Тканина оксфорд - склад і технічні характеристики, область застосування і особливості догляду

Існують тканини, які здобули собі популярність особливими властивостями – Оксфорд одна з них. Матеріал під такою назвою зносостійкий і не піддається забруднень завдяки особливому типу переплетення волокон. Проте тканина Оксфорд може мати різні характеристики, обумовлені не тільки ткацьким плетінням, але і властивостями використовуваного сировини, покриттям або просоченням.

Що таке тканина Оксфорд

Ключовою характеристикою матеріалу є спосіб переплетення ниток, який має кілька назв – корзиночный, панамський або рогожка. Якщо придивитися до полотна, можна побачити структуру Оксфорда – відносно великі квадрати, утворені нитками качка й основи (див. фото). Щільність Оксфорда визначається товщиною ниток, їх кількістю в кожному квадраті, ступенем і якістю просочення.

Склад

Залежно від використовуваного сировини матеріал Оксфорд може бути нейлонових або виконаним на основі поліестера. Однак важливою особливістю є якість покриття, що додає матеріалу додаткові водовідштовхувальні властивості. Завдяки просоченню з полівінілхлориду або поліуретану, яка наноситься на виворіт полотна, можна на око визначити лицьову сторону, орієнтуючись на блискучу поверхню. Кожна з різновидів тканини має свої особливості і область застосування.

Характеристики

Тканина на основі нейлонових ниток зносостійка, дуже легка, має еластичні властивості. Якщо в основі матеріалу синтетична нитка з поліестеру – полотно виходить менш міцне, але здатне відмінно протистояти температурного впливу. Велике значення має водовідштовхувальне покриття, яке надає матеріалу додаткові властивості:

  • Покриття з PVC (полівінілхлориду) робить основу більш щільною, володіє кращими, ніж поліуретан водовідштовхувальними якостями. При цьому полотно з просоченням з PVC жорсткіше, гірше згортається, займає більше місця.
  • Покриття з PU (поліуретан) еластичне, краще, ніж PVC, переносить мінусові температури. Тканина з поліуретановим покриттям не тільки володіє водовідштовхувальними властивостями, але і добре складається, не втрачаючи властивості на згинах.

Переваги

Завдяки особливому плетінню волокон тканина відштовхує бруд і є дуже міцною. Однак вибирати її краще, озираючись на склад, в залежності від призначення. Нейлонове полотно більш міцне, ніж виконана з поліестеру. До того ж нейлон краще драпірується, з нього легше створювати вироби складного крою за рахунок хорошої еластичності. Поліестерове полотно ефективніше витримує тривалий вплив сонячних променів, не боїться високих температур і стійко переносить хімічний вплив.

Недоліки

Тканина Oxford має і мінуси, про які слід пам'ятати при покупці матеріалу:

  • Тканина із синтетичного волокна з покриттям з поліуретану або полівінілхлориду погано пропускає повітря, не «дихає».
  • Цей матеріал добре переносить низькі температури, але на морозі стає твердим і при русі видає шарудить звук.
  • Нейлоновий Оксфорд боїться відкритого вогню – іскра від багаття може пропалити діру. До того ж нейлонова нитка має властивість накопичувати статичну електрику.
  • Полотно з волокон поліестера менш піддається горінню, але міцність у нього нижче, ніж у тканини з нейлону.

Маркування тканини Оксфорд

Існує стандартизоване позначення тканини Оксфорд залежно від її щільності. Маркують матеріал буквою D (Denier), значення якої варіюється від 150 (найменш щільний) до 1800 (максимально щільний). Чим вище щільність тканини, тим вона важча, тому матеріал D 1000-1800 не прийнято використовувати у виготовленні одягу. У зв'язку з цим забарвлення менш щільного полотна різноманітна (на фото представлені однотонні зразки і з принтом), а більш важкі тканини мають менший розкид відтінків.

