40 тиждень вагітності, але пологи не починаються
- 1. Розвиток плоду на 40-му тижні: вага розмір і стать
- 2. Пологи і провісники на 40 тижні
- 3. Як викликають пологи в 40 тижнів
- 4. Відчуття майбутньої мами
- 5. Болі
- 6. Секс
- 7. Виділення
- 8. Стан матки на 40 акушерської тижня
- 9. Ультразвукове дослідження (Узд)
- 10. Симптоми і ознаки маловодия і багатоводдя
- 11. Застуда та способи лікування
- 12. Режим харчування і вага мами
У цьому терміні вже повинні настати пологи, якщо цього не сталося раніше, так як доношена вагітність вже підійшла до кінця – це крайня тиждень для пологів у строк. Але точно в передбачуваний термін народжується не більше 5% дітей, решта народжуються раніше чи трохи пізніше терміну – і найчастіше тому, що при підрахунку термінів були допущені помилки, наприклад, з-за пізньої овуляції або якщо жінка неточно вказала дату останніх місячних. Дитина вже готова до зустрічі з вами і пологи ось-ось почнуться. Малюкові дуже тісно, він ворушиться з працею і провісник пологів стали все яскравіше і сильніше, змінюючись родовими переймами.
Розвиток плоду на 40-му тижні: вага розмір і стать
Дитина повністю готовий з'явитися на світ, він дозрів і накопичив сил для позаутробного життя, придбав індивідуальні риси особи, схожі на маму і тата, додав у вазі і підріс. Зараз вага плоду складає близько 3500-3700 г, зріст близько 54-55 см, дівчатка зазвичай важать і мають довжину менше, ніж хлопчики. Але багато чого залежить від умов розвитку, комплекції матері і генетичних особливостей, тому нормами для доношених немовлят вважають вага від 2800 до 4000 р. Всі органи і системи плоду повністю готові до позаутробного життя і активно функціонують, крім легень, які розпочнуть свою роботу разом з малим колом кровообігу по мірі народження і першого вдиху малюка. Дитина розташувався головкою вниз для найзручнішого способу народження, хоча можуть бути і тазові передлежання, і щільно притиснув ручки і ніжки до тіла, що полегшить пологи.
В дитини зараз пухкі щічки, гладка шкіра ніжно-рожевого кольору, його носик і вушка щільні, оченята відкриваються і закриваються, відросло волоски на голові, брови і вії довгі і виразні. А ось пушок на тілі зовсім зник, родова мастило залишилася тільки в місцях природних складок.
Дитина із-за тісноти матки не може активно рухатися, але зрушення все одно повинні бути відчутні, не менш десяти разів за 12 годин є нормою рухової активності на цьому тижні. Руху з-за тісноти і фізіологічного маловодия стали дуже явними і виразними, важливо уважно прислухатися в цьому терміні до рухів крихти – вони багато можуть сказати про його комфорт. Якщо руху вкрай рідкісні, або, навпаки, активні та дуже сильні, це може вказувати на виражений дискомфорт малюка і вимагає негайної консультації лікарів. Це може бути ознакою гіпоксії плода і показанням для екстреного розродження.
Звичайно, при народженні малюк буде для вас найкрасивішим і коханим, але багатьох батьків може дещо лякати зовнішній вигляд немовляти. Головка через проходження по родових шляхах може бути витягнутої і трохи деформованою, тіло буде вкрите слизом і залишками мастила, шкіра може побут плямистої або синюшного, можуть бути волоски по тілу і довге волосся на голові. Через підвищення рівня гормонів можуть припухнуть соски на грудях, можуть бути набряклими геніталії, очі товсті, а на личку можуть бути навіть легкі синці через проходження родових шляхів. Це все пройде в перші ж дні життя. Відразу після народження малюка докладуть до вашої грудей, це необхідно для заселення кишечника корисної флорою і для поповнення запасів енергії. Після прикладання до грудей малюка витруть стерильними пелюшками, оглянуть і проведуть перші його виміри – ваги, росту і кіл. При народженні малюк отримає свої перші оцінки за шкалою Апгар, які дають уявлення про те, чи потребує дитина допомоги лікарів або його можна залишити з мамою. На ручки і ніжки малюка повісять бірочки і прізвищем, датою і часом народження, вагою і зростом,
Пологи і провісники на 40 тижні
У цьому терміні пологи вже повинні початися з дня на день і провісники дають про себе знати все сильніше і активніше. Хоча іноді виникають і тенденції до перехаживанию вагітності і народження дітей припадає пізніше повних сорока тижнів. У першовагітних в цьому терміні вже відбулося опускання живота і вставляння голівки плоду в малий таз, з-за чого стало легше дихати і приймати їжу, пропали печії і дискомфорт, але при цьому посилився тиск на кістки тазу і сечовий міхур, пряму кишку, що дає почастішання сечовипускання і запори.
