Польські прізвища чоловічі та жіночі
Всього 5-6 століть тому з'явилися польські прізвища. Дуже багато людей по всьому світу мають у своїх паспортах красиві і звучні дані. Походження прізвищ розтягнулося на багато років. Залишилося розібратися в тому, як вони виникли. Вивченням цих фактів займається ономастика.
Польські імена та прізвища
Коріння польських імен і прізвищ починаються з XV-XVII століття, коли люди отримували іменування – здебільшого від назв маєтків, земель. Найперші складалися з назви військового герба, власності людини і назви його володіння. Від цього і пішли поширені варіації, які можна почути зараз. В основному вони пишуться через дефіс. Наприклад, Бонч-Осмоловський, Корбут-Збаразький, Вишневський.
Через деякий час у багатьох спадкоємців ці дані модифікувалися, змінилися, а щось затратилося і зовсім. Так, ті ж самі варіації, перш властиві шляхетським (дворянських) родів, стали з'являтися і в інших народів. Однак втрата коренів, родових помість, гербів не є причиною зникнення пам'яті. Донині польські особливості існують, стають більш поширеними.
Чоловічі
Всі польські прізвища чоловічі відрізняються від жіночих тим, що у них різні закінчення і суфікси. Правило таке, що наголоси ставляться на передостанньому складі, що характерно виключно для Польщі. Поширена кінцівка – -ський-, -цький-. Ці закінчення належали до дворянського роду, звучить вони аристократично і красиво. Знамениті суфікси -ович-, -евич - дуже поширені. Ряд знайомих для всіх прізвищ, які чути на кожному кроці:
- Міцкевич;
- Павлович;
- Івашкевич;
- Глоболевич.
Жіночі
Часто польські жіночі прізвища не менш красиво звучать. Вони відрізняються від чоловічих лише закінченнями – через форми роду. Раніше такого не було, так як доводилося розрізняти дані виключно за суфіксами. Тільки так можна було зрозуміти – заміжня дівчина чи ні. Так, наприклад, ті, хто не був жодного разу в шлюбі, мали в закінченнях -анка/-янка-, -увна-, могли означати їх положення. Заміжніх ж дам можна було визначити з цих закінчень: -ова-, -ня/-ина.
Поступово історія традицій стали згасати, зустріти подібні особливість можна вкрай рідко. Ось найпоширеніші жіночі дані – список польських прізвищ:
- Ковальська;
- Новак;
- Моравянка;
- Шиманська.
Польські євреї – прізвища
Багато місцеві євреї також мали схожі польські прізвища, де закінчення і суфікси залишилися ті ж. Багато з них були утворені від ім'я поляка тата чи мами, від назви поширених міст Польщі і від населених регіонів. Є і спеціальні польські слова, від яких могли бути утворені дані значення. Ось найбільш поширені і більш часто зустрічається закінчення: -ський - і -івіч-. Наприклад, до цих пір зустрічаються польські євреї – прізвища, такі як Кривич, Ковським, Лескивич, Ковалевський.
Красиві польські прізвища
Різноманітні і естетичні дворянські гарні польські прізвища, знайти які просто. Ім'я поляка чоловіки, жінки мають приємне звучання, історичне походження. Найчастіше вони ідеально підходять для кожного імені по батькові і прізвища. Список найкрасивіших європейських за алфавітом невеликий, але дуже пестр:
- Брильська;
- Кінскі;
- Ракса;
- Манцевич;
- Мельцаж;
- Гайос;
- Делонг;
- Даменцкий.
Популярні польські прізвища
Не можна обійтися й без найпопулярніших польських прізвищ. Як і ім'я (наприклад, Барбара), родове польське найменування знайоме кожному. Вони вже стали звичними і сприймаються практично як рідні. Часто отримували їх по професії, наприклад, Ковальський – від коваль – коваль, або поширеного слова (Гродзинський – від «місто»). Походження імен поляків схоже на російське, слов'янське:
- Вишневський;
- Ковальський;
- Вуйчік;
- Ковальчик;
- Камінський;
- Левандовський;
- Зелінський.
Відео
Польські красуні. Кіно з акцентом
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!