Найвища гора в світі: де знаходиться вершина

На планеті Земля багато найвищих вершин. Люди підкорюють їх, оспівують, з цікавістю вивчають, де знаходяться найвищі гори. Одне з таких місць носить назву Еверест – це найвища гора в світі, відома не тільки своєю висотою, але і численними сходженнями в спробах підкорити її, сотнями забраних життів і цікавою історією дослідження. Крім неї існують ще 13 гір, які перевалили за позначку у 8000 метрів.

Найвищі гори

Список найбільших гір планети Земля включає 117 назв. У нього потрапила більшість найвищих вершин, які налічують понад 7200 метрів. Більшість з них розташовані в Азії, Гімалаях — ланцюги, що розтягнулася від Індії до Бутану. Рейтинг відкриває найвища вершина землі — Еверест. Найвищі гори на землі теж відносяться до гімалайським восьмитысячникам: Аннапурна, Дхаулагири, Канченджанга, Каракорум, Лхоцзе, Макалу, Манаслу, Нангапарбат, Чогорі. Звернемо увагу на ті гори, які знаходяться на інших континентах світу:

  • На першому місці — Еверест (Джомолунгма), 8848 метрів. Вона розташована в центральних Гімалаях.
  • Американська гора Аконкагуа з Аргентини займає друге місце і досягає 6961 м.
  • На Алясці знаходиться вершина Мак-Кінлі, 6168 м.
  • Знаменита Кіліманджаро з Африки займає четверте місце завдяки своїм 5891,8 метрам.
  • Популярний у альпіністів Ельбрус розташований на Великому Кавказі. Висота — 5642 м. Перше його підкорення у Кавказьких горах датується 1829 роком.
  • Вінсон, чия висота становить 4897 метра. Це найвищий пік Антарктиди.
  • Монблан – найбільший пік Європи. Досягає 4810 м.
  • Косцюшко — гора, якою може похвалитися Австралія. Висота — 2228 метра.
  • Піраміда Карстенса (4884 м). Відноситься до найвищих піків Австралії та Океанії.

Найвища вершина світу

Будь-які висоти на суші прийнято відраховувати від рівня моря, який визначає, які гори найвищі. Оскільки його положення постійно змінюється, то за основу береться постійний среднемноголетний показник. Він не залежить від коливань води, припливів, відпливів і випарів, тому є точною оцінкою. Відмітка над цим рівнем вважається по вертикалі від гори, положення якої визначають до середнього рівня поверхні. Так було виявлено, що найбільші точки землі сягають майже 9 тисяч метрів.

Як називається

Найвища гора в світі є частиною гірського поясу Гімалаїв, знаходиться на гірському хребті Махалангур-Химал і відома під назвами: Джомолунгма, Еверест, Сагарматха, Чомо-Канкар. Перше ім'я дали горі жителі Тибету. Воно означає Богиня світу чи Божественна мати. Друга назва — Еверест з'явилося з 1856 році. Гора названа так по імені сера Джорджа Евереста, якому вдалося першим її підкорити. Європейському назви передувало місцева назва Чомо-Канкар або Цариця Сніжної Білизни. Сагарматха – непалське слово, яке в перекладі означає Мати Богів.

Де знаходиться

Гімалаї зібрали у своїй ланцюга найвищі гори світу. Це і Еверест, який знаходиться на кордоні Непалу з кордоном Китаю. У Непалі знаходиться менша вершина, на території Китаю – найвища. Еверест є вінцем головного хребта всій ланцюга. Навколо підстави гори розташувався національний парк країни Непал — Сагарматха. В тому ж регіоні розташований базовий табір, звідки можна почати сходження. Найближчий населений пункт, де знаходиться база для альпіністів, теж розташований на непальської території. Це село Лукла.

Яка висота

На Джомолунгме знаходяться дві вищі точки: південна, пік якої досягає 8760 метрів від рівня моря, і північна, яка є головною, досягаючи 8848 метрів. З південних схилів і з східної сторони гора являє собою стрімкі скелі, які навіть не вкриті снігом. Північні схили досягають 8393 метрів. З-за цих трьох сторін Еверест має форму трикутника. Від землі до своєї вищої точки гора витягнулася вгору на три з половиною кілометри.

Історія сходжень

Хоча гора відрізняється суворими природними умовами, температура перевищує позначку -60 градусів і постійно дме сильний вітер, альпіністи регулярно намагаються підкорити Джомолунгму – одну з найскладніших вершин. Історія сходжень почалася з 1921 року, але гора здалася далеко не відразу. Першим досягти вершини вдалося англійцю, в честь якого гора і носить одне із своїх назв. Датується це 1953 роком. З тих пір здійснили сходження ще чотири тисячі осіб. Щорічно Джомолунгму штурмують 400 осіб. Із загального числа альпіністів загинуло і продовжує гинути 11%.

Найвища вершина світу

Задовго до того, як Еверест став відповіддю на питання, як називається найбільша гора в світі, ним був згаслий вулкан Чімборасо з гірських масивів Еквадорських Анд. Вершина вулкана знаходиться на далекій відстані від центру Землі. За даними навігаційної супутникової системи, за допомогою якої були проведені вимірювання в 2016 році, вулкан у висоту досягає 6384 метра від центру Землі. Якщо відштовхуватися від цього показника, то Еверест програє йому три метри і займає друге місце. Довжина гімалайської вершини становить 6381 метрів.

Яка гора найвища

Високі гори також розташовані і на Гаваях. Там знаходиться гора під назвою Мауна-Кеа, що означає «біла». Відрізок видимий досягає 4205 метрів над рівнем моря, але більша частина перебуває в океані. Вчені вважають, що якщо відраховувати від підніжжя, розташованого глибоко під водою, то гавайська Мауна Кеа лідирує серед всіх і досягає загальної висоти 10203 м. Крім рекордної довжини гора відома тим, що є найбільш зручною точкою для астрономічних спостережень.

Відео

Найвищі вершини світу. Найвищі гори світу

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!