Крім цього, ви можете виявити розлади травної системи у вигляді нудоти і навіть блювота, почастішання стільця аж до діареї і втрату ваги через сходження набряків. Це теж один із провісників пологів, своєрідне очищення організму для полегшення майбутніх родоразрешений. Зазвичай такі ознаки виникають за два-три дні до початку пологової діяльності. При цьому відбувається зниження апетиту аж до повної відмови від їжі, при цьому вага більше не перебуває, а може навіть піти 1-2 кг
У жінки виникає друге дихання з припливом сил і бажанням повністю привести все в порядок, вимити і прибрати до від'їзду в пологовий будинок. Важливо в цьому пориві не перестаратися і не перевтомитися, сили вам знадобляться при народженні малюка.
Але найбільш явними провісниками буде відходження слизової пробки, яка може відділятися грудочками або потроху, з-за поступового розкриття шийки матки, та переходу тренувальних перейм у справжні, з відходженням навколоплідних вод. Навколоплідні води можуть відходити перед початком переймів або вже на тлі почалися скорочень матки, зазвичай з моменту їх відходження перейми стають більш інтенсивними і чутливими. Води звичайно виливаються цівками по ногах або потоком рідини прозорого або білястого кольору, хоча можуть бути зеленуватими або жовтуватими, якщо плід відчуває гіпоксію. І, природно, початком пологової діяльності будуть сутички – регулярні і хворобливі скорочення матки, що відбуваються через рівні інтервали часу. Вони зазвичай стають все довше і сильніше, а час між переймами для відпочинку все скорочується. Відмінність їх від тренувальних в тому, що вони регулярні і не зникають від зміни положення, відпочинку або лежання.
Самі пологи будуть протікати в три основних етапи, послідовно змінюються один за іншим. Самим тривалим буде перший період – сутички з розкриттям шийки матки і підготовкою родових шляхів до проходження по ним малюка. Цей період найбільш тривалий – він займає до 10-18 годин, а для повторно нараджуючих до 10-12 годин. Надалі настає етап потуг з моменту повного розкриття шийки матки до появи дитини на світ. На цьому етапі важливий повний контроль за родами з боку акушерки і лікаря, щоб не допустити ускладнень і проблем. Відразу після пологів малюка кладуть на живіт матері і чекають закінчення пульсації пуповини, її перерізають, і настає третій період - народження посліду.
Малюка оглядають і оцінюють по Апгар, зважують та вимірюють зріст, оглядають і прикріплюють бирки з даними.
Як викликають пологи в 40 тижнів
Іноді виникає необхідність в тому, щоб стимулювати пологи в цьому терміні, щоб не виникало тенденції до перехаживанию. Це необхідно при гіпоксії плода, при великому плоді або деяких інших умовах. Зазвичай для стимуляції пологової діяльності лікарі можуть рекомендувати секс з партнером, так як насіннєва рідина діє на шийку матки жінки як засіб для підготовки її до пологів. Можна рекомендувати жінці інтенсивну ходьбу або фізичні навантаження. Прийом теплої ванни, багату клітковиною їжу або ароматерапію.
Але якщо ці способи не допомагають, лікарі можуть вдаватися до деяких стимулюючих дій. Це можуть бути акушерські палички, що вводяться в область шийки матки, ламінарії, які стимулюють шийку матки, а також ведення простагландинів або окситоцину, розтин плодового міхура. Вид стимуляції буде визначатися лікарем, виходячи з показань до родовозбуждению.