Область застосування

Оксфорд малої щільності (до 240 ден) застосовують для пошиття одягу, а також для виготовлення легкого взуття. За відгуками компаній, які займаються перетяжкою м'яких меблів, Оксфорд 240-320 ден ідеально підходить для домашнього текстилю. Дуже щільний поліестер або нейлон годяться для виробництва захисних чохлів, тентів.

  • 150 D використовується у виготовленні одягу, легких вітровок, штанів або комбінезонів для спецодягу.
  • 210-240 D – з такого полотна шиють туристичні аксесуари, форму для службовців силових структур. Подібний матеріал підходить для виготовлення рюкзаків, жилетів та легкого взуття.
  • 300-420 D – тканина такої щільності іноді просочують гібридним складом поліуретану з полівінілхлоридом, щоб надати додаткову зносостійкість. Це матеріал для виробництва взуття, технічної одягу, наметів, мисливських і рибальських приналежностей. З нього шиють дорожні чохли для фото та відеообладнання, сумки та рюкзаки.
  • 600 D використовують у пошиття тентів для торгових або презентаційних майданчиків, столів і стільців для похідного спорядження, взуття.
  • Тканина щільністю понад 600 D застосовують для виготовлення чохлів для важких предметів, автомобільних тентів, торгових наметів і т. д.

Особливості догляду

Завдяки здатності відштовхувати бруд ця тканина не потребує частого прання.
При необхідності забруднення легко видалити під проточною водою. Вироби з цього матеріалу, незалежно від щільності, можна прати в машині при температурі 30 °С, використовуючи рідкі миючі засоби. Після прання вироби можна сушити в сушильній машині при низькій температурі. Праски повинна проводитися при слабкому нагріванні праски – не вище 110°С.

Ціна на тканина Оксфорд

Невисока вартість матеріалу, завдяки ненатуральному складом, і залежить від щільності та просочення. Купити тканина Оксфорд в Москві в роздріб можна за цінами, зазначеними в таблиці:

Щільність тканини

Просочення поліуретан, ціна за погонний метр, рублів (ширина 150 см)

Просочення ПВХ, ціна за погонний метр, рублів (ширина 150 см)

210 D

80

60-70

D 240

80-90

70-90

340 D

90-120

80-110

420 D

100-120

90-110

D 600

180-400

120-140

D 1500-1800

Від 200

Від 200

Відео

Порівняння тканин Оксфорд різної щільності

Відгуки

Зіна, 40 роківЯ шию на замовлення, в основному, рюкзаки для альпіністів, мисливців і рибалок. Мій відгук про Оксфорді – тканини, яка завжди знайдеться у мене в майстерні. Дуже подобається з неї шити – не ковзає, як плащівка, кроїти теж легко – крейда не обсипається, деталі виходять без дефектів. Тому я завжди купую Оксфорд оптом прямо у виробника.
Назар, 32 рокиУ мене камуфльований костюм з Оксфорда для зимової риболовлі. Тканина продувається, я в ньому ніколи не мерзну. При цьому користуюся костюмом вже років 5 – стирав його неодноразово. Недолік один – при сильному дощі промокає, причому став пропускати вологу після декількох прань. Мабуть, покриття з часом трохи стерлося.
Анатолій, 58 роківПродаю тенти для торгових наметів з Оксфорда – у нас в асортименті навіси, щільністю D 600 і 900. Жодного разу ніяких нарікань не було, наші навіси працюють в самих складних умовах на осонні, на вітрі, витримують дощ, град. У нас на сайті клієнт залишив відгук з фото, де видно, як тент подекуди провис під вагою снігу, але не порвався.
Мілена, 38 роківЧоловік служить у приватній охоронній фірмі. Робочий одяг для наших хлопчиків замовляємо в ательє – важливо, щоб форма була зручною і відповідала всім вимогам безпеки. Матеріал закуповуємо самі – купити тканина Оксфорд в роздріб можна зовсім недорого. Костюми витримують колосальні навантаження, при цьому довго не зношуються і тримають форму.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!