке досягається шляхом перебудови дихання з глибокого на прискорено-поверхневе. Коли маточне скорочення «йде», породілля повинна знати, як правильно розслабитися. Техніка дихання при пологах як раз і допомагає домогтися цього.
Під час потуг
Активна фаза пологів являє собою етап цієї фізичної роботи із залученням до процесу всіх сил організму. При безпосередньому періоді вигнання плоду дуже важливо не пропустити насувається потугу. Звичайно на одну спробу у породіллі є всього близько хвилини (стільки триває одне сильне скорочення). У цей невеликий проміжок часу вона повинна наповнити повітрям легені і далі дихати «по-собачому», поступово випускаючи кисень невеликими порціями.
Важливо знати, що по завершенні потуги не можна різко видихати все повітря. Таке неправильне поведінка породіллі є причиною довгого народження голівки дитини. Однак, коли це вже сталося, тактика абсолютно змінюється: акушер сповіщає жінку про те, що варто перепочити і радить породіллі перейти на легкий дихальний ритм. Звичайно за цей час дитина встигає повернутися, після чого пологи тривають з результатом решти тільця малюка.
Народження плаценти
Заключний етап пологів ознаменований виходом «дитячого місця». На цьому етапі породілля може дихати вільно, тому що для виходу плаценти немає необхідності посилено тужитися. Акушери звичайно прагнуть прискорити третій етап пологів, але не варто так форсувати події. Неправильно проведений етап народження плаценти нерідко може стати причиною післяпологового кровотечі. З цієї причини перед її «відходженням» породіллі потрібно трохи відпочити, прикласти дитину до грудей. Останнє стане сигналом до відшарування «дитячого місця».
У разі, якщо вихід плаценти затримується, відбулася мамі рекомендується зробити кілька легких покашлювань і змінити позу, що в більшості випадків вирішує проблему. Післяпологовий період характеризується наявністю ранової поверхні усередині матки, щоб додатково забезпечити «дезінфекцію» даної області, потрібно проводити короткочасні затримки дихання. Правильно виконана вправа допоможе постійно окислювати кров і вивільняти із судинного русла Т-кілерів, які відповідають за захист організму від патогенних мікроорганізмів.
Рекомендації акушерів-гінекологів
Фахівці радять заздалегідь підготуватися до родового періоду і пройти курси для вагітних. На лекціях доступно пояснюється, як правильно дихати жінці при переймах і пологах, розповідається про гімнастики та інших моментах, які допоможуть зменшити дискомфорт. Майбутня мама повинна зрозуміти, що поява нового життя часто супроводжується неприємними відчуттями і навіть болем. Однак все це можна витримати, пережити, якщо знати, як дихати при пологах, готуватися до них з усією відповідальністю і хорошим настроєм, як і радить доктор Комаровський.
Навчальні відеоуроки
За відгуками досвідчених мам, якщо поява малюка супроводжується ретельною підготовкою, то і весь процес проходить без ускладнень. Якщо ви ще не ознайомилися з рекомендаціями фахівців про те, як правильно дихати при легких сутичках і пологах, то можете подивитися ролики нижче. Почерпнута з навчальних відеоуроків інформація допоможе в потрібний момент «зібратися з духом» для досягнення довгоочікуваного результату.
Як полегшити пологи
ДИХАННЯ в ПОЛОГАХ! ВАЖЛИВО! Багатьох вчать не правильно!!!
Техніка дихання при потугах і пологах
Готуємося до пологів. Техніка дихання
Як дихати під час пологів
Дихання в пологах: період переймів [курс ПРИРОДНІ ПОЛОГИ]
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!