Відчуття майбутньої мами
Основними відчуттями будуть втому і дискомфорт від провісників пологів, які, вочевидь, будуть нагадувати про себе. Перш за все, вам стане легше дихати і трохи знизиться вагу, але апетит може бути поганим, при цьому турбує діарея та нудота і блювота, через підготовки організму до народження дитини. При цьому вам важко спати, живіт заважає в прийнятті зручного положення, мучить безсоння і нескінченні походи в туалет, так як сходять набряки, і головка тисне на сечовий міхур. За рахунок опускання голівки плода в малий таз також можуть посилитися і запори, що впливають на загальний стан.
Зараз змінюється гормональний фон, а разом з ним і настрій – емоційний підйом через синдром гніздування може змінитися різкої плаксивістю і страхом пологів, дратівливістю і втомою. Величезний живіт заважає ходити, одягатися і займатися звичними справами, змінює ходу і робить неповороткою. Шкіра на животі може свербіти і свербіти, можуть виникати або посилюватися розтяжки, пупок випинається назовні. Самим неприємним будуть ворушіння плода, зараз вони не такі часті, але відчутні і навіть болючі. Плоду тісно в матці і він лише злегка штовхається або трохи ворушиться. Важливо уважно стежити за активністю дитини, і повідомляйте про все лікаря.
Болі
Зараз у вас можливі різні больові відчуття, що виникають із-за того, що живіт опустився і малюк тисне на ділянку тазових кісток сечового міхура. При цьому може тягнуть або боліти поперек, можуть виникати болі між ніг, в крижах або тазових кістках із-за ваги плоду і тиску його на ці області. При цьому зв'язки розслаблені під дією гормонів і це призводить до дискомфорту. Можуть виникати болі в ногах через зміни центра ваги тіла і різкого збільшення ваги, а також можуть бути болі в стегні через здавлення великий маткою стегнового нерва.
Якщо відчуваються болі в животі, виникають кров'янисті виділення, або кам'яніє живіт, виникають дискомфортні відчуття, мушки в очах, нудота, блювота, підвищується тиск – негайно до лікаря, це можуть бути ознаки небезпек для вагітності. Важливо негайно бути госпіталізовані в пологовий будинок.
Основні відчуття виникають при початку переймів – це посилюються хворобливі скорочення матки, викликають розкриття шийки матки. Для полегшення родових болів у сучасних пологових будинках застосовують методи знеболювання, але не варто ними зловживати – знеболювання призначається за показаннями для окремих вагітних.
Секс
Раніше вважалося, що оргазм при сексі під час вагітності здатний викликати пологи, але сьогодні ці дані не підтверджені, хоча в цьому терміні цілком можна вже і початися пологах. Секс не зашкодить вам і малюкові, якщо вам цього хочеться, але варто вибирати зручні пози, а також уникати глибоких проникнень і різких рухів. Також відомо і стимулюючий вплив на пологову діяльність сексуальних контактів і сперми партнера. Але все-таки в цьому питанні варто проконсультуватися з лікарем.
Виділення
На цьому тижні потрібно уважно стежити за виділеннями з піхви, так як за їх характером можна багато чого сказати про перебіг останніх днів вагітності. Нормальними для цього тижня будуть світлі слизові виділення, які стають грузлими й тягучими за рахунок зміни гормонального фону і поступового відходження слизової пробки, що закриває шийку матки від контактів із зовнішнім світом. Також виділення можуть бути коричневі або рожеві за рахунок домішки крові з дрібних сосудиков, при підготовці шийки матки.
Якщо ж ви виявили кров'янисті виділення або кровотеча, потрібно негайно викликати швидку допомогу і вирушати в стаціонар. Ці виділення можуть бути ознакою відшарування плаценти, що небезпечно для малюка і матері і вимагає негайного розродження. Не менш небезпечними буде і зміна кольору виділень на зелені, жовті, сірі або білі з пластівцями, схожі на сир. Це ознака молочниці або генітальних інфекцій, які перед пологами зовсім небажані, і можуть ускладнювати пологи, призводити до переходу інфекції до плоду. Такі виділення вимагають невідкладного лікування.
Особливими виділеннями, які вимагають негайного відправлення в пологовий будинок, стануть відходять або подтекающие навколоплідні води. Вони можуть відходити відразу ж потоком по ногах або підтікають невеликими порціями, що призводить до намокання білизни. Якщо ви сумніваєтеся, води чи це варто придбати в аптеці тест-прокладку і визначити наявність навколоплідних вод у виділеннях. Тоді негайно треба вирушати в пологовий будинок, пологи повинні відбутися в найближчі години.
