Назви найбільших планет в сонячній системі з описом і фото

Сонячна система - одна з найскладніших і неймовірно цікавих структур для вивчення, як фахівцями цієї сфери, так і просто любителями космічної теми. Вона є лише малою частиною цілої галактики. Вражає не тільки історія появи космічних об'єктів, але й їх габарити. Як називається найбільша планета сонячної системи - не Сонце, вона перевершує розміри Землі в 300 разів, а її діаметр більший земного в 11 разів.

Що таке планета

Перш ніж говорити про те, яка планета найбільша, варто розібратися з поняттям даного об'єкта. Планета являє собою масивне небесне тіло, що обертається по орбіті навколо зірки. Серцем сонячної системи є Сонце, що сформувалося близько 4,57 млрд років тому, за рахунок гравітаційного стиснення хмари з газу і пилу. Це яскраве світило є головним джерелом світла і тепла, як на Землі, так і інших планетах.

Скільки планет знаходиться в сонячній системі

Система поділяється на внутрішню та зовнішню групи. Найбільш наближені до Сонця – внутрішні планети і малі, у порівнянні з зірками – астероїди. Найбільш близький по розташуванню – Меркурій. Він є самим швидким рухомим небесним тілом в системі. Марс прославився своєю поверхнею червоного кольору. Температура Венери досягає 400 градусів, що робить її однією з найгарячіших. А планетою з підтвердженим наявністю житті – Земля, що володіє природним супутником – Місяцем.

Великі планети сонячної системи

Зовнішня зона складається з планет більшого розміру. Серед її важких гігантів: Сатурн, Уран, Нептун і Юпітер. Вони розташовуються на більшій відстані від Сонця, ніж внутрішня група, за рахунок чого мають більш холодним кліматом і відрізняються крижаними вітрами. Планети Уран і Нептун астрономи класифікують у категорію «Крижаних гігантів». Всі зірки зовнішньої області мають власну кільцеву систему.

Сатурн

Самою великою системою кілець і поясів має Сатурн. Їх головною складовою є частинки льоду, важкі елементи і пил. Сама планета складається з водню з гелієм, водою, метаном, аміаком та іншими елементами. Швидкість вітру на Сатурні досягає 1800 кілометрів на годину, що може викликати вихори. Вивченням планети займається дослідна станція, в завдання якої входить розбір структури кілець. Сатурн має 62 супутника, найвідомішим з яких є Титан.

Уран

Найхолоднішим гігантом є Уран. Його низька температура пов'язана з далеким розташуванням від Сонця. Поверхня Урану в основному покрита льодами і гірськими породами, а будова атмосфери входять водень і гелій. Також були виявлені хмари з твердого аміаку, водню і льоду. Відрізняється ця планета віссю обертання, з характерним положенням «на боці». Вона звертається до Сонця то північним, то південним полюсом, екватором і середніми широтами. Даний об'єкт володіє ознаками сезонних змін у вигляді збільшення погодної активності. Уран має 27 супутників.

Нептун

Великим розміром володіє Нептун, і є четвертою по діаметру планетою. У його атмосфері бушують сильні вітри, які можуть досягати 2100 кілометрів на годину, а температура близька до 220 градусів зі знаком мінус. Крім цього, в його атмосфері спостерігаються сліди метану, що надають синій відтінок. У 1989 році експедицією «Вояджер-2» на південній півкулі планети було виявлено велику темну пляму. Нептун володіє 13 супутниками, серед яких Тритон. Він був відкритий в 20 столітті. Інші небесні тіла були виявлені пізніше.

Юпітер

При питанні яка планета має найбільшу масу, можна сміливо сказати – Юпітер. Найбільша планета сонячної системи має верхній шар, що складається з водню, метану, аміаку і води. В атмосфері Юпітера був зафіксований ряд явищ, серед яких шторми, блискавки і полярні сяйва. Вихори на планеті носяться з неймовірною швидкістю – до 640 кілометрів на годину. Внаслідок великого шторму на поверхні Юпітера утворилося велике червоне пляма, яке стало однією з головних особливостей гіганта. А з-за величезних розмірів планети, її частини обертаються з різною швидкістю.

Яка найбільша планета

Починаючи з 1970 року вивченням самої великої і важкої планети Юпітера займалися 8 космічних апаратів: «Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору», «Вояджеры», «Піонери», «Галілео» та інші. Цей гігант володіє тяжкою масою, що перевершує земну у 300 разів. Найбільша планета сонячної системи має найбільшу кількість супутників – 69. Серед них великі Галилеевы - Іо, Європа, Ганімед і Каллісто. Вони були відкриті відомим італійським астрономом Галілео Галілей у 1610 році.

Статистичні дані

Нижче представлені основні характеристики, якими володіє найбільша планета сонячної системи:

  • маса: 1.8981 x 1027 кілограмів;
  • обсяг — 1,43128 × 1015 кубічних кілометрів;
  • площа поверхні — 6,1419 х 1010 квадратних кілометрів;
  • середня окружність — 4,39264 х 105 кілометрів;
  • щільність 1,326 грам на кубічний сантиметр;
  • умовна орбітальна швидкість – 13,07 кілометрів в секунду;
  • нахил відносно площини екліптики – 1,03 градусів;
  • видима зоряна величина – 2,94 метра;
  • тиск на поверхні - 1 бар.

Чи можливе життя на Юпітері?

Юпітер є газовим гігантом, де практично немає води, необхідної для утворення життєвих процесів. Крім цього, вона не має твердої поверхні, що дає розвиватися організмам, крім як мікроскопічним масам. А з-за низької температури, що доходить до 175 градусів зі знаком мінус, організми можуть замерзнути. Єдиним простором планети, придатним для розвитку життя є вершини хмар, стійкі до сонячної радіації. Тут можуть позначатися вільні плаваючі організми.

Відео

Найбільша планета Сонячної системи - Юпітер

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!