Стан матки на 40 акушерської тижня
Зазвичай до цього терміну дно матки опускається через розслаблення внутрішнього зіву шийки матки та підготовки її до пологів. Це призводить до щільного натисненню головки до виходу з малого тазу. Жінка може відчувати періодичний тонус матки – тренувальні перейми, які поступово будуть змінюватися істинними. Справжні перейми – це ритмічні маткові скорочення, які призводять до того, що відбувається відкриття шийки матки для проходження голівки плоду.
Ультразвукове дослідження (Узд)
У цьому терміні всі планові УЗД давно пройдені і додаткові дослідження проводяться тільки за особливими показниками та призначенням лікаря. Проведення ультразвукового або доплерівського дослідження показано для контролю за станом малюка або виключення його страждань (гіпоксії, патологій). За допомогою ультразвуку лікар може оцінити стан і будову плаценти, ступінь її зрілості і наявність кальцинатів. Це буде говорити про те, наскільки добре плацента справляється зі своїми обов'язками. Якщо плацента сильно зістарена, вона може не справлятися зі своїми обов'язками, і плід буде відчувати гіпоксію. По УЗД буде уточнюватися термін і приблизні вага і зростання плоду, стан його внутрішніх органів.
Також виглядає і пуповина, її розташування і довжина, немає обвита нею шиї плода. Якщо таке виявлено, при пологах буде показано спеціальний посібник, за допомогою якого петлі пуповини знімаються з шиї плода і не дають розвиватися задухи. По УЗД оцінюється і матка стан її стінок і шийки, готовність її до пологів. Можливо і проведення 3Д УЗД, але цілком дитину побачити вже неможливо, його розміри надто великі.
Симптоми і ознаки маловодия і багатоводдя
По УЗД і результатами огляду живота можна визначити кількість навколоплідних вод і визначити наявність маловодия або багатоводдя. Це стану різкого перевищення або зменшення кількості навколоплідних вод, відмінні від нормального. Багатоводдя – це перевищення кількості вод на 40-50% і більше, це небезпечно розвитком аномалій пологової діяльності, слабкістю родових сил і дискординацией, випаданням частин плода або пуповини.
Маловоддя перед пологами може бути фізіологічним, це відбувається через зменшення вільного простору в матці і підготовки плода до пологів. Кількість вод знижується для того, щоб зменшити ймовірність випадання пуповини в пологах і перерозтягнення стінки матки з її поганий скоротливістю. Точний діагноз цих станів можна з'ясувати при проведенні УЗД і вимірювання об'єму вод.
Застуда та способи лікування
У цьому терміні дуже небажано розвиток ГРВІ – якщо виникає температура, проявляється починається нежить або кашель, потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб визначитися, як лікувати застуду швидко і ефективно, щоб це не відбилося на процесі пологів і не призвело до захворювання новонародженого. Якщо ж застуда застала вас практично в пологах, народжувати доведеться в обсерваційному відділенні, де кожна породілля має свій окремий родзал і боксированную палату в цілях недопущення розповсюдження інфекції. Малюка на час вашої хвороби можуть ізолювати від вас в дитяче відділення, поки ви не подлечитесь.
Режим харчування і вага мами
До цього терміну набір ваги вже зупиниться, хоча дитина безперервно зростає, але ви не можете додавати ні грама, йди навіть втратити до двох кілограмів. У середньому, набір ваги може скласти до цього терміну до 12-13 кг, хоча існує коливання залежно від статури і вихідного ваги від 8-9 до 17-18 кг і більше. У цій тижні апетит знижений і вам може зовсім не хотітися їсти, варто перейти на легкі молочні та рослинні страви, пити кисломолочні напої і трав'яний чай.
Ваше харчування в цьому терміні має бути дробовим, дрібними порціями і легким, багатий свіжими овочами і клітковиною, для профілактики запорів. Варто уникати гострих, жирних і смажених страв, від них може нудити і виникає печія. Пити варто чисту негазовану воду, неміцний чай або натуральні соки.
Дізнайтеся, як починаються перейми